Stiprinama kova su šešėline ekonomika

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės šešėlinės ekonomikos mažinimo programą ir siekiant išaiškinti nelegalios prekybos maisto produktais atvejus, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Muitinės departamento pareigūnais šiais metais intensyvina maisto produktų vežėjų ir didmenininkų kontrolę.

Tikrinamos iš Europos Sąjungos valstybių ir trečiųjų šalių į Lietuvą maisto produktus vežančios transporto priemonės ir įmonių didmeniniai sandėliai. Tokios sustiprintos patikros bus vykdomos keliais etapais – pirmasis jų – šių metų sausio mėnesį.

„Bendrų su kitomis kontrolės organizacijomis patikrų metu pasitaiko pažeidimų, vis dar nustatoma ir nelegalios apyvartos, produktų vežimo be saugą ir kilmę patvirtinančių dokumentų atvejų. Todėl norėdami apsaugoti mūsų šalies rinką nuo nelegaliai įvežamos produkcijos, o vartotojus – nuo galbūt nesaugių ar nekokybiškų maisto produktų, šiemet vykdysime daugiau neplaninių patikrinimų keliuose, sandėliuose, turgavietėse ir kitose prekybos vietose“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Siekiant mažinti šešėlinę ekonomiką, VMVT stengiasi identifikuoti nelegalius maisto tvarkymo subjektus, tikrina prekybą internetu, turgavietėse ir jų prieigose, didmeninės prekybos sandėlius. Patikrų metu didelis dėmesys skiriamas produktams ženklinti, atsekamumui, kokybės, saugos reikalavimams užtikrinti.
Tikrinamas ir maisto produktų realizavimas kitiems maisto tvarkymo subjektams ar asmenims, įvertinant jų veiklos legalumą, imami šaldytos ir šviežios kiaulienos bei vištienos, kitų termiškai neapdorotų mėsos gaminių mėginiai bus tiriami dėl kenksmingų medžiagų liekanų, salmonelių ir listerijų nustatymo.

Daugiau: Muitinės tarpininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto