Stovyklos „Atgaja“ moksleiviai atsisveikino su Židikais

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje uždaryta tarptautinė vaikų vasaros meno studija „Atgaja“. Projektas organizuotas jau 15 kartą. Stovyklos uždarymo proga studijos moksleiviai surengė baigiamąjį renginį.

SURENGĖ PASIRODYMĄ
Vos įžengus į Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos salę, dalyvių akį iškart patraukė vaikų sukurti meno darbai. Be daugybės paveikslų, kurių, anot studijos vadovės ir mokyklos direktoriaus pavaduotojos Laimos Bartkuvienės, užtektų papuošti dar kelias sales, akį traukė batikos būdu išmargintos skaros.
Teatro sekcijos atstovai susirinkusiesiems nuotaikingai pristatė Židikų istoriją.
Ne ką mažiau publiką stebino ir bigbendo pasirodymas.
Atlikėjai klausytojų ausis malonino lietuvių ir latvių polkomis, lietuvių liaudies dainomis, džiazo kūriniais.

ĮTEIKTI PADĖKOS RAŠTAI
Studijos organizatorė L. Bartkuvienė pasidžiaugė, kad į uždarymo renginį pirmą kartą atvyko ir Savivaldybės atstovai.
Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys L. Bartkuvienei už kūrybišką vadovavimą „Atgajos“ stovyklai bei dailės mokytojai Ingai Šilinskaitei už ilgametį kūrybingą darbą, mokant jaunimą meno paslapčių, įteikė mero padėkos raštus.
„Mokytojai, per tokį trumpą laiką įdėję tiek daug pastangų, padarė fantastiškus dalykus. Tai – nuostabu!“ – džiaugėsi S. Šiurys.
Telšių Žemaitės dramos teatro režisierei Laimutei Pocevičienei ir Latvijos Kalnu mokyklos mokytojui Arčiui Šulbergui buvo įteikti Mažeikių savivaldybės Švietimo skyriaus padėkos raštai.
Juos įteikusi Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Violenita Juškevičiūtė palinkėjo, kad stovykla gyvuotų dar 15 metų ir kad šiai iniciatyvai niekada netrūktų gebančių, norinčių ir atviros bei plačios sielos žmonių.

TRYS SEKCIJOS
Šiemet jaunimui studija siūlė tris meninės veiklos sekcijas: dailės, muzikos ir dramos.
Dramos vingrybių bei raiškiojo žodžio mokė Telšių Žemaitės dramos teatro režisierė, mokytoja metodininkė L. Pocevičienė.
„Su jaunimu man dirbti ypač smagu, nes jų akyse šviečianti meilė teatrui, kūrybai uždega, neleidžia nurimti ir nuolatos skatina tobulėti“, – teigė L. Pocevičienė.
Savo meninius gebėjimus dailės sekcijoje, kuruojamoje dailės mokytojos metodininkės I. Šilinskaitės, jaunuoliai galėjo išbandyti ir patobulinti ant šilko ir šifono.
Muzikos sekcijoje talentus lavino Latvijos Kalnu vidurinės mokyklos muzikos mokytojas A. Šulbergs bei Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokytojos Natalija Burbienė ir Ramunė Šakinskienė.
Šiais metais studijoje dalyvavo apie 50 jaunuolių, kurie atvyko ne tik iš Židikų bei aplinkinių vietovių, bet ir iš Mažeikių M. Račkausko gimnazijos, Latvijos Kalnu vidurinės mokyklos bei Lenkijos Seinų Simono Konarskio bendrojo lavinimo komplekso.
Pasak L. Bartkuvienės, moksleivių sukurti darbai mokykloje neužsiguli.
Kūryba eksponuojama Mažeikių visuomenei, darbai taip pat yra pabuvę Seime, Kauno įgulos bažnyčioje. Moksleivių kūryba buvo eksponuota netgi Latvijoje ir Lenkijoje.

VYKSTA JAU PENKIOLIKTUS METUS
Meno studija „Atgaja“ Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje organizuojama jau penkioliktą kartą. Per daugelį metų keitėsi stovyklos programos ir pedagogai.
Pasak studijos vadovės L. Bartkuvienės, kiekvienais metais studija jaunimą stengdavosi sudominti vis kita programa. Vienais metais dėmesys būdavo skiriamas jaunuolių dvasiniam ugdymui, kitais metais – etnokultūrai, o pastaruosius penkerius metus vaikai kryptingai mokėsi meno paslapčių.
Pedagogė paskaičiavo, kad per 15 metų studijoje mokėsi per 400 jaunuolių.
„Atgajos“ veiklą daugelį metų aktyviai remia Švedijos lietuvė Laima Andersson ir Gunnel Iras.
Rytis SAVICKIS
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Stovyklos uždarymo šventėje vyko dalyvių pasirodymai.


Mokyklos direktorė Rima Širvinskienė (dešinėje) pedagogams dėkojo už kūrybingą darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto