Strateginiame plane mažeikiškiams pritrūko konkretumo

Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Antradienį Savivaldybės salėje buvo pristatytas Mažeikių rajono savivaldybės ilgalaikis ir strateginis plėtros planas 2014–2020 metams.
Plano rengėjai akcentuoja, kad siekiama tęsti ankstesniame plane užsibrėžtus tikslus, tačiau miesto gyventojai projekto autorius kaltina nekonkretumu.

Vizija – ta pati

Mažeikiuose pristatomas jau trečiasis strateginis planas. Už šį projektą atsakinga bendrovės „Lyderio grupė“ specialistė Agnė Lapinskaitė pasakojo, kad planu siekiama suformuoti ilgalaikę Mažeikių viziją, prioritetus ir tikslus.
Daugiau kaip 120 tūkst. litų kainavusiame plane buvo susisteminti ankstesniojo plano tikslai bei įgyvendinimas, taip pat nuodugniai ištirta situacija Mažeikių rajone, remiantis statistiniais duomenimis, bendradarbiavimu su biudžetinėmis bei verslo įstaigomis, Savivaldybe ir gyventojais buvo sudaryta 2014–2020 metų planas, o vizija siekiant išlaikyti tęstinumą lieka ta pati: „Mažeikiai – rajonas, kuriame norisi gyventi“.

Remsis trimis prioritetais

Plano sudarytojai teigė, kad kol kas strateginio planai tikslai – labai abstraktūs, nes dar nėra žinoma, koks finansavimas bus gautas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Esą, kai bus paskelbti skaičiai, prie plano bus pridėtas priedas, kuriame bus išvardytos konkrečios priemonės.
Savivaldybės strateginio vystymo skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė tvirtino, kad be plano nebūtų įmanoma teikti paraiškų paramai gauti.
Plėtros dokumentas suskirstytas į 3 prioritetus: pirmuoju siekiama ekonominės plėtros ir konkurencingumo didinimo, antruoju – kurti aukštą socialinę gerovę, o trečiuoju plėsti rajono infrastruktūrą. Į šiuos prioritetus įeina investicijų pritraukimas, turizmo plėtra, taip pat siekiama teikti kokybiškesnes socialines ir valdymo paslaugas, skatinti jaunimo užimtumą, vystyti viešąsias erdves, gerinti infrastruktūrą bei susisiekimą.

Vėlai paskelbė

Posėdžio metu nemenka diskusija kilo dėl to, kad per vėlai paskelbta apie plano pristatymą. Esą informacija buvo paskelbta likus keturioms dienos iki šio susitikimo, todėl atostogų metu spėti perskaityti 116 lapų apimties dokumentą, susidaryti nuomonę, suformuluoti klausimus labai sunku.
Problemą pastebėjo ir vyresnio amžiaus posėdžio dalyviai – ne visi garbaus amžiaus gyventojai turi galimybę prisėsti prie kompiuterio, perskaityti planą bei sekti galimų posėdžių datas.
Tą patvirtino ir menkas dalyvių skaičius – svarstyme buvo vos dešimt mažeikiškių. Savivaldybės atstovė Virginija Steponavičienė, Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, pastebėjo: kad ir kokiais  kanalais informacija būtų skelbiama, žmonės vis tiek neatvyksta. Kad žmonėms būtų patogiau, posėdis buvo rengiamas po darbo, tačiau daugiau miesto plėtra susidomėjusiųjų vis tiek neatsirado.

Pasigedo konkretumo

Daugiausia diskusijų ir klausimų gyventojams kilo dėl plano konkretumo. Vienas iš kalbėtojų atkreipė dėmesį, kad plane nėra konkrečiai nurodyta, kas bus daroma, taip pat nėra apžvelgti galimi ateities scenarijai, ir iškart siūlė Tarybos nariams balsuoti prieš plano patvirtinimą.
Panašios nuomonės buvo ir Reivyčių kaimo gyventojai: esą plane turėtų būti konkrečiai nurodyta  kas bus statoma, asfaltuojama ir panašiai.
Plano rengėjai net kelis kartus bandė paaiškinti – dėl neaiškių finansavimo perspektyvų konkrečių darbų kol kas nėra galimybės numatyti ir įvardyti.
Posėdžio metu buvo suabejota net planą rengusios bendrovės „Lyderio grupė“ profesionalumu. Vietos verslininkas stebėjosi, kodėl buvo samdoma kito miesto bendrovė, kai planą galėjo sudaryti ir patys Savivaldybės darbuotojai, labiau išmanantys miesto bei rajono problemas. Jam buvo atsakyta, kad plano rengėjas pasirinktas pagal galiojančią tvarką – viešųjų pirkimų būdu.
Gyventojai pasiūlymus dėl strateginio plano galėjo teikti iki liepos 19 dienos. Planą patvirtinti arba jam nepritarti turėtų Savivaldybės Taryba savo posėdyje, kuris vyks šį penktadienį.

2 Atsakymai į “Strateginiame plane mažeikiškiams pritrūko konkretumo”

  1. Komentatorius parašė:

    O taip, turint į miestą 4 įvažiavimus ir trys iš jų turi namus vaiduoklius, tada tikrai pagalvoji, kad tai miestas, į kurį norisi atvykti ir jame gyventi. Mere, ar tai puošia mūsų miestą?

  2. Tadas parašė:

    Ypač „užsinori gyventi Mažeikiuose“, kai pamatai buvusį ETG pastatą ar pravažiuoji Skuodo gatve nuo „Orlen“ degalinės iki miesto ribos. Negi nevažinėjat ir nematot griuvėsių, prižėlusių krūmynais ir žole dykviečių, apleistų ir griūvančių pastatų, posėdžiaujantys?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto