Stresą darbe reikia išmokti valdyti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Skaičiuojama, kad savo darbu yra nepatenkinti trečdalis Lietuvos gyventojų. Pusė iš jų darbe patiria stresą.
Su Mažeikių ligoninės psichiatrijos skyriaus vedėju, gydytoju Dariumi Ereminu kalbėjomės apie tai, kaip išmokti po darbo dienos užverti darbovietės duris ir ten palikti visus su profesija, pareigomis susijusius rūpesčius.

Už skaičių

Lietuvos darbo biržos duomenimis, gruodžio pabaigoje Telšių teritorinės darbo biržos Mažeikių skyriuje iš viso buvo registruoti 3900 bedarbių. Įdarbinti 233 asmenys, o 101 nusiųstas į aktyvias darbo rinkos politikos priemones.
Skaičiai lieka skaičiais, tačiau už kiekvieno jų slepiasi atskiros istorijos. Daliai žmonių su potencialiais darbdaviais nepavyksta susitarti net ir dėl pokalbio. Kiti patiria nusivylimą, kai vilčių sukėlęs susitikimas, darbuotojų atranka baigiasi atsakymu: ačiū, mes išsirinkome kitą kandidatą. Žmonės, nuolat išgirstantys neigiamus atsakymus, tampa ilgalaikiais bedarbiais – įgyja neigiamą atspalvį visuomenėje turintį statusą.
Dar kiti, pagyvenę užsienio šalyse, patyrę tenykštės darbo rinkos situaciją ir po kurio laiko sugrįžę į Lietuvą bei pabandę įsitvirtinti, skaudžiai nusivilia. Ir nutaria vėl emigruoti.

Pataria ieškoti alternatyvų

Gydytojas psichiatras D. Ereminas sako, jog žmonėms sunku nepasiduoti neigiamoms emocijoms – ir tada, kai ilgai nesiseka rasti darbo, ir tada, kai esamoje darbovietėje reikalai klostosi netinkama linkme.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto