STT apklaus Premjerą ir aplinkos ministrą

Ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto poveikio priimant Vyriausybės nutarimą dėl kurorto zonų panaikinimo atliekanti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apklaus Premjerą Algirdą Butkevičių ir aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką.

Kurorto centre įteisintos statybos

„Aplinkos ministras turėtų būti apklaustas kaip specialusis liudytojas, o Premjeras tiesiog kaip liudytojas“, – teigė informaciją Eltai patvirtinęs STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas.
Pasak STT atstovo, aplinkos ministrą numatoma apklausti penktadienį, o Premjero apklausa, laikas, vieta derinama.
„Bus atsižvelgta į Premjero darbotvarkę“, – sakė R. Golubovas.
Pasak atstovo spaudai, apklausos rengiamos atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto poveikio priimant Vyriausybės nutarimą dėl kurorto zonų panaikinimo.
Kaip rašė naujienų portalas „Delfi“, kurortinių zonų panaikinimo Lietuvoje Vyriausybės nutarimo projektas buvo skubiai parengtas, pateiktas ir priimtas po Premjero vizito Druskininkuose.
Pagal šį nutarimą, buvo įteisintos Druskininkų Vijūnėlės dvaro statybos ant ežero kranto pačiame kurorto centre.

Įvardija kaip kolektyvinį sprendimą

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas neigia, kad Vyriausybės sprendimas buvo parengtas skubiai, esą jis ruoštas apie 1,5 metų. Jis taip pat tikino, kad Premjeras su juo šiuo klausimu nesitarė.
„Tyrimą – ne man vertinti. Tyrėjai žino, ką jie žino. Mano statusas yra dar toks, kaip čia pasakius, aš asmeniškai ne visai jo suprantu, nes tai (Vyriausybės nutarimas, – ELTA.) rutininis sprendimas, tokių yra priimama daug. Viskas buvo derinta su suinteresuotomis tarnybomis, pats sprendimas ruoštas gal 1,5 metų.
Viskas dėl to kaip ir aišku, o dėl statuso sprendžia tarnybos. Aš nežinau, kas ką joms yra prišnekėję, gal jiems susidaro koks įspūdis, kad čia mano asmeninė nuomonė ar iniciatyva galėjo turėti reikšmės. Bet su Vyriausybės nutarimais taip nėra, tai yra kolektyvinis sprendimas“, – Eltai sakė K. Trečiokas.

Apklausoje dalyvaus

Ministras sakė apie tai, kad bus kviečiamas į apklausą sužinojęs iš žurnalistų.
Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė Eltai patvirtino, kad Vyriausybės vadovas yra informuotas apie numatomą apklausą ir ketina joje dalyvauti.
„Premjeras yra informuotas apie šitą STT kvietimą, ir yra pasirengęs, kaip liudytojas, atvykti į apklausą. Iš karto grįžęs po atostogų (jis, – ELTA.) žada suderinti laiką, ir įvykdys savo pilietinę pareigą“, – sakė E. Butkutė-Lazdauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto