Sulaikyti Mažeikių savivaldybės darbuotojai, įtariami kyšininkavimu (papildyta)

STT pareigūnai antradienį sulaikė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narį (buvusį Savivaldybės administracijos direktorių) Bronių Kryžių ir Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėją Sandrą Ramanauskienę. Šiandien sulaikytas dar vienas Savivaldybės atstovas – Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa. Visi jie įtariami kyšininkavimu.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešime teigiama, kad tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos Mažeikių rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus. Tiriamos aplinkybės dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų B. Kryžiui einant Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Įtariama, kad Savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, iš anksto susitarus, iš pirkimuose dalyvaujančių įmonių atstovų buvo priimti kyšiai už tai, kad šioms įmonėms būtų sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti pirkimus.
Taip pat sulaikyti keturi privačių įmonių atstovai. Jiems pareikšti įtarimai dėl Savivaldybės darbuotojų papirkimo.
Įtariamųjų darbo vietose ir namuose buvo atliktos kratos.

Kol kas nenušalinti

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė „Santarvei“ sakė, kad kol kas nei S. Ramanauskienė, nei A. Žiulpa nėra nušalinti nuo pareigų. Pasak jos, iki trečiadienio popietės nebuvo gauta jokios papildomos informacijos, išskyrus tai, kas išplatinta per žiniasklaidą. Nebuvę ir jokių pranešimų ar skambučių iš Specialiųjų tyrimų tarnybos apie planuojamas atlikti kratas.
„Kol kas vyksta ikiteisminis tyrimas ir baigties niekas nežino. O gal sulaikytieji rytoj jau bus paleisti ir jau rytoj pasirodys darbe. Kai bus gauta bent kokios nors papildomos informacijos, tuomet tik bus galima spręsti, nušalinti juos nuo darbo ar ne“, – trečiadienio popietę kalbėjo L. Nagienė.
Savivaldybės administracijos direktorės žiniomis, A. Žiulpa dar antradienį nebuvo darbe dėl ligos, nes turėjo nedarbingumo pažymėjimą.

Sustabdyta narystė partijose

Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus vadovas Viktoras Prokopčukas „Santarvei“ sakė, kad, pasirodžius Specialiųjų tyrimų tarnybos informacijai apie galimą kyšininkavimą, trečiadienį LSDP Mažeikių skyrius sustabdė Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario B. Kryžiaus ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos skyriaus vedėjos S. Ramanauskienės narystę partijoje, kol atliekamas ikiteisminis tyrimas. Kol kas jis sakė daugiau jokios informacijos neturintis.
A. Žiulpos narystė sustabdyta Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijoje. Šios partijos Mažeikių skyriaus vadovė Lina Rimkienė „Santarvei“ sakė, kad A. Žiulpa yra neaktyvus partijos narys – įtrauktas į partijos narių sąrašus, tačiau neaktyviai dalyvaujantis partijos veikloje.
„Tačiau išgirdę informaciją apie Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamą tyrimą ir apie pareikštus įtarimus, ėmėmės skubių priemonių. Alfonso Žiulpos narystė partijoje yra sustabdyta iki tol, kol paaiškės tyrimo rezultatai. Jei įtarimai pasitvirtins, jis bus pašalintas iš partijos, o jei įtarimai nepasitvirtins, tai jo narystė partijoje bus atstatyta“, – kalbėjo politikė.

Nemalonumai – ne pirmą kartą

Lietuvos socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus vadovo V. Prokopčuko teigimu, tai jau antras panašus atvejis, kai dėl įtarimų kyšininkavimu savo narystes šioje partijoje buvo sustabdę Savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Mažeikių vandenys“ darbuotojai. Šios įmonės vadovas Vytautas Mažeikis tuomet pats parašė prašymą dėl išėjimo iš partijos ir iki šiol atgal negrįžo. Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo bylą ir nusprendė, kad buvęs „Mažeikių vandenų“ direktorius yra kaltas dėl kyšininkavimo – jis turėjo sumokėti baudą.
Ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad buvęs bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktorius iš įvairių įmonių atstovų bendrai priėmė beveik 15 tūkst. eurų kyšių už tai, kad šios įmonės laimėtų bendrovės „Mažeikių vandenys“ organizuojamus mažos vertės viešuosius pirkimus.
Kaip pranešė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius, buvusiam bendrovės direktoriui teismas skyrė galutinę beveik 17 tūkst. eurų baudą. Nuspręsta iš jo konfiskuoti kaip kyšius gautus 14,9 tūkst. eurų.

Negali patikėti

Dvi kadencijas Mažeikių rajono savivaldybės mero pareigas ėjęs socialdemokratas Antanas Tenys „Santarvei“ sakė esantis be galo nustebęs dėl kyšininkavimo įtarimų, pareikštų ne tik kaip bendrapartiečiams, bet ir žmonėms, su kuriais teko dirbti ne vienerius metus. Jis patikino, kad nė kartą jam nekilę įtarimų ir iš kitų nieko panašaus negirdėjo, kad administracijoje gali vykti nusikalstamos veiklos.
A. Tenys teigė, kad jo, kaip buvusio mero, niekas neapklausė dėl įtarimų Savivaldybės administracijoje. Paklausus, ar nėra nerimo, ar ramiai jis miegantis, buvęs meras atsakė: „Miegu ramiai, nes žinau, kad nesu niekuo prasikaltęs, bet vis vien pati situacija yra nemaloni ir sunku patikėti, kad iš viso tokie dalykai vyksta“.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

43 Atsakymai į “Sulaikyti Mažeikių savivaldybės darbuotojai, įtariami kyšininkavimu (papildyta)”

 1. mokesciu moketojas parašė:

  dar viena toki teiginuka pastebiu, kaip seimunas ,ar is savivaldybes kazkoks klerkas prisidirba , jie yra arba nusalinami, arba nusalinami dviem menesiams, geras ,ar ne, du menesius paatostogauji ir vel grizti i pelninga vietele, bet tada jau suki makles su atsarga, tokiu klaidu jau nebedaro, kodel tokie dvigubi standartai idomu, arba kitaip tariant vel yra suteikiama galymybe kysininkavimui, ar cia taip specialiai padaryta, jeigu runkelis prisidirba , tai jokio pasigailejimo nelauk,na zodziu cia lietus lyja, ir nei vieno is ju neuzdaro, visada randama motyvacija paleidimui,pritruko ikalciu,manau ir broniukui tikriausiai pritruko , apsmeize nekaltai, bet stt isiaiskino kad apsmeize, ir paleido zmogu,

 2. mokesciu moketojas parašė:

  Pagaliau priejo Kryzius kryziaus galą kap sakoma. Seniai turėjo …GERAI PASAKYTA
  ar jus is dangaus nukrite, tai ten visais laikais vykdomas kisininkavimas, tik dabar kazkam is stt pasiseke priciupti ta veikeja,jis senai afioras suko,gal su kazkuom nepasidalijo , ir pakiso, super, senai laukiau tos valandos, kazkada atejau pas ji prasyti apie pora aru isipirkti prie namu valdos,tai prizadejo isiaiskinti, kadangi kysio nesiuliau , tai nieko ir neisiaiskino, dar net sumelavo kad ivyko svarstymo posedis , niekuom negalim padet, o paklausus kitu tarnautoju ,atsakymas buvo kad dar posedzio nebuvo, jie ten dievais jauciasi,nepajudinami, dar ten tokia vyriausia ponia yra kur auksciau uz dieva save isivaizduoja esanti, ateis ir jos laikas,su klientais elgiasi kaip su siukslem , tipo su tokiais niekais manes netrukdykite, jei negali suprojektuoti normalaus kysio , viso gero, tik taip galima suprasti,butu mano valia ikurciau dar viena tarnyba, kad kiekviena savaite tuos nepakeiciamus veltedzius , makinatorius, uz mokesciu moketoju pinigus kurie islaikomi, tikrinti kiekviena savaite,kaip jus manote kodel viena statybine firma pastoviai gauna, tipo laimi konkursus, todel kad veliau tam tikram globejui yra atsegamas atkatas, paprasta matematika, viesa paslaptis,vis del to sakyciau kad TAM TIKROS TARNYBOS SILPNAI DIRBA, jei dirbtu geriau, mes skaitytume vos ne kasdiena straipsnius kad viena , ar kita makleri is savivaldybes sulaike. BUDINGS TIKRA TIESA SU SAVIVALDYBE glaudziai suristi , kai stt patikrintu zidiku mokyklos renovacijos afiora , tai butu riesta ir direktorei.

 3. Albinas parašė:

  Na čia geras Ponas Tenys nieko nežinojo nejuokinkit tai koks tada meras tuščia vieta Gaspadorius nežino ką veikia jo pavaldiniai. Ta ką jis veikė 2 kadencijas ir už ką gavo algą.

 4. to Teta parašė:

  Va va, kokias ji afera rengia reiktų ištirti..

 5. imones parašė:

  Seilius tai tikrai turejo but paimtas

 6. Teta parašė:

  Nagienei šikna nedega? Juk pati kuo puikiausiai sukasi tam pačiam bizniuke.

 7. Dėdė parašė:

  Mažeikių savivaldybėje Socialinės rūpybos skyriuje dirba B.Kryžiaus dukra.

  1. mokesciu moketojas parašė:

   apie dukra nieko nezinau, kad dirba nieko nuostabaus, reikia dukra i silta vietele itaisyti, o apie suneli dar paauglys buvo, gyvenome viename name, vaikai su vaikais visi bendraudavo, ir jis ateidinedavo pas mano sunu , nebuvo progos pasakyti pries daug metu , tai dabar pats tas, ir karta po jo apsilankymo, dingo 100litu, viena kopiura,daugiau buvo uzdrausta su vagisium bendrauti,manau jei jis skaito , tai is karto atpazins kas cia parase,Galima sakyti laiku vaikus reikejo aukleti , o kas teva aukles, nebent STT. gerai sako zmones lazda turi du galus, idomu kaip Broniaus zmonele rupinasi dabar vyro sveikata, visa laika popino,jei butu uzdare, kas tada , galas.pagalvokit apie tai ,jums jau uztenka tu igytu turtu, ir aisku teisetai, jus gi ne vagys, jums i kabineta atnesa,o kai atnesa kaip atsisakysi, negi isvarysi lauk zmogu, nemandagu , gi.

 8. Imones parašė:

  Sulaikyti 4 privačių įmonių atstovai, įdomu kokių įmonių.

 9. Jonas parašė:

  Tai va iš kur pas p.RAMANAUSKIENĘ naujutėlaitis MERSAS.Vaikščiuji ir visus niekino

 10. Viena jau nušalinta parašė:

  Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba informavo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administraciją, kad Šiaulių apylinkės teismo 2019 m. spalio 24 d. nutartimi Savivaldybės administracijos Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė nuo spalio 24 d. šešiems mėnesiams nušalinta nuo pareigų. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas.

 11. Daiva Šideikienė parašė:

  Senai ,,Santarvėje“ buvo išspausdintas straipsnis apie tuometinį konservatorių partijai priklausantį merą V.Džiugelį. Straipsnyje buvo rašoma apie V.Džiugelio sunkią materialinę padėtį, apie tai ,kad jis savo politinę karjerą (mero pareigose) pradėjo gyvendamas draugo nuomuojamame bute, miegojo ant žemės su tarakonais įsisukęs į kilimą. Nu ir niekas negali paneigti ,kad konservatorius V.Džiugelis nesusikrovė turtų dirbdamas meru. Praturtėjo Vilhelmas, miesto žemę išdalino verslininkams ir pats išvyko gyventi kitur. 2009m. buvo iškilęs toks keistas faktas apie tai, kaip Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus namų kieme atsirado metalinė konstrukcija gėlėms, panaši į mieste esančias „piramides“. Toks įvykis taip pat daug ką pasako apie buvusį konservatorių B.Kryžių. 2015m. viename Tarybos posėdyje konservatorė L.Rimkienė balsavo už tai ,kad B.Kryžius toliau vykdytų administracijos direktoriaus pareigas. Įdomu tai ,kad balsavimas ,,už“ buvo pagrįstas tuo ,jog B.Kryžius – buvęs konservatorių partijos narys, todėl L.Rimkienė nematė jokių kliučių ir pretenzijų dėl šio asmens tolimesnio būvimo tose pačiose pareigose.
  Man daug abejonių (su)kėlė Alfonso Asausko įdarbinimas mūsų savivaldybėje Vietinio ūkio skyriuje, kuriam vadovauja konservatorių partijai priklausntis A.Žiulpa ir taip pat yra sulaikytas STT. Labai ilgą laiką Savivaldybės internetinėje svetainėje prie Alfonso Asausko nebuvo jo pareigybės aprašymo ir nebuvo aišku už ką jis atsakingas. Dabar A.Asauskas jau yra Mažeikių savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus Mentorius. Šioje galimoje kyšininkavimo istorijoje svarbiausia, kad STT pareigūnai sąžiningai ir atsakingai atliktų savo funkcijas, o gyventojai su nekantrumu lauks STT pareigūnų darbo rezultatų.

 12. Daiva Šideikienė parašė:

  Buvęs meras A.Tenys sakė esantis be galo nustebęs dėl kyšininkavimo įtarimų. Aš taip pat esu labai, netgi labai nustebusi ir niekaip negaliu patikėti, na kaip, kai kurie savivaldybės administracijos darbuotojai ( buvęs meras V.Džiugelis ir esami darbuotojai) sugeba taip praturtėti, neimdami kyšių. Negi, jie tokius turtus susikrauna iš savivaldybėje gaunamo darbo užmokesčio? Gal labai turtingas babas turi/turėjo?

 13. gal išaiškės ir pėsčiųjų tako per geležinkelį niuansai parašė:

  kodėl mokesčių mokėtojai turi mokėti tūkstančius eurų už tarnautojų klaidas?TKas nusprendė ,kad reikia prie pėsčiųjų tako per geležinkelį, viršuje liftų įdėti papildomas duris?Pagal projektą ,pradžioje jų nebuvo.Žinote, kiek mums tai kainavo?Geriau nežinokite,nes nepraėjus 1 d. stiklo paketas dužo-,durys visiškai nefunkcionalios pagal vietovę.Ar bandė tarnautojas ,prieš priimdamas sprendimą išbandyti praktiškai?Ar yra valdžios žmonių,kurie dabar kovoja už smulkųjį Mažeikių verslą?Ar žinote, kad jie tyliai nuo kitų metų pakėlė žemės nuomos smulkiam verslui, leidimus už prekybą savivaldybės teritorijose mokesčius. Ir dvigubai-trigubai…Nesvarbu, kad viso pasaulio ekonomistai tik šneka apie ekonomikos lėtėjimą, nuosmukį 2020m..Mūsų politikai ir kt. sprendimų priėmėjai mano kitaip.Jie netgi XXI a.,kai dauguma pasaulio miestų stengiasi prekybos centrus-dėžutes-akvariumus statyti už miesto,-mūsiškiai stato miesto centre…Taip jie galvoja ,,sutempti“ visus smulkiuosius verslininkus į skyrius bei duoti uždirbt dėžės savininkui? Tada aišku ,-kodėl keliami prekybos sav. teritorijoje įkainiai. Ačiū, kas perskaitė,o sėkmės visiems, išskyrus korumpuotiems tarnautojams.

 14. Neabejoju parašė:

  kad sulaikytu pavardziu smarkiai padides,tarp kuriu atsidurs dar ne viena vadzios persona,tik neaisku ar vel bus viskas uzglaistyta.

 15. Ahmunarat parašė:

  Gaila AUKSINIAI žmonės vien apie liaudi galvojo dėl liaudies dirbo dėl liaudies naktim nemiegojo auksiniai žmonės

 16. Vardas? parašė:

  Kiekviena lazda turi du galus…

 17. na parašė:

  Geda teniui juk jis viska zinojo su kryziu is kur pas teni ir kryziu tokie turtai gal jau stt pasidomes ir gal nors viena karta gaus realias bausmes nes iki siol tik pasukauja ir tuo viskas baigiasi gauna kelis eurus baudu kai kryzius pradejo dirbti buvo neturtingas tai manau kad reikia pasidometi koks aitvaras sunese turtus tas pats ir su teniu buvo eilinis ukininkelis o dabar kokie turtai juk matom kad ne is atlyginimo mes paprasti zmones seniai zinom kad mokamas atkatas kai nori laimeti konkursa o stt tik dabar susidomejo

 18. patriotas parašė:

  Kaloborantu sistema nenugalima,vienus atleis,ar pasodins,ateis vel savi.

 19. Laima parašė:

  Ačiū naujajam merui ..bet dar tegu pasižiūri dar kas daro su gyventojais buvau kalbėjaus .., bet yra aišku kreipiaus į savivaldybės administracija ten nieko pasiuntė į Šiaulius .apsimeta .kad nieko nežino taipTavo pastogė daug metų be gyventojų sutikimo nuomavo stoga ..kurio reikalaujam.kad atmokėtu ..bet teks kreiptis į teisma ..nes ta pati Vaida pavaduotoja prisimelavo …visi sėdi uodegas pabruke….naudojas gyventoju pinigais…

 20. Renata parašė:

  A.Tenys tikriausiai labai bus nustebęs, jei kada UAB „ADMITURA“ supakuos, bus dalyvavęs ir nieko ne pamenantis. O mes trinsime rankom, aha gyvatei senatvei, baps ir alzheimeris…???? Geriau lai neprisimena, kaip savo aklu stebėjimu ir neveiksnumu žmones metų metus kankino.

 21. Klasika parašė:

  Tenys primena ta personaza – vaziavau meslo, su salyga jog meslo negavau, su draugais isgeriau, bet as tu draugu nepazystu…….

 22. Vidmantas parašė:

  Ar mano bendravardzio Vidmanto neciuptelejo iš privačių įmonių??? Ups…? Tai kaip ten?

 23. Cha parašė:

  Mero atsakymas labai garbingas. Negalima draugu isduoti

 24. Haris parašė:

  Nesuprantu kodel nesulaikyti viesuju pirkimu skyriaus darbuotojai. Tai jug jie organizuoja viesus pirkimus, o ne Kryzius.

 25. to Aha parašė:

  Savivaldybės valytoja yra Kryžiaus sesuo, tai kaip nežinos

 26. Aha parašė:

  Savivaldybes valytoja zinojo, kokias varkes suka Kryzius, bet va Tenys nezinojo?!? Tu matai, tas rupuze procento neatsegdavo? Taip iseina, jog galimai Tenys neadekvatus, arba galimai meluoja…As tai rinkciausi 2 galima varianta……..

 27. Jonis parašė:

  Mane tai Nagienes mekenimas pribloske , o paciai pasidomet del sulaikytu ponu nedaeina , ar karuna gali nukrist , gal juos arestavo ilgam ir ju nebus menesi , tai kontoru , kur jie dirbo , darbas stoves lauks ? Ir gal tai pliotkai o mineti ponuliai uzgere ir todel i darba neina …..

 28. Kitaip parašė:

  Pasidomekit dar tos pacios partijos Petruleviciaus veikla

 29. Kur Neolina? parašė:

  O tai ko Rimkienė tyli? Ar todėl kad jau prie lovio priėjo ir bankuhenais pasisotino, ar todėl kad įkliuvo vienas konservatorius ir vienas buvęs konservatorius?…

 30. Zigmas parašė:

  Geriausias Tenio komentaras, kad jis nustebes ir nieko nezino. Juokas eina skaitant

 31. Aha parašė:

  O Tenys aisku svarutis, skaidrutis, jis nieko nezinojo? Aha, tikiu…….

 32. Oi parašė:

  O kas tos įmonės ir jú vadovai, kurie mokėjo tiems mūsú išlaikytiniams?

 33. alina parašė:

  reiketu patikrinti buvusio Mazeikiu butų ūkio ,kuris kazkodėl pakeite pavadinima į ELOTUS [KODEL] laimėtus pirkimus ,nes Kryžius su butų ūkio direktoriumi seni bičiuliai

 34. Vilius parašė:

  Kryžius – Budinks
  Žiulpa – Žemaitijos keliai
  Visiem Mažeikiam senai buvo aišku apie šių „PONŲ“ judesius, ir tai ilgai maudėsi pinigų lietuje.
  Beje už kelių kokybę, šviesaforus ir kitus debiliškus sprendimus padėkokite gerbiamam ŽIULPAI, kuris skirtas lėšas nukreipė, šiek tiek ne ta linkme.

 35. Seniai parašė:

  Laukėm laukėm mes svetelių iš STT laukėm

 36. AGA parašė:

  Pagaliau priejo Kryzius kryziaus galą kap sakoma. Seniai turėjo …

 37. gera diena Mažeikių miestui ir jos sąžiningiems gyventojams parašė:

  džiaugiuosi už visus.Tikiuosi miestui, miesto biudžetui bus geriau.

 38. Siaip parašė:

  Stebites? As ne. Va Bugeniuose standartini tvarteli (bendruomenes namus) „maziausia kaina“ viesajame pirkime pasiules Budinks nutinkavo, nudaze, kelias gipskartonio plokstes prisuko, sumasumarum – 150 000 euru !?! Tai musu pinigai, sumoketi mokesciu pavidalu. Su tokia matematika iseitu, jog standartinio 120 m2 privataus namo statyba maziausiai kainuotu 500 000 europiniu. Ir tokiu kukliu simtatukstantiniu projekciuku buvo desimtys. Beje, kaip cia yra, jog pasikeitus savivaldybes aparatui, Budinks galimai kazko konkursu nebelaimi? Ai pala, gi Kryziaus nebera………

 39. piktas parašė:

  jei įtarimai pasitvirtins konfiskuoti visą turimą turtą, kad atėjusiems į jų vietas nesinorėtų taip pat elgtis.

 40. To Jonas parašė:

  Šiaip tai Žiulpa yra konsetvatorius

 41. tai gi parašė:

  yla vistik išlenda, kad ir pavėluotai, seniai žinomi tie jų pirkimai remontams, statyboms, etatų statytiniams….

 42. Jonas parašė:

  Kalėdų stebuklas… visus tuos socdemus ant kiaušų pakabinti. Lenino anūkai. Stekeno ir stekeno tuos Mažeikius. Įdomu kada Tenio eilė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto