***PAPILDYTA*** STT sulaikė mokyklos direktorę

Rasa UŠČINIENĖ direktorės pareigas eina pustrečių metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Specialiųjų tyrimų tarnyba 48 valandoms sulaikė Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorę Rasą Uščinienę. Įtariama, kad 46 metų direktorė pareikalavo duoti jai kyšį ir dalį šio kyšio priėmė už tai, kad viešąjį pirkimą dėl „Vyturio“ pradinės mokyklos baldų pagaminimo ir pristatymo laimėtų iš anksto pasirinkta įmonė.

Be to, dirbtinai padidinus mokyklai gaminamų baldų kainą, įmonė už šiuos pinigus direktorės reikalavimu pagamino baldus ir jai bei jos šeimos nariams.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo (Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalis) vykdant viešuosius pirkimus.
Už kyšininkavimą baudžiamojon atsakomybėn patrauktai mokyklos direktorei gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.
Rasa Uščinienė 2007–2009 metais buvo Tarybos narė. Į savivaldą ji išrinkta kaip partijos Tvarka ir teisingumas sąrašo narė.

Pateikė dokumentus

Vienas pirmųjų apie R. Uščinienės suėmimą sužinojo Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius.
„Ketvirtadienio rytą STT pareigūnai pranešė apie direktorės suėmimą ir paprašė Viešųjų pirkimų tvarkos ir direktorės pareigybių aprašymo. Visų reikalingų dokumentų kopijos buvo nedelsiant nusiųstos. Apie įvykį taip pat informavau Švietimo skyriaus vedėją Apolinarą Stonkų“, – ketvirtadienio ryto įvykius, kalbėdamasis su „Santarve“, prisiminė B. Kryžius.
Daugiau apie R. Uščinienės suėmimą administracijos direktorius sakė nieko nežinantis, todėl negalintis situacijos komentuoti.
Situaciją komentuoti atsisakė ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai. Jų teigimu, smulkesnės informacijos jie negali pateikti, nes vyksta ikiteisminis tyrimas.

Sužinojo iš žiniasklaidos

Ketvirtadienio popietę ne ką daugiau težinojo ir be vadovo likusios „Vyturio“ pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Pudžemienė.
„Ryte paskambinęs Švietimo skyriaus vedėjas pranešė, kad direktorės Uščinienės nebus dvi dienas ir pasiteiravo, ar mano pareigybėse nurodyta, kad galiu ją pavaduoti. Atsakiau, kad taip. Dar pasiteiravo, ar be direktorės ugdymo darbas nesutriks. Atsakiau, kad ne. Tuo pokalbis ir baigėsi“, – „Santarvei“ pasakojo V. Pudžemienė.
Pavaduotoja patikino, kad iš tikrųjų nežinojusi, ar direktorė susirgo, ar kas nors kita nutiko.
„Tik pasirodžius pranešimams žiniasklaidoje, sužinojau, kad Uščinienė yra sulaikyta“, – pridūrė pašnekovė.

Problemos dėl baldų

R. Uščinienė nemalonumų su teisėsauga turi dėl įsigytų baldų. V. Pudžemienė patvirtino, kad „Vyturio“ pradinėje mokykloje šiais metais atsirado nauji baldai bibliotekoje ir direktorės kabinete.
„Tačiau aš nežinau, nei kas jos gamino, nei kas atvežė, nei kiek jie kainavo. Užsiimu tik ugdymo reikalais, o į ūkinius reikalus nesikišu. Tiesiog su kolegom pasikalbėjom, pasvarstėm apie naujų baldų kokybę, grožį, ir viskas“, – „Santarvei“ sakė pašnekovė.

Priežastis nuslėpė

Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus „Santarvei“ prisipažino „Vyturio“ pradinės mokyklos darbuotojams specialiai neatskleidęs tikrųjų direktorės nebuvimo priežasčių. Esą nenorėjęs trikdyti ugdymo veiklos.
„Nenorėjau įnešti sumaišties į mokyklos darbo eigą. Pasakiau tiek, kiek maniau esant reikalinga“, – pridūrė A. Stonkus.
Paklaustas ar žino, kaip minėtoje mokykloje buvo vykdomi viešieji pirkimai, Švietimo skyriaus vedėjas atsakė, kad tokia kontrolė – ne jo kompetencija.
„Švietimo skyrius aiškinasi ir kontroliuoja tik tai, kas yra susiję su ugdymo procesu, o į ūkinius mokyklos reikalus nesikiša“, – paaiškino vedėjas.

Pirkimų nekontroliuoja

Ne tik Švietimo skyrius nesikiša į mokyklų skelbiamus konkursus ir viešuosius pirkimus. Minėtų pirkimų nekontroliuoja ir Savivaldybė.
Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Romualdas Sakalauskas „Santarvei“ paaiškino, kad mokykla yra savarankiška perkančioji organizacija, todėl pati atsako už savo veiksmus.
„Mokyklos pačios parengia viešųjų pirkimų sąlygas, pačios atlieka pirkimus, pačios viską organizuoja. Mūsų skyriaus nuostatai numato, kad atliekame tik Savivaldybės administracijai ir seniūnijoms reikalingus viešuosius pirkimus. Mes nesame įpareigoti nei kontroliuoti mokyklų, nei jų konsultuoti viešųjų pirkimų klausimais“, – patikino R. Sakalauskas.

Apibūdinti nepanoro

Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus, kalbėdamas apie sulaikytąją direktorę, tvirtino, kad mokyklos vadovė R. Uščinienė niekuo neišsiskyrė iš kitų vadovų.
„Vyturio“ pradinei mokyklai ji vadovauja apie dvejus su puse metų, per tą laikotarpį jokių papeikimų ar įspėjimų jai nebuvo skirta“, – informavo vedėjas.
Paklausus apie vadovę, nekalbi buvo ir pavaduotoja V. Pudžemienė. Ji nepanoro apibūdinti R. Uščinienės nei kaip vadovo, nei kaip žmogaus.

87 Atsakymai į “***PAPILDYTA*** STT sulaikė mokyklos direktorę”

 1. mokinio mamyte parašė:

  komentatoriui,,mokiniu teveliai“- nė velnio, mes ne su jumis, drįstu teigti, kad nepažįstate gerai šios moters.

 2. ne tuos gaudot parašė:

  …mokytojai jau uzkliuvo, gaudykit vagis is virsuneliu, o ne is sakneliu—tu prisibijoma—o kas nezino, kad Lietuvoj be kysio nieko nenuveiksi–visi zinom, o gal jau ir mokyklos normalios nebereikalingos, jei jau ir tas puolama?

 3. ...turėkit gėdos... parašė:

  …na kam turėtų būti gėda,tai visoms užtarėjoms,kaip tikslioji…aš…kaip jūs galite sakyti ,kad ponia direktorė yra nuostabus žmogus nekaltai šmeižiamas…juokinga ir nesuprantama tokius pasisakymus skaitant ir dar grąsinama ,kad Dievas nubaus šmeižikus …tai jinai tapo nubausta Dievulio už savo didybę ,savanaudiškumą ir nesirūpinimu mokyklos ir darbuotojų gerove ….trumpai vadovavo mokyklai ,bet sugebėjo įsigyti despotės ir vagies vardą… NE VIETA TOKIAI DIREKTOREI MOKYKLOJE.

 4. su pedagogais nesusijęs parašė:

  Rasa,protingiausia būtų tau-parašyti pareiškimą,o ne aklai teisintis draugų pagalba.Gerai ,kai draugai pataria,bet argi tu (bent jau šiame rajone,apie mokyklą Vyturio jau nėra nė kalbos )begalėsi normaliai dirbti,net būdama nekalta?Po šitiek šmeižto,apkalbų? Šitokia būdama talentinga darbo visur rasi.

 5. kolegė parašė:

  Rasa,gal per dažnai kartodavai žodžiais ,,ne visi direktoriais gali būti“ ir še tau šiandiena, jau ir nebegalėsi direktore būti.

 6. Komentarų skaitytojas parašė:

  Gerbiamieji komentarų reašytojai, ar jūs tikrai įsitikinę, kad Rasą įskundė buhalterė ir pavaduotoja, turite įrodymų. Neturite Tai ko slepiatėįs po komentarų pavadiniomais, galvojate, kad negalima sužinoti kas parašė. Siūlyčiau susilaikyti nuo tiesioginių kaltinimų, o buhalterei ir pavaduotojai siūlyčiau kreiptis į teisėsaugos organus dėl šmeižimo. Tai gal laikraštis Santarvė ir kiti laikraščiai irgi netiesą parašė-apšmeižė Rasą? Pasvarstykit

 7. Mokinių tėveliai parašė:

  parašo vienas žmogus ir taip šauniai apibūdina visą kolektyvą. Pasmerkia vien direktorę. Neteisk ir nebūsi teisiamas….Jeigu jūs gerai jaučiatės sususivieniję prieš vadovą, jūsų mokyklą reikėtų uždaryti ir patriotus į darbo biržą su vadovais priešakyje (buchalt. ir pavad.)… Ną to ir sulauksite….nepakeičiamų darbuotojų nėra, yra tik laiku nepakeisti ( ko per savo gerą širdį nepadarė direktorė ir matote ko susilaukė). Apjuodino, apšmeižė ir dar bando susidoroti….STIPRYBĖS IR SVEIKATOS JUMS DIREKTORE. Laikykitės, mes su jumis….

 8. Tiesiog mokytoja parašė:

  Ši direktorė suardė visą ugdymo procesą.Kūrybingos mokytojos buvo iš karto menkinamos.Direktorė pasitelkė į pagalbą (savo autoritetui didinti) silpnos pedagoginės kompetencijos mokytojas,pletkininkes ,skundikes.Nuo pirmos Rasos direktoriavimo dienos neliko pasitikėjimo darbuotojų tarpe.Užvaldė baimės jausmas,pradedant valytojomis ir baigiant pedagogėmis.Pavaduotojos pedagoginis išprusimas visais atžvilgiais viršija Rasos išprusimą.Todėl ji direktorei ir nepatinka.Buhalterė iš viso nuostabus žmogus.Pasikalbėkite su darbuotojomis(ne tik pedagogėmis) labai bijodamos bet intymioje aplinkoje pasakys,kad baisu mokykloje.Išnaikintos visos tarpusavio santykius gerinančios tradicijos.
  Rasa galėtų dirbti nebent sekso eksperte ,nes dažni bendravimai su žmonėmis baigiasi svaičiojimais apie seksą,visos mintys nukreiptos į tai ,kaip pakenkti gerai dirbančiam Dar yra viena kolegė ,kuri atitinka ,kaip kirvis kotą.Taigi abi vadovauja ,prunkščia iš nesąmonių ir (gal būt )aptaria ir kitus reikalus į kuriuos Rasa ir įkliuvo.Kas gali paneigti.Nekaltinkit žmonių.Duok ,Dieve,kad ji nedirbtų mūsų kolektyve.VĖl viskas ateitų į tinkamas vėžes. Skundikėms nebeliktų vietos ,kada imtų vadovauti žmogus ,kuris skiria gėrį nuo blogio.Skundžia ir gadina tarpusavio santykius tos ,kurios jaučiasi silpnos savo žinojime,kompetencijose.Jų pataikavimas ,Rasos nesupratimas privedė mokykla prie šiandienos situacijos.

 9. parašė:

  Taip Vyturio pradinėje mokykloje yra ir nuostabių mokytojų. Bet kalbame apie pavaduotoją ir buchalterę, kurios tikrai stengiasi tik kenkti…..

 10. Marta parašė:

  Sako, kai neturi ka gero pasakyti apie zmogu, geriau nieko nesakyti ;) uzuojauta pavaduotojai ir kolegems turejusioms dirbti su tokia direktore.

 11. nepanašu parašė:

  pradžia buvo sodų vid.m-la,tiek buvo padaryta pinigėlių oh,na o kaip sustot jei pinigai viršų pagauna,ir neprie ko čia pavaduotoja su buhaltere,klystat,tai -nenorėjimas dalintis.

 12. parašė:

  Ponai tikrintojai, pratęskit darbą „Eglutės“ darželyje. Ten nauja šluota irgi neblogai šluoja savo naudai.

 13. as parašė:

  Vyturio mokyklos darbuotojai buvo nuostabus , kolektyvas puikus ,o kas dabar del visko kaltas,manau ce komentaru neberikia.

 14. parašė:

  Gėda dėl direktorės bendradarbių. Nejaugi pavaduotoja negalėjo pasakyti nė vieno gero žodžio…. , bet dar su buchaltere abi džiaugiasi… Niekam nelinkėtume tokių baisių bendradarbių…

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  dėl choro, tai super!!!

 16. Choro karų gerbėjas parašė:

  Atėjo laikas ruoštis 2013m. chorų karama, o tam reikalingi nauji išsilavinę, turintys autoritetą ( kad daugiau už juos balsuotų) žmones Turėsim Panevėžio chore savo atstovę ir galėsim gausiai balsuoti.Džiaugsis Stano, džiaugsis mažeikiečiai.Sekmės Rasele.

 17. nereikejo parašė:

  na jau vogti tai nereikejo, rasa…prarasi dabar tai, ko tiek metu siekei..nieko gero nenusimato..reputacija sutersta visam laikui..o siaip, laikykis..

 18. Komentatorius parašė:

  Jonai, į Seimą keliauja sovietinės atliekos iš Mažeikių. Ne kitaip. Jau viena atlieka ten tupi.
  O vagys tegul būna čia, bent galima po to iš jų tyčiotis. Ką ir darau dabar.

 19. Jonas parašė:

  Visiem vadovam , ne tik mokyklų būtina rotacija, ne paslaptis yra mokyklose direktorių dar nuo sovietinių laikų.Auditas automatiškai problemos neįsprendžia, ypač provincijoje, kur visi vienas kitą gerai pažįsta.O ir švietimo skyrius formuojamas draugų, draugelių pasirinkimo principu.Ką išrinksime į Seima?Žinant mažeikiečių mentalitetą ir iškreiptą logiką, dabar atėjo eilė p.Daivai.

 20. Komentatorius parašė:

  Vagis lieka vagimi iki gyvenimo pabaigos. Ir ji vagis. Boba vagis.

 21. to Jonui parašė:

  Prie ko čia rotacija.Jeigu žmogus gerai dirba -švietimo skyrius padaro ugdymo darbo auditą ,anonimiškai apklausia darbuotojus,tėvus,mokinius.Jeigu juos tenkina mokyklos darbas-viskas gerai Kiek žinau šios mokyklos darbu niekas nesidomėjo,nors aiškiai matėme,kad mūsų vaikų ugdymas tapo ne toks. Štai ir sprogo bomba.Kiek gali žmonės dirbti sukandę dantis. Jau vien iš komentarų galima kalbėti apie šios pedagogės netinkamumą eiti direktorės pareigas.O apie vidinį auditą ,tai mokykla įsivertina taip kaip jiems tinkama.Taigi taip reformavome švietimo sistemą,kad greit nebeliks kas už ką atsakingas. Dar mes nesubrendę demokratijai. Demokratija negali būti palaida bala.Kontrolė būtina ir demokratams.Dar ir kokia.
  Ir tai būtina taikyti visoms mokykloms be išimties Ir ne tik mokykloms.Pasižiūrėkite iį Seimą traukia kaip žąsys -šeimomis.Reiškia ten labai pelninga.Žuvys genda nuo galvos.Taigi ką rinksime,kas priims tinkamus įstatymus,kaip mes jų laikysimės?.Štai kur problema.Galvokime.

 22. aha parašė:

  Siaip tai vagis gina tokie patys degradai, gi banditu gaujoj visi uz viena. Tik kaip sakydavo bobute – pavoges arkli, uztrauksi arkliavagiu varda kelioms kartoms…Tai vat, as i jos artimuosius (apie ja nebekalbu), galvosiu kaip apie vagiu sutve…

 23. Jonas parašė:

  Visas sarkazmas tame, kad ji partijos ,,Tvarka ir teisingumas'“ narė, o šiaip ji ne pirma ir ne paskutinė.Būtinai reikėtų mokyklų vadovų rotacijos.Šaunu, kad ir į mūsų gudžią provinciją užklydo STT ….

 24. S parašė:

  Vau dar yra ir ginanciu vagis ,PRASIGYVENO? va cia tai pasalymas o gal PRISIVOGE? O kazin kada Arbatauskiene is Kalnenu mokyklos patikrins ar jai viskas taip kaip nuo zasies ?

 25. teveliui... parašė:

  Mokytojai kalti,kad direktoriai vagia?Mąskykit galva, o ne…

 26. net pavydziu parašė:

  ponia Rasa, net pavydžiu jums, kad turite tiek mizerijų jums pavydinčių. Dieve, kokie visi teisuoliai, kokie nekalti, nors prie kryžiaus (ne iš savivaldybės) kalk. Galėtų tie stt tetiininkai pasikanisiot po visų renovuojamų mokyklų dokumentus, pvz netikiu, kad Kalnėnų direktorei renovacija ne į naudą. Tik pagalvokit, rado ką apstoti, bet užtat kiek lojančių šunų, net Kometa nebesurinktų

 27. tevelis parašė:

  Na, ponai mokytojai. Blogai gyvenate, streikuojate. Vis negana ir negana….Mokinių gausiai mažeja, o atlyginimas mažas ir mažas, vis akcentuojate, kad Jūs inteligentija, išsimoksline. Še tau inteligentija ……vagia iš mūsų visų. Savivaldybė nemato, negirdi…. Kas toliau, stebėsime įvykius…

 28. pasibursiu parašė:

  O.ramunėle,pasakyk-
  Ką man daryti atsakyk-
  Tave šaukiu ,Tavęs klausau-
  O,ramunėle,pasakyk…

 29. isvaryta parašė:

  manau mazai kitiem kliuvo,kad pacia paeme…kitos pensininkes daugiau patirties turi ir vis dar sedi ir neikliuna kitur pasedeti…

 30. mazeikiete parašė:

  Baisu tapti Mis Vagis, kur dabar tą veidą reikėtų susikišti…Ilgai švies, kad net paminkle bijosi jį po mirties išsikalti…Norėsi likti nežinoma…baisu, kokia gėda dėl kokoios sofkutės…

 31. TO pedagogams (netaikytina asmenybėms parašė:

  Prisidirbusios direktorės komentaras…Fui kaip apgailėtina dabar prisiš…varyti ant mokytojų…

 32. ? parašė:

  ,,Klausei: ar mėnulis veikia žmogų?
  Aiškinu: svarbu, kas žmogaus galvoj. Jei ten daug vandens, mėnulis sukelia potvynius.
  Panašu, kad labiausiai mėnulis veikia politikus. Paveikti politikai ima veikt Lietuvoj…
  Užtat viskas čia – kaip po cunamio“ (citata iš J.Erlicko pamąstymų)

 33. pedagogams (netaikytina asmenybėms) parašė:

  Paskaitau jūsų komentarus ir graudu darosi – kokie jūs esate apgailėtini! Vienas kitą skundžiat, vienas kitą šnipinėjat, bendrininkaujat darant nusikaltimus arba negerus darbus (tylit, kai reikia pasisakyti, pasirašot, kai nereikėtų), esat nulankūs, kai kokios avys. Jokios laisvos asmenybės ir jokio lasvo mąstymo!

  Kas iš to, kad esate mokyti, baigę aukštąsias, galite Maironį cituoti? Bet savo mąstymu, elgsena, daugelis jūsų esate labiau panašūs į paprasčiausią „asmenybės driskių“. Ar man reikia sakyti: „Ačiū pedagogai, kad mano vaiką auklėjat ir mokinat?“. Manau, kad tikrai – NE! Daugelis jūsų mano vaiką mokinat ne iš pašaukimo, o todėl, kad neturit kur dingti ir, jei ne pedagoginis darbas – galvas žuvims Norvegijoje kapotumėt arba babajų lėkštes Anglijoj plautumėt.

  Vaikai didžiąją dienos dalį mato jus, pedagogus, daugeliui jų gal net esate pavyzdys (ir kaip tie vaikai gali atsirinkti tinkamesnius pavyzdžius be gyvenimiškos patirties ir kritinio mąstymo?). Ir ką jie mato? Žmogų nelaisvą savo mąstymu, užsiangažavusį savyje, o kai kada – bailį ir menkystą. Po jūsų apdorojimų „juodaodžiai ir musulmonai Lietuvoje – nieko tokio, kapitalizmas – gerai, sovietizmas – blogai“, man visada tenka savo vaiką „atdoroti“ lietuviška kryptimi. Ar tokie jūsų vidiniai įsitikinimai, patriotiška ir lietuviška dvasia?

  Kaip norėčiau, kad būtų tokia sistema, kur visi pedagogai „neasmenybės“ būtų i6 pedagogin4s sistemos išginti „šunims šeko pjauti“!

  Ir ką aš matau jūsų komentaruose? Pavydą STT suimtai direktorei, kad JI prasygyveno, o ne JŪS! Kad JI galėjo prieiti prie materialinių gerovių, o ne JŪS! JŪS esate lygiai tokie patys, kaip ta STT suimta direktorė! Tik ji įkliuvo, o jums nebuvo nei sąlygų, nei galimybių atsidurti situacijoje, kurioje patys galėtumėt įkliūti ir jei jau tokie teisuoliai esate, tai „imkite šakes“ ir eikite prieš sistemą! Ką, slabo? Inkštėjai, ir ne daugiau! Komformistai, mėgstantys, kad už jus juodus ir kenksmingus asmeninei gerovei darbus kiti atliktų, o jūs pabūsite „protingais“ ir „prie grietinėlės“, jei bus tokia galimybė“ vėliau prieisit!

  Fu. Šlykšti ta Lietuvos visuomenė.

 34. zita parašė:

  Kontroles reikia visoms mokykloms! Net vaiku darzeliams!

 35. Neringa parašė:

  Tai bent unikalus atvejis, pati Specialiųjų tyrimų tarnyba nukreipė savo „žvitrią“ akį in Mažeikius:). Galėtų nepasididžiuoti, rimčiau įsiskukt ir apdraskyt mažeikietiškos korupcijos voratinklį.

 36. velniava parašė:

  Kada kažin baigsis sukčių, machinatorių era?
  Visaip mulkina ir kitiems į akis žiūri ėriuko akimis. O kaip teisia tuos darbuotojus, kurie neįtiko, ar mato jų machinacijas ir negeroves! O ką galvoti, kai sukčiavimui pasitelkiami buhalteriai (pavėžėjimas po miestą, meilės popietės ir pan.)
  Bjauru ir nuteikia šlykščiai.

 37. bucikas parašė:

  Eina peklon, as dar tikejausi, jog Lietuva kazkada atsigaus, bet paskaicius kai kuriuos komentus, viltis gesta. Kas per baudziauninku tauta, gina vagis, nusikaltelius ir tt. Jie gi vagia is jusu kisenes, nors ko tiketis is baudziauninku, kai ponas dulkina, issiriecia taip, jog ponui patogiau butu dulkint…

 38. to oho 2012-05-12 10:11:45 parašė:

  AHA. Tai reikia laukti atsakymo, kas po tuo slypi. Apačios aiškios , kas parašė skundą ir dėl ko, bet viršunėlės, kodėl tai pakreipė kyšio reikalavimu tik nujaučiamos. Nuojauta taip pat pasvitvirtina.

 39. oho parašė:

  po delfio straipsniu „Mažeikių mokyklos direktorė įtariama reikalavusi kyšio ir baldų sau“ komentarai iškalbingi…

 40. Padėka parašė:

  Raselės direktoriavimo praktikos vadovei už puikias pamokas. Prie upės Ventos taip pat turėtų pasižvalgyti. Ten klesti tvarka ir teisingumas

 41. ir gerai parašė:

  Belieka tik padėkoti laikraščiui, kuris paviešino šį faktą, ir, gerai, nors čia žmonės gali išreikšti tuos pūlinius, kurie kažkada turi sprogti.Eilinis darbuotojas, ar tai būti pedagogas, ar kitas darbuotojas nebeturi jokios teisės prieštarauti ar pareikšti savo nuomonės direktoriams -diktatoriams, kurie jaučiasi kaip savo UAB – uose. Vadinamosios Tarybos tik parašams padėti, visokios komisijos irgi tam pačiam reikalui.Argi eilinis darbuotojas prieštaraus – pakišo popiergalį ir pasirašo, juk dirbti nori, o ieškosi teisybės – pirmas būsi pretendentas prie darbo biržos durų? Todėl ir bijoma vienas kito. Tokie švietimo įstaigų vadovai – diktatoriai gadina tų vadovų, kuria vertina darbuotoją ne už tai kiek jis pliotkų ar ,,dovanėlių“ atnešė, o už kompetenciją, kūrybiškumą, įvaizdį. Koks mūsų požiūris į nusikalstamą veiką, jei teisiname vadovą, kuris suimtas. Kažin ar galima juokauti tokiais dalykais ir suimti žmogų už nieką?Teisėsauga išsiaiškins – kaltas ar ne kaltas, tačiau komentarai verčia sunerimti – visuomenė baigia išsigimti, jei toleruoja vadovų neūkiškumą, finansines machinacijas.

 42. charakteristika parašė:

  Ir taip per ilgai užsisėdėjo.Jos protelis labai menkas.Kažkas mokė ,o ji patikėjo , ,kad atsisėdus į direktorės kėdę galima elgtis kaip nori.-taip kaip savo darže.Viską pradėjo nuo nesiskaitymo su žmonėmis.Tai-direktorės diktatorės tipas.Gaila gerai dirbančių mokytojų ,kurie 20 m (tiek gyvuoja mokyklėlė) nešė po trupinėlį gėrio ,santarvės,kūrybos..Uščinienei atėjus nusviro rankos kūrybingiems.Klesti tik pataikūnės,prisitaikėlės,'“stukačiai“Vienas kito pradėjo bijoti,kalbėtis,reikšti nuomonę.Ar tai tapo normalu? AR begalima norėti eiti į darbą?Jokių mokyklos Tarybos posėdžių,jokios finansinės atsiskaitomynbės prieš kolektyvą ir mokinių tėvus..Vos vienas Tėvų aktyvo pasitarimas ir tai be tinkamo pasiruošimo-kad tik atlikti.
  Vis tik prieitas liepto galas. Pasirodo ,kad ne visi gali dirbti vadovais,juo labiau ten kur ugdoma mūsų ateities Lietuva Vis tik blogai ,kai nežiūrima į žmogaus kompetencijas.O buvo daug signalų iš Rasos buvusių darboviečių Švietimo skyrius ,savivaldybė nekreipė dėmesio,rūpėjo tik partiniai reikalai. Šioje partijoje buvo ir kompetatingų žmonių,bet matyt ne tas svoris.

 43. Komentatorius parašė:

  KĄ NORĖSIU TĄ IR RAŠYSIU APIE RASELES IR KITOKIAS PRANELES. TVARKA IR TEISINGUMAS TEGUL BŪNA TUALETE PAS TOKIUS ŽMONES, KADA JIE BAIGIA REIKALĄ IR ATSISTOJA NUO UNITAZO, TADA TVARKA IR TEISINGUMAS.

  Nuo kada Lietuvoje suiminėja niekuo dėtus žmones? Manęs nei karto niekas nebuvo suėmę. Tai aš dėl to labai laimingas, čia kaip loterijoje pasisekė? Kiek norėsiu, tiek ir rašysiu apie tokias nieko vertas bobas. Žulikams vieta už grotų.

 44. klausimėlis parašė:

  Buhaltere ir pavaduotoja ar jau dabar esate laimingos? sPAUSKITE taip ARBA NE

 45. as parašė:

  na ir ka jai ir pasidare kazkokius baldelius, kvaila buvo, nes mazai padare- uztat ir kazkas paskunde, juk jai milijonus suki tai teisus esi, o jai tik kelis tukstancius darais tai kvailas esi, tokia jau kasdienybe musu saunioj Lietuvelej. O smeizti ir pavydeti nereik, pasiziurekim LIETUVIAI kiekvienas i savo „darza“ar mes jau tokie sventi ir niekad, niekad pries savo sazine nenusidejom, nera tokio – juk mes tam ir esam zmones.<<<<>>

 46. tai bent naujiena parašė:

  Na ir naujiena!!!!!! – dirba broliukas, žentelis….reikia juk pasirūpinti artimaisiais, o kas kitas pasirūpins? Tai jau nebe naujiena, nes kiekvienoj švietimo įstaigoj dirba, jei nei direktorės vyrelis, tai sūnelis, ar sesutė, ar broliukas, ar šiaip geras pažįstamas draugužis, o jei esi tik eilinis – geriau sėdėk ir tylėk, nes priešingu atveju teks minti darbo biržos slenkstį arba užgrauš ,,do smerti“.

 47. Vardas (privalomas) parašė:

  ekit sau, kaip linksma skaityti, gal žinot dar, kas ką kur kuo įdarbino?

 48. Hmmm parašė:

  Nuo kada nekaltus zmones sulaiko? Manau, visi supranta, kad ne naujiena lietuvoje tokie reikalai… tik daug kas tyli :)

 49. Gerda parašė:

  Ko jūs pavydyt? Dirba broliukas,dirba žentelis, įdarbintas ,bet niekada nedirbo draugės sūnelis. Šeimyninė ranga -pati produktyviausia. O švietimo skyriui viskas do lampočki Jo atstovai niekada į mokyklą neužsuka…Juos sudomina tik aferos.Tai va .Tokia ta mūsų Lietuvėlė.Iki ko mes nusirisim.O ji tikriausiai ir vėl toliau vadovaus mokyklai.Tėveliai pagalvokit apie tai

 50. tiksliąjai ???? parašė:

  Kas iškėlė tą skandalą? Laikraštis paviešino informaciją, tad ir komentuoja žmonės. Gal ne viskas tiesa, tačiau gal kiek yra ir tiesos? Bent jau dabar žinoma, kad niekas nekontroliuoja tų viešųjų pirkimų švietimo įstaigose, nes (citata iš straipsnio) ,,Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Romualdas Sakalauskas „Santarvei“ paaiškino, kad mokykla yra savarankiška perkančioji organizacija, todėl pati atsako už savo veiksmus.
  „Mokyklos pačios parengia viešųjų pirkimų sąlygas, pačios atlieka pirkimus, pačios viską organizuoja. Mūsų skyriaus nuostatai numato, kad atliekame tik Savivaldybės administracijai ir seniūnijoms reikalingus viešuosius pirkimus. Mes nesame įpareigoti nei kontroliuoti mokyklų, nei jų konsultuoti viešųjų pirkimų klausimais“, – patikino R. Sakalauskas.“ , o ir švietimo skyrius nesikiša į šiuos reikalus. Taip kad nusikalstamumui visos sąlygos.

 51. Užtarėja parašė:

  Nedrįskit šmeižti Rasos .Rašėte,kad mokykloje įdarbintos „mirusios sielos“.Jokių būdu.Šiandien Jau Badaugiugas dirba ,atseit remontuoja mokyklos kompiuterius.

 52. tikslioji parašė:

  Žmonės, kokį skandalą čia iškėlėt? Ar gražu taip šmeižti žmogų? Jug jūs nieko apie ją nežinot, tai ir nekalbėkit ko nėra. Ši moteris tikrai nėra nusikaltelė, ji labai geras, malonus, supratingas ir nuoširdus žmogus. Tikrai tokių nesamonių nedarė. Labai gaila tavęs, Rasa, kad tave tiek šmeižia nors nežino tiesos. Aišku, gi visiem lengva šmeižti nekaltą žmogų.. O jūs MIELI KOMENTATORIAI RAMINKITĖS, NENEŠMEIŽKIT NEKALTO ŽMOGAUS, YPAČ JEI JŪS JOS NET GERAI NEPAŽYSTAT!!! TYLĖKIT KAIP PELYTĖS PO ŠLUOTA, O NE ANT MEKALTOS MOTERS VARYKIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Taip pat, ar jūs bent žinot ką nors apie Tirkšlių mokyklos direktorių? Trūksta man žodžiu apie jus pasakyti…… Ar taip gražu šmeižti nekaltus žmones? Susimastykite ar jums patiktų, kad jus taip šmeižtų kaip pavyzdžiui, Rasą ar Tirkšlių mokyklos direktorių, Marių? Negražu gi taip…..

  P.S iš nuotraukos mielieji, Mantas Ir Simona Danauskai, negali nuspėti apie žmogaus vidų, tai TYLĖKIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 53. Vardas (privalomas) parašė:

  Tikra žinovė :) NE Gydraitė, o Giedraitė

 54. žinovei parašė:

  Juk niekas nemirė, tad prie ko čia užuojauta.

 55. žinovė parašė:

  Jos pavardė Raselė Gydraitė.Didelė užuojauta jai.

 56. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne Grabažytė

 57. buvusi mazeikiske parašė:

  jos mergautine pavarde kartais ne Grabazyte, gal kas zinote?

 58. Elina parašė:

  Štai ir tvarka, ir teisingumas Gėda…

 59. po pamoku parašė:

  ot visi vaikai-zulikiukai dziaugiasi – sita mokytoja musu aba dar geresne uz mus – mes bent nesedim paru!!

 60. TT_paks parašė:

  Krito tik eiline ir uz kelias kedes. O gal jau ruosiami apartamentai valstybes saskaita pagyventi ir jos partieciui, Mazeikiu vicemerui? Juk Vyturys buvo renovuojamas, o renovacija atliko ne bet kas, o…… Renovacijos metu dingsta didesnes sumos nei keletas kedziu… Kaip pasakytu Pax’as – „Mes pareinam i valdzia, tvarka Lietuvoje bus“ :)

 61. gal parašė:

  Gal ir renovuojamoje Kalnėnų mokykloje vysta panašūs dalykai, kad tėvams reikia pirkt žaliuzes langams?

 62. as parašė:

  Mano nuomone, šis žmogus iš viso buvo netinkamas šioms pareigoms. Kol šias pareigas užėmė Asta Žukauskienė, tai ir mokykloje daugiau renginių vaikams vyko, ir visa tvarka buvo normalesnė. Vos tik pradėjo vadovauti Rasa Uščinienė, mokykloje ir renginių sumažėjo, ir organizuotumo trūkumas išryškėjo, iš karto buvo galima pastebėti kad pasikeitė vadovas,nelabai ką išmanantis apie vadovavimą. O dėl mokyklos renovacijos tai iš vis kažkokios nesąmonės, jei tėveliai turi mokėti pinigus už klasėje įrengiamus baldus. Tai dabar aišku, kodėl tuos pinigus mokėti reikėjo, nes poniai direktorei ir jos artimiesiems kitaip nebūtų išėję nupirkti baldus.

 63. /pavardenis parašė:

  tokius zmones reikia bausti ir labai grieztai !

 64. Komentatorius parašė:

  Net ir bobos gali būti arogantiškos?

 65. vardenis parašė:

  …prisimenu ja kai dirbo Senamiescio pagrindinej mokykloj. Labai arogantiska….bet nukrito ta kepure.

 66. Deja parašė:

  Kaip liaudis sako melo kojos trumpos. Kaip dar žmonės drysta rašyti, kad apšmeižė mat nekaltai,tai melas. O žmonės tikrai kalbėjo ir matė neteisingus dalykus darant šios moters,tik tylėjo , kaip ir dauguma, nes bijojo… Tikrai lazda turi du galus – kaip šauksi taip ir atsilieps. Yra pasakytas geras posakis – kas nori greitai praturtėti, neliks nenubaustas.

 67. Komentatorius parašė:

  Taip, ne ji pati kalta, kad užsiėmė korupcija, o sistema kalta, nes ji ją demaskavo. Jei visi taip daro, kodėl suimta tik ji? Mamytės ir tėveliai, ginkit kyšininkus.

 68. greitukė parašė:

  Gal Raselė pasidalintų greito praturtėjimo receptu? Labai būčiau dėkingas

 69. ginte parašė:

  Tai gal ir Švietimo skyriaus vedėjas prisiims dalį atsakomybės dėl netvarkos Mažeikių švietimo sistemoje? Ar vėl dės į krūmus kaip nieko nežinantis?

 70. Užjaučiantis parašė:

  Seniai,nuo pat jos direktoriavimo pradžios,jau kalėjimo vartai atsivėrė.Dabar tu sėdi ir galvoji ,kad tave „pakišo“.Ne,tu ėjai tenai planingai,nuosekliai,tikėdama ,kad labai greit praturtėsi.Ir „praturtėjai“Baldai,volsvagenai,žemės sklypai(taip girdisi,bet gal žmonės turi pagrindo šnekėti?)…oi oi.O kiek žmonių per savo kadenciją pravirkdei? Pati esi be pedagoginės kompetencijos…Kiek be reikalo atleidai iš darbo“savo pačių prašymais“? Kiek įdarbinai savų,giminių,O girdėt ,kad ir „nebūtos dvasios“ darbuojasi…Tai va ką daro partija „Tvarka ir teisingumas“prakišdami į postus tokius“garbingus“ žmones

 71. Gaila parašė:

  Gaila direktorės, kad atsitiko kas atsitiko. Sunku patikėti direktorės naivumu, o jeigu tap tai panašu yra stogas. Įdomu ar kazilai atlaikys įsisukusį STT viesulą. Nuplėšus stogą gal ir daugiau naivumo atsidengtų.

 72. parašė:

  Gerb.Direktore, tvirtybės jums. Baisu kokie pavydūs ir pikti žmonės aplik. Jūs apšmeižta, bet sugebėkite pakilti virš to melo…. Mes su jumis, mylime ir gerbiame.

 73. www parašė:

  O jo joi ,kiek džiaugsmo visiems ,kiek visi esame sąžiningi , dabar vieną kalkime prie kryžiaus.Nematau čia didelio nusikaltimo .Aišku negerai ,bet juokinga ,kad didelis banginis daro ką nori ,o smulkią žuvelę tuoj pakabina.Dabar toks įspūdis ,kad tik viena Vyturio direktorė didžiausia nusikaltėlė.Kažkodėl didesnių bėdų STT Mažeikiuose neatranda,?Nori parodyti kaip jie mat gerai “dirba“.

 74. Trojus parašė:

  Būtina patikrinti daugelio mokyklų direktorių – ypač tų kur vyko visokios renovacijos. Gal paaiškės, kad tuo metu kai kas namą statėsi, renovavo savo būstą, atnaujino baldus, pirko brangę mašiną… Mažeikiuose teisėsauga beveik neveiksni…

 75. Vardas (privalomas) parašė:

  JŪS PATIKRINKITE TIRKŠLIŲ VID.MOKYKLOS DIREKTORIAUS FINANSINES MAHINACIJAS APAKSITE

 76. Saulius parašė:

  taip ir turejo buti su kysiais visa gyvenima gyveno, o dabar bus tikra RASA basa

 77. Egija parašė:

  Kiek teko girdeti tai ji ir siaip siaubingas zmogus – megsta zeminti kitus ir lipti per visu galvas. Lazda turi du galus.

 78. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar cia Vieksniu miestelyje ta mokykla yra?

 79. Dikė parašė:

  Kiek daug dėmesio…..vienai direktorei, nei ji vien nei ji paskutinė taip besielgianti. Tiesas dar ne visi direktoriai yra išmokę maskuoti, o likusiems direktoriams, perspėjimas, jei darai tai daryk dar tyliau ir apžvalgiau, nes ne visais pasirodo gali pasitikėti….
  Beje į įstaigas įeina tik tie kurie didelius „atklatus“ nuneša direktoriams, ar kailinius nuperka…
  Ir dar, jei jau semiate pažeidėjus, tai bent sąžiningai juos semkite – VISUS.

 80. tep tep parašė:

  yr i da veina diraktuore is tvarkuos i teisigoma partijes, ku ta beveik

 81. Nasha Russia parašė:

  Gryna Snežana Denisovna.

 82. Vardas (privalomas) parašė:

  ar cia susije su naujai atsiradusiais Savivaldybes Antikorupcijos apraisku etatais kiekvienoje biudzetineje istaigoje, po to skandalo autobusu parke?

 83. vardas neprivalomas parašė:

  Tikrai kad tvarka ir teisingumas – ir visur taip, kur tik bespjautum- visur machinacijos, kombinacijos, suktybės ir vagystės

 84. mokinukas parašė:

  Ot nuotaika praskaidrino ^^

 85. studentas parašė:

  jega ,tegul uzdaro ta nevalike,rauktazube!! visa gyvenima nepatenkinta,ot zeba gerai nuotaika pakele si zinia:D darysiu baliu!!!

 86. pritariu audriui parašė:

  lazda turi du galus…Labai arogantiska persona buvo…

 87. Komentatorius parašė:

  Tvarka ir teisingumas. Dvokia paksiulio pažastimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto