Studentai restauratoriai istorinius baldus kelia naujam gyvenimui

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Baldų dizaino ir restauravimo specialybės studentai, padedami dėstytojų, restauravo keturiolika Mažeikių muziejaus eksponatų. Laukiama, kol bus baigta Mažeikių muziejaus pastato rekonstrukcija ir studentų naujam gyvenimui prikelti istoriniai baldai galės visu savo grožiu atsiskleisti visiems besidomintiems.

Pasak Mažeikių muziejaus direktoriaus Vaidoto Balzerio, restauruoti rašytojai Marijai Pečkauskaitei-Šatrijos Raganai priklausę rankdarbių stalelis ir komoda bei stalelis, priklausęs gydytojui V. Burbai, kanapa ir kiti muziejaus eksponatai visuomenei bus pristatyti per muziejaus atidarymo po rekonstrukcijos šventę. Tikimasi, kad tai įvyks dar šiemet.
Vilniaus dailės akademija su Mažeikių rajono savivaldybe bendradarbiauja jau ne vienerius metus. Tuo tikslu prieš trejetą metų buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
„Viena šio bendradarbiavimo formų yra Mažeikių muziejaus sukauptų istorinių baldų restauravimas VDA Telšių fakulteto baldų dizaino ir restauravimo laboratorijoje. Šiuo metu laboratorijos saugykloje restauruoti eksponatai laukia, kol muziejus įsikurs atnaujintose patalpose. Tuomet juos perduosime ir  pristatysime restauravimo procesą“, – „Santarvei“ sakė Telšių fakulteto Baldų dizaino ir restauravimo studijos vadovė docentė Laima Mikalauskienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Reklama: internetinė prekyba baldais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto