Su agresyviu šunimi teks atsisveikinti

Tarp palaikančiųjų Sigitą Malūkaitę (viduryje) komisijos posėdyje dalyvavo ir jos sesuo bei mama. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Administracinės komisijos prie Savivaldybės tarybos sprendimu mažeikiškiui Giedriui Jankevičiui ne tik teks sumokėti baudą, bet bus konfiskuotas jo mišrūnas šuo, mirtinai sudraskęs  Shih Tzu  veislės šuniuką. Už netinkamą šuns priežiūrą vyras buvo baustas praėjusiais metais, tačiau išvadų nepadarė.
Pernai atimti šunis buvo nuspręsta ir iš dar dviejų augintojų, tačiau įgyvendinti šio sprendimo nepavyko.

Gavo policijos protokolą

Administracinė komisija gavo Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnų surašytą  administracinių teisės pažeidimų protokolą ir surinktą medžiagą pagal Jorkšyro veislės šuniuko šeimininkės Sigitos Malūkaitės pareiškimą. Posėdyje, kuriame buvo sprendžiama, kokią nuobaudą skirti šuns tinkamai neprižiūrinčiam mažeikiškiui, buvo išklausytos abi pusės.
S. Malūkaitė prisiminė nelaime pasibaigusį pasivaikščiojimą su savo dviem augintiniais palei Ventos upę sodų bendrijos „Ažuolas“ keliu. Pastebėjusi į rotveilerį panašų mišrūną ir netoli buvusį jo šeimininką, ji net krenkštelėjusi, kad pastarasis išgirstų ir šunį pririštų.
„Jis uždėjo šniūrelį, bet nedėjo antsnukio. Mes praėjome pro šalį, tada išgirdau, kad atsiveja. Nieko negalėjau padaryti prieš tokį didelį šunį, jis ėmė draskyti mūsų augintinį. Sužeistą dar bandėme gelbėti, skubiai vežėme pas veterinarijos gydytoją, tačiau padėti jam buvo nebeįmanoma“, – pasakojo šuniuko šeimininkė.

Svarstytas antrą kartą

G. Jankevičiui su Administracine komisija teko susidurti ir praėjusiais metais. Be antsnukio, palaidas jo šuo užpuolė ir sužalojo kitą keturkojį. Tuomet šuns augintojui pavyko atsipirkti įspėjimu.
Tačiau ši nuobauda nebuvo pamiršta svarstant šuns šeimininką antrą kartą. Komisijos narys, Savivaldybės Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Michailas Norbutas pabrėžė, jog priimant sprendimą dėl šiemetinio įvykio buvo atsižvelgta į tai, kad šuns šeimininkas tinkamų išvadų nepadarė. Todėl komisijos sprendimas buvo griežtas: skirta 289 eurų (997 litų) bauda su šuns konfiskavimu.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

17 Atsakymų į “Su agresyviu šunimi teks atsisveikinti”

 1. sigita parašė:

  Todel atsisveikinti, kad jo nebeperauklesi nors labai gaila.o seimininkam turetu buti kalejimas.ir policija turetu buti neapsileidusi ir paimti suni po nuosprendzio , o ne po ,kai gauni dokumentus , o juos dar ir dabar negavau o pati nuejau pasiimt i savivaldybe, yra betvarke ir tada dar laukt 10 dienu.tuomet paima suni, jei jo nepaslepe ar neisveze kazkur.apsileidusi valdzia.geda.o suniuko agresyvumo neimanoma peraukleti, kad jau tiek auku.manau nesunku suprasti.

 2. zita parašė:

  Pries metus sitas seimininkas vedesi neprirista ir be antsnukio savo suni,as manaiau,kad rotveileris,seimininkas ejo atsilikes koki 10 metru,o suo ejo priekyje.As su savo suniuku,prancuzu buldogu,sustojome,laikiau ji uz pavadelio ir laukeme kol jie praeis,nors iki musu dar buvo apie 5 metrus.Jo suo pasileido begti link musu,mano suniukas sulojo,..tada viskas ir prasidejo,suo puole manaji,as puoliau gelbet,nes aiskiai maciau didelio suns nasrus,kurie kando manajam,..nebegaliu tikroviskai atkurti viso vaizdo,nes buvau soke,griuvau ant savo sunelio,ji slepiau po savimi,o tas suva puole ant musu,bet kasti taikesi mano suniukui,tai neprisimenu,kaip issinere manasis is labai rimto pavadelio,kuris ejo per krutine ir per kakla,tik pajutau,kad pavadelis mano rankose,o manasis lekia i prieki,o as ir rotveilerio seiminkas laikeme jo suni,nes norint uzdeti pavadi,reikejo paleisti ji,nes pavadys su antsnukiu,tai ji negalejo paprastai uzsegti,o reikejo uzmauti per galva..Buvo baisu,.labai baisu,..bandziau buti rami,nes suo galejo uzpulti ir mane,..o seimininkas ramiai pasake,kad jo suo nepiktas ir nepuola.Baigesi tuo,kad drebanciom rankom surinkau tel.namiskiu,nes viskas vyko pavenciuose,prie kotedzu,salia musu daugiabucio,tai atleke vyras ir as susukau,kad griebk musu suniuka ir nesk namo,nes musu suniukas nubeges gal koki 20 metru,stovejo ir lojo,po truputi artedamas link musu.Jis pagalvojo gal musiskis kazka padare,kokiam suniukui ar pan.nes as laikiau rotveileri,kad jis nebematytu musu mazojo ir nebesiverztu link jo.Kainebeliko musu suns ,rotveileris aprimo,tada seimininkas uzdejo jam antsnuki ir net neatsiprases ,ramiai nuejo.Dabar pagalvoju, kad nereikejo jo taip ramiai paleisti nueiti,bet situacija buvo klaiki,..musu suniukui buvo sone ikasta.Todel dabar skaitau ir supratau,kad cia tas pats seimininkas,kuris nepriziuri suns.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  O kodėl atsisveikinti su šuneliu…. o gal geriau su nevykusiu šeimininku

 4. jankeviciui parašė:

  Jankeviciui… ta reikala galima paduoty y VRM Vilniuje.ir jusu sunys bus surasti per pusdieny.jei jau mazeikiu mentai nesugeba to padaryti..ir nebepades jokie giminaiciai menturoje.manau sito nori sie zmones

 5. Anonimas parašė:

  Jankeviciau kaip suniukai tavo pasivaiksciojo siandien.? Galvoji paslepei ir nato ju

 6. kestas parašė:

  nesijaudinkit ,manau visi gauna bausme, kokios nusipelne.jis neisimtis.kam reiks tas tarkavos.ce laido gaidziai neraso.ne tuose komentarupse lankais jei gaidziu ieskai Laido- gaidziui>tam atsakymas

 7. laido gaidžiui>tam parašė:

  tai sutarkavok ir išlupk. atsirado laido gaidys.

 8. bn parašė:

  Jeigu šalia Sigitos būtų Valdas, kažin ar rotveileris būtų sudraskęs Shih Tzu.

 9. tam parašė:

  Gaidziui reik stubura sutarkavuot i zundikauli islupt

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Saunuole pasiekei teisinguma!!

 11. šiknaknygės gyventojas>sigitai parašė:

  o aš galvojau, kad shit too. suklaidino.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne šunį reikia tvarkyti, o šeimininką

 13. sigita parašė:

  po nelaimes visur buvo pranesta,feizbuke buvo taip pat.ir noriu patikslinti , jog buvo mirtinai sudraskytas Shih Tzu veisles suniukas.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  sutvarke viena kart issigimeli!

 15. saunu parašė:

  taip ir turi buti !!!!!

 16. ... parašė:

  BRIEDĄ PASAKOJATE TRITAŠKI. Nerašėte niekur nieko, vadinassi, jūsų altė

 17. *** parašė:

  kažkas įrodė savo teisybė.. o mes jau apie 5 metus kovojame su vienais itin pikto ir agresyvaus šuns šeimininkais. šuo buvo tiesiog paskerdęs 2 kalytes(nugaišo pas veterinarą), apdraskė 3 žmonės (buvo kviesta greitoji pagalba), o šiaip puolimų ir įkandimų n kartų. mane asmeniškai šuo buvo užpuolęs šuo apie 10 kartų, nes yra kaimynai. šeimos narius, taip pat. o ir aplamai kas praeina pro šalį, tas nukenčia. šuo nuolat palaidas, neapsaugo net tvora. šuo stambus, neva mokytas. į policiją kreiptasi n kartų, pareiškimai rašyti, rinkti parašai. bet atrodo tarytum į sieną. policija nepadėjo, beliko vieninteliai žurnalistai, gal jie padės. nes labai nesaugu, dėl vaikų gyvybės. jei bent šeimininkai būtų supratingi ir sukalbami.. BET PINIGAI VALDO PASAULĮ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto