Su diplomu – į darbo biržą?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vasara abiturientams, profesines ar aukštąsias mokyklas baigusiems jaunuoliams yra ir džiaugsmo, ir rūpesčių laikotarpis. Vieni sužinoję stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatus ima gyventi būsimo išvykimo studijuoti rūpesčiais ir lūkesčiais, o kiti nusprendžia mokslų netęsti ir ieškodami darbo praveria darbo biržos duris.

Tendencijos – mažėjimo linkme

Absolventai – tai profesinių mokyklų, kolegijų ir universitetų baigimo diplomus įgiję asmenys.
Lietuvos darbo biržos Mažeikių skyriuje šiuo metu yra registruotas 91 absolventas. Praėjusiais metais panašiu laikotarpiu jų buvo registruota šiek tiek daugiau – 118.
Nors ir neryški mažėjimo tendencija matoma ir kai kalbama apie darbo biržoje užsiregistravusius bendrojo lavinimo mokyklas baigusius jaunuolius. Liepos 23 dienos žiniomis Mažeikių skyriuje jų buvo 7 – dviem mažiau nei tokiu pat metu pernai.
„Paprastai abiturientų daugiau ateina po to, kai baigiasi visi stojimo į aukštąsias mokyklas etapai. Nuo praėjusios vasaros iki metų pabaigos turėjome 66 tokius žmones. Tad tikėtina, kad jie į mus kreipsis rugpjūtį ar rugsėjį“, – sakė Jaunimo darbo centro Mažeikiuose vyriausioji specialistė Ligita Diržininkienė.

Išsaugo socialinį draudimą

Pašnekovės manymu, nors ir nedideliam, bet jaučiamam darbo biržoje užsiregistravusių jaunuolių skaičiaus sumažėjimui įtakos gali turėti viena žinia.
„Šioks toks sumažėjimas jaučiamas, bet tam įtakos gali turėti visuomenėje pasklidusi žinia, kad absolventai iki rugsėjo 1 dienos, nors ir baigę mokyklas ar įgiję specialybes, lieka apdrausti socialiniu draudimu. Ankstesniais metais pats didžiausias darbymetis, didžiausia darbo biržos apgultis prasidėdavo birželio pabaigoje ir tęsdavosi visą liepą“, – prisiminė su jaunimu dirbanti specialistė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Su diplomu – į darbo biržą?”

 1. Hm parašė:

  Įsijungi Darbo biržos pastoviai stringantį skelbimų puslapį ir matai kiek ir kokių darbininkų, pabrėžiu darbininkų, reikia šiuo metu. Diplomu tik vieną gerą vietą gali nusivalyt. Liūdna, bet tiesa.

 2. ??? parašė:

  Cha,cha, cha mažeja absolventu, mažeje ir bedarbiu, o kaip gerai dirba birža

 3. lina parašė:

  Lengva kalbeti kai turi pazinciu arba tevus dirbancius,kurie pas save ir idarbina vaikus…tai kodel tiek jaunimo aria uzsienyje?nes cia nepriima-atseit patirties reikia,o is kur jaunam ta patirti tureti,arba algu nemoka…

 4. jo parašė:

  tevai pasalpininkai, o kaip kitaip vaikai darys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto