Su karščiu mokyklose kovojama įvairiais būdais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Užsitęsus kaitrai tėvai sunerimo dėl savo vaikų, kurie lanko mokyklas. Kai kuriose ugdymo įstaigose termometrai rodo beveik trisdešimt laipsnių karščio. Tėvai išreiškė pageidavimą, kad pamokos būtų trumpinamos, bet įstatymiškai tai nėra apibrėžta.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, kalbėdamas su „Santarve“, pripažino, kad užsitęsę karščiai kelia problemų pamokų pravedimui.
„Mokyklose be galo karšta, nors patalpos ir yra vėdinamos. Mokykloms yra leista pamokas vesti kitaip, perkelti jas į kitas vietas. Nėra teisės aktų, reglamentuojančių pamokų sutrumpinimo ar nutraukimo dėl karščių“, – situaciją komentavo Švietimo skyriaus vedėjas.
Pašnekovas pripažino, kad ir suteikta teisė mokykloms rinktis nelabai gali padėti, nes Mažeikiuose nėra viešų erdvių ar vietų, pritaikytų pamokoms. Geriausiu atveju mokiniai gali būti nuvesti į muziejų ar biblioteką.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

5 Atsakymai į “Su karščiu mokyklose kovojama įvairiais būdais”

 1. ačiū parašė:

  už diagnozę. Ji man neįdomi, nes tamsta net minčių neturite, nekalbant apie tai, kad savo vaikų klasėje įrengtumėte oro kondicionierių.

 2. to gal parašė:

  Jūs oficialiai nesveikas.
  Ne, rimtai, durnesnio komentaro nesu skaitęs.

 3. Gal parašė:

  į darbus irgi neikime- juk karšta. Į mokyklą jau nereikia- juk pervargę vaikai, sušilę. Geriau tegul šlaistosi gatvėmis (knygos gi neskaitys- juk karšta). O kai šalta- irgi nevalia į mokyklą eiti- sušals vaikai. Šalies laisvė yra naujų sprendimų paieška ir įgyvendinimas. Mokyklų vadovams ir dalykų mokytojams reikėtų būti kūrybingais (tik nedejuokit, kad už tokią algą negalima būti kūrybingu), o ne aklai „įstatymo“ raidės laikytis. P.S. Tik išsilavinęs, o ne dejuojantis ir viską kaltinantis jaunimas kurs naują Lietuvą.

 4. Netiesa parašė:

  Pagal Lietuvos higienos normą, mokymo klasėse, mokymo kabinetuose, aktų salėje oro temperatūra turi būti šiltuoju metų laikotarpiu ne aukštesnė kaip 28 laipsniai. Mokyklos pastate ir (ar) patalpose turi būti suprojektuotos ir įrengtos tokios vėdinimo ir (ar) oro kondicionavimo sistemos, kad jose būtų galima palaikyti reglamentuojamą temperatūrą.

 5. Giedrė parašė:

  Niekad nesuprasiu koks tikslas tų „vasarinių“ pamokų. Jos net realiai nevyksta, nes programa užbaigiama savaitė prieš prasidedant birželiui. Kažkada ėjau birželio mėn. į mokyklą pasiimti sūnaus, tai vos neužtroškau. Net koridoriuose oro trūksta, tai kas ten klasėse dedasi… ir svarbiausia, kad naudos nulis iš tokio lankymo. Ministerijai rūpi tik pasirodyti Europai, kad ir pas mus ilgesni mokslo metai, nors realybė baisi. Jiems neįdomi mūsų vaikų sveikata – tik skaičiai, skaičiai, skaičiai….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto