Su Prezidentu A. Brazausku atsisveikino mažeikiškiai politikai

Antradienio rytą Prezidentas Algirdas Brazauskas pašarvotas Prezidentūroje. Atsisveikinti su Jo Ekscelencija į sostinę vyko ir mažeikiškiai bendrapartiečiai.


Perdavė užuojautą
Kaip iš Vilniaus telefonu „Santarvei“ sakė socialdemokratas Jonas Jurkus, atsisveikinimo su Prezidentu laukia neapsakomai daug žmonių.
„Žmonės eina su didele rimtimi ir gedulu. Savaime suprantama, ramiai pasišnekėjome, prisiminėme. Nuo mažeikiškių išreiškėme užuojautą velionio šeimai. Ant dūšios lengviau paliko, kad atsisveikinome,“ – po apsilankymo Prezidentūroje kalbėjo pašnekovas.
Mažeikiškiai J. Jurkus, Antanas Tenys, Zenonas Ramonas, Algimantas Čepys ir Darius Jarmantavičius atsisveikinti su Prezidentu ėjo su iš visos Lietuvos suvažiavusiais bendrapartiečiais socialdemokratais. Po to išreikšti pagarbą ėjo ministrai, signatarai, paprasti žmonės.

Nešė gėles
Lietuvoje tai pirmosios valstybinės laidotuvės. Pageidaujančiųjų atsisveikinti organizatoriai prašo nenešti didelių vainikų, tik po vieną gėlę. Po raudoną rožę į Prezidentūros salę atsinešė ir mažeikiškiai.
J. Jurkus patikslino, kad gėlių atsivežę daugiau, bet jas išdalijo žmonėms – kad turėtų ką palikti.
Atsisveikinti su pirmuoju Prezidentu Lietuvai atgavus nepriklausomybę bus galima iki trečiadienio vakaro.
A. Brazauskas bus laidojamas ketvirtadienį. Po šv. Mišių Vilniaus Arkikatedroje, procesija pajudės į Antakalnio kapines. Kaip buvęs valstybės ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, į paskutinę kelionę jis bus vežamas karišku lafetu, jo karstą puoš valstybinė vėliava.
Velionį įnešant į kapinių teritoriją, nuaidės pirmoji pagarbos šūvių salvė, kitos trys salvės nuaidės Prezidento karstą nuleidus į kapo duobę. Laidotuvių ceremoniją užbaigs Lietuvos himnas.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto