Su socialinių įstaigų darbuotojais – apie COVID-19 grėsmes

Nuotr. iš SAM archyvo

Penktadienį vyko Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento organizuota nuotolinė konsultacija socialinių paslaugų įstaigoms. Konsultacijos tema – „Kaip valdyti COVID-19 grėsmes“.
Pagrindinį pranešimą „Vakcinos nuo COVID-19: iššūkiai ir technologinės naujovės“ skaitė dr. Aurelija Žvirblienė, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesorė.

Mokslininkė kalbėjo apie tyrimus, kuriais nustatomi koronaviruso infekcijos rodikliai, išaiškino, kuo skiriasi greitieji antikūnių ir greitieji antigenų testai, informavo apie viruso mutavimą, COVID-19 ligos gydymą ir kitus su šia infekcija susijusius dalykus.
Imunologė daug dėmesio skyrė šiuo metu Lietuvoje vykstančiai COVID-19 vakcinacijai, pateikė nemažai informacijos apie naudojamą vakciną. Jos teigimu, tik skiepijimasis gali užtikrinti greitesnį žmonių grįžimą į normalų gyvenimą, o vakcinavimo atsisakiusiems jis, tikėtina, truks dar ilgiau.
Kaip valdyti COVID-19 grėsmes, socialinių įstaigų atstovams patarė pranešėja, Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė.
Telšių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pareigas einantis Dalius Abromavičius supažindino su sausio mėnesį priimtu Pasaulio sveikatos organizacijos dokumentu, kuris apibrėžia infekcijų prevencijos ir kontrolės principus skiepijant COVID-19 vakcina.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto