Su verslininkais – apie mokesčius, paramą ir ateitį

Autorės nuotr.

Pirmadienį vyko kasmetinis Mažeikių rajono savivaldybės vadovų ir rajono verslo bendruomenę vienijančios Mažeikių verslininkų asociacijos narių susitikimas.
Aptarti mūsų rajono verslo bendruomenės nariams ir savivaldos atstovams aktualūs klausimai – verslui taikomi mokesčiai, parama, pramonės parko perspektyvos.
 

Pristatė aktualiausius klausimus

Susitikimą pradėjęs Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius verslininkams papasakojo apie tai, kokiais rūpesčiais gyvena Mažeikių rajono savivaldybė.

„Gyvename kaip ir visi – pajamos mažėja, išlaidos didėja. Susiduriame su problema, kad pradėti darbai, investiciniai projektai brangsta ne dienomis, o valandomis“, – kalbėjo meras ir kaip pavyzdį pateikė kelių, gatvių remonto darbų pabrangimą 40 procentų.

V. Macevičiaus teigė, kad, ir augant kainoms, nesinori mažinti numatytų darbų apimčių. Todėl ieškoma išeičių, būdų, kaip kompensuoti didėjančias išlaidas. 

Rajono vadovas pristatė ir situaciją dėl šiuo metu mūsų rajone įsikūrusių beveik 400 Ukrainos karo pabėgėlių, apibūdino Europos Sąjungos 2021–2027 metų finansinę perspektyvą. O situacija tokia, kad Telšių, Mažeikių, Skuodo, Plungės rajonai minėtu laikotarpiu galėtų įsisavinti 85 mln. eurų. Tačiau, nors nuo laikotarpio pradžios jau praėjo pusantrų metų, dar nėra finansavimo sąlygų aprašų, nėra iki galo suderinta veiksmų programa.

Nekilnojamojo turto mokesčio tarifas nesikeičia

Savivaldybės mero patarėjas Virgilijus Radvilas susitikimo dalyviams pateikė informacijos apie verslui taikomo nekilnojamojo turto 0,5 proc. mokesčio tarifą, kuris yra minimalus. Aptarti žemės ir žemės nuomos mokesčiai.

„Mano žiniomis, Mažeikių rajono savivaldybė mokesčius verslui taiko į tą geresniąją pusę“, – pastebėjo mero patarėjas.
V. Radvilas kalbėjo ir apie smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondą, kurį šiemet sudaro 100 tūkst. eurų. Parama verslui iš šio fondo šiemet bus teikiama po 2 metų pertraukos.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto