Su visa Lietuva šoko ir Mažeikiai

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=769 template=caption]Penktadienio pavakarę aikštė prie Savivaldybės kultūros centro virto savotiška šokių sale: solidarizuodamiesi su respublikine etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“, pamiklinti kojų susirinko ir mažeikiškiai.
„Uždegti“ šokiais ir pamokyti šokių žingsnių juos kvietė Mažeikių šokių kolektyvai.

Rodė šokius ir mokė šokti

Teigiama, kad šokis neturi kalbos barjerų, tad buvo smagu, kad antrosios Mažeikiuose šokių šventės vedėja – kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė renginį vedė sava – žemaičių kalba. Pasveikinęs akcijos „Visa Lietuva šoka“ Mažeikiuose dalyvius, kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius vėliau pats įsisuko į šokių sūkurį.
Parodomuosius šokius pademonstravo mažieji Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Kauškutis“, kurio meno vadovė yra Jolanta Tendienė, šokėjai, trankiai aikštės grindinį kojomis daužė Vilmos Slivskienės vadovaujamas kultūros centro šokių ansamblis „Linksmasis kaubojus“, grakštų šokį išvinguriavo Moksleivių namų šokių studijos „Saulė“, kuriai vadovauja Ramutė Plonienė, merginos.
Pagrindiniai šios šokių šventės veikėjai buvo kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksniokā“ bei šokių kolektyvas „Jurginėlis“ ir į šokius įsijungę mažeikiškiai. Šių kolektyvų vadovai – Dainora Petrikienė, Algirdas Vilkas ir Andrius Grebenkovas.

Liko stebėtojais

Renginio vedėja J. Kaleckienė šventės dalyvius šokti ragino vieno senolio žodžiais: „O smagu būdavo vakarėliuose… Susirenka kelių kaimų jaunimas, muzikantai savi ir kiti su visokiom skripkom – didelėm ir mažom, su būgnu, armonikom, tai kad duos – rodos, trobos sienos persiskirs, o kojos pačios kilojasi. Užmiršti ir nuovargį, ir bėdas. Šokame valsus, polkas, krakoviaką ir kitokius. Muzikantai pailsta, nustoja, tai sustojam ratu ir – dainuot“.
„Alksna“, „Alksniokā“ ir „Jurginėlis“ demonstravo bei mažeikiškius šokti mokė ir lietuvių liaudies, ir žemaitiškų šokių, o šventės finale vienu metu su visa Lietuva šiemet buvo šokama ratelinė polka.
„Nors į šventę ir susirinko nemažai mažeikiškių, daugelis jų buvo tik žiūrovai – stovėjo ir stebėjo, kas vyksta. O taip norėtųsi, kad šokių skonį pajustų visi. Nieko nepadarysi – esame žemaičiai, kuriuos labai sunku išjudinti“, – kalbėjo J. Kaleckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto