Suaktyvėjo telefoniniai sukčiai „bankininkai“

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pastaruoju metu suaktyvėjo telefoniniai sukčiai, kurie prisistato banko darbuotojais ir bando išvilioti iš žmonių konfidencialią informaciją bei pasisavinti jų sąskaitose esančius pinigus.
Policijos pareigūnai įspėja: būkite atsargūs ir neužkibkite ant sukčių meškerės.

Sulaukė „bankininkų“ skambučių

Antradienį „Swedbank“ darbuotojais prisistatę sukčiai telefoniniais skambučiais atakavo žmones: apie sukčių skambučius pareigūnus informavo Mažeikių ir Telšių gyventojai. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tądien sulaukė 12 Šiaulių miesto ir rajono gyventojų skambučių apie bandymus išvilioti informaciją ir pinigus, dar trijų – iš Radviliškio ir Joniškio.
Policijos pareigūnai primena, kad sukčių, rusų kalba prisistačius banko darbuotojais, apgaulės būdai įvairūs: vieniems gyventojams buvo pranešta apie kibernetinę ataką, todėl gyventojai buvo raginami „apsaugoti“ savo sąskaitos, suvedant elektroninės bankininkystės duomenis, kitu atveju skambinusieji reikalavo patvirtinti kelių tūkstančių eurų kreditą, dar kitu – aiškino, kad gyventojai iš investicijų užsidirbo tūkstantines pinigų sumas, o norint jas pasiimti, kompiuteryje reikia instaliuoti programėlę. Deja, tokia programėle prisijungus prie žmogaus kompiuterio, sukčiams atsiranda galimybė nuskaityti elektroninės bankininkystės slaptažodžius, įdiegti kompiuterinį virusą ar pasisavinti sąskaitoje esančius pinigus.

Nuostoliai skaičiuojami tūkstančiais

Daugelis sukčių atakų telefonu sulaukusių žmonių nutraukė pokalbius, nes yra įsiklausę į įspėjimus atsargiai elgtis, naudojant savo asmens ir elektroninės bankininkystės duomenis, jais nesidalyti su niekuo, nepaisant kuo svetimi asmenys prisistatytų – policijos pareigūnais, prokurorais, mokesčių inspektoriais, banko darbuotojais ar prezidentu…
„Šie žmonės nepamiršo, kad bankų darbuotojai ir pareigūnai gyventojams neskambinėja, neprašo jų asmens bei elektroninės bankininkystės duomenų, juolab rusų kalba. Tačiau Vokietijoje dirbantis šiaulietis sukčiams „padovanojo“ 5 652 eurus, o Telšių rajone gyvenanti moteris – 9 800 eurų“, – pranešė šiauliečiai pareigūnai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto