Sudaroma vyriausybinė komisija dėl įvykio Kėdainių rajone

ELTOS nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė inicijuoja vyriausybinę komisiją, kuri tirs žiauraus nusikaltimo Kėdainių rajone aplinkybes.

Aiškinsis situaciją

„Įvykis yra žiaurus ir nepateisinamas. Labai užjaučiu artimuosius. Man, kaip ministrei, svarbu, kodėl visa sistema: savivaldybių vaiko teisių specialistai, socialiniai darbuotojai, seniūnas, policija, kitos tarnybos teigia nežinoję apie smurtą šeimoje, o kaimynai teigia ne kartą tai vykus“, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.
Ministrė pirmadienį deleguoja viceministrą Algirdą Šešelgį į Kėdainius, kad vietoje kartu su savivaldybės atstovais, vaiko teisių skyriaus specialistais, vietos policijos pareigūnais išsiaiškintų, kodėl prevenciškai neužkirstas kelias skaudžiai nelaimei.

Abejingumas – viena didžiausių šiandienos problemų

Kaip pažymėjo ministrė, socialinė sistema, infrastruktūra yra sukurta – kiekvienoje savivaldybėje veikia vaiko teisių apsaugos skyrius, dirba socialiniai darbuotojai, veikia smurto artimoje programos, skiriamas ir nuolat didinamas finansavimas tiek atlyginimams, tiek savivaldybėms socialinės srities problemoms spręsti.
2015 m. vien pašalpų ir kompensacijų nepanaudotų lėšų, kurias biudžetas skiria savivaldybėms, liko per 80 mln. eurų, ir jos visos gali būti skirtos kiekvienos savivaldybės socialinėms problemoms spręsti.
Pasak ministrės, abejingumas smurtui artimoje aplinkoje yra viena didžiausių šiandienos problemų. Jau antrus metus skiriame bendruomenių, vietos nevyriausybinių organizacijų mažiems informaciniams projektams finansavimą apie smurto artimoje aplinkoje svarbą. Taip pat padidinom kelis kartus finansavimą specialiosios pagalbos centrams, kad jie informuotų, padėtų smurtą patiriantiems. Tam 2016 m. skiriama beveik 1 mln. eurų.

Pradės veikti bendruomeniniai šeimos namai

Ministrė A. Pabedinskienė pabrėžia, kad paskutinius 20 metų nebuvo kompleksinės visaapimančio ugdymo šeimai programos, o socialinės apsaugos sistema buvo palikta spręsti iš to atsirandančias pasekmes.
„(…) Pamatėme šią problemą ir sukūrėm sprendimą – dar šiais metais dalyje savivaldybių (o kitose kitais metais) pradės veikti bendruomeniniai šeimos namai su įvairiomis kompleksinėmis (pedagoginėmis, psichologinėmis ir pan.) paslaugomis šeimai. Tam skirta per 21 mln. eurų“, – pažymi ministrė.
„Toks pagalbos teikimo modelis ne tik padės sunkumus išgyvenančioms šeimoms, bet ir veiks prevenciškai, nes laiku suteikta reikiama pagalba šeimai gali užbėgti už akių vaikų netekimui tėvų globos, šeimos iširimui, kitoms nelaimėms“, – sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto