Sudužo termometras su gyvsidabriu. Ką daryti?

Jeigu sudaužėte termometrą ir gyvsidabris pasklido ant stalo ar grindų, jokiu būdu negalima jo valyti šluoste.

Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai jau buvo kviečiami į mažeikiškių namus, kur sudužo termometras su gyvsidabriu, tačiau šeimininkė pagal visus reikalavimus pati sutvarkė kambarius ir pareigūnų pagalbos neprireikė.
„Gyventojai išties gali susitvarkyti su tokio pobūdžio buitinėmis problemomis, tik reikia žinoti, ką tokiu atveju daryti“, – sako Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.
Taigi kaip elgtis, jei namuose vis dar yra gyvsidabrio termometras ir jis netikėtai sudužo?

Jeigu sudaužėte termometrą ir gyvsidabris pasklido ant stalo ar grindų, jokiu būdu negalima jo valyti šluoste, siurbti siurbliu, nes tokiu atveju gyvsidabris pasklis dar plačiau, o jo garavimo paviršius padidės.
Pirmiausia iš patalpos būtina išvesti vaikus ir pasiruošti stiklinį indą su vandeniu bei sandariu kamščiu, kad būtų kur laikyti surinktą pavojingą medžiagą.
Gyvsidabrio surinkimo operacijai būtina lazdelė (medinė arba stiklinė), guminė kriaušė, vokas arba storesnio popieriaus lapas, lipni juosta arba klijais pateptas popieriaus lapas.
Pačius didžiausius rutuliukus lazdele sustumkite į voką arba ant storesnio popieriaus ir supilkite į indą su vandeniu. Paskui gumine kriauše susiurbkite mažesnius rutuliukus, o pačius mažiausius lašelius surinkite, naudodami lipnią juostą ar klijais suteptą popierių.
Visą surinktą gyvsidabrį būtina supilti į stiklinį indą su vandeniu ir sandariai uždaryti, o jį pristatyti į Mažeikių rajono atliekų priėmimo aikštelę, esančią Algirdo gatvėje.
Po gyvsidabrio surinkimo būtina apdirbti ir grindų ar kitą paviršių, kur jis buvo pasklidęs. Paviršius būtina nuvalyti 0,2 procento vandeniniu kalio permanganato tirpalu (2 g kalio permanganato 1 litrui vandens) arba muilo ir sodos tirpalu (52 g sodos ir 45 g muilo 1 litrui vandens), po to patalpas dar kartą išplauti ir gerai išvėdinti.
Gyvsidabris – nuodingas lakus metalas, jis gali patekti į organizmą pro odą, virškinimo traktą, kvėpavimo takus (įkvepiant gyvsidabrio garus).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto