Suformuoti sklypai – daugiau teisių ir prievolių

Mieste prasidėjo teritorijų priskyrimo prie daugiabučių namų ir įteisinimo procedūros. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Daugiabučių namų gyventojai privalės tvarkyti namų teritorijas: rūpintis žolės šienavimu, kiemų valymu ir kitais darbais. Tokia prievolė atsiras namams priskyrus ir įteisinus prie jų esančias teritorijas.
Prasidėjęs sklypų formavimo procesas išgąsdino gyventojus – į jų pinigines braunasi ir  žemės nuomos mokestis.

Panaudojamos europinės lėšos

Kai kurių daugiabučių namų gyventojai gavo pranešimus, kviečiančius pareikšti pastabas, siūlymus dėl prie jų namų suformuoto žemės sklypo. Žmonės sunerimo: kas tai, kiek jiems visa tai kainuos, kam jiems to reikia.
Savivaldybės administracijos vyriausioji architektė Daiva Štakonaitė „Santarvei“ paaiškino, kad bent teritorijų formavimas gyventojams nekainuos – darbai vykdomi pagal europinę programą. 2011 m. rugpjūčio mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės administracija ir Europos socialinio fondo agentūra pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartį, kurios vertė beveik 460 tūkstančių litų. Projektą įgyvendinti planuojama iki 2014 metų rugpjūčio.
 Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatyta parengti 152 žemės sklypų planus, prilyginamus detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, apie daugiabučius namus ir Savivaldybei priklausančius objektus.
Kas laukia tokių įteisintų teritorijų nuomininkų ar savininkų, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

15 Atsakymų į “Suformuoti sklypai – daugiau teisių ir prievolių”

 1. to dejau ant Soddų 10 parašė:

  Informuoju, kad gyvenam kaip padorūs, gerai sutariandtys 100 buto gyventojai. Jokių pelėsių pas mus nėra ir mes nepasmirdę.Jokių paskolų namas renovacijai neėmė ir niekam mes neskolingi.Mūsų namo vaikai su savo draugais žaidžia apie namą tvarkingoje aplinkoje. Esanti kvartalo vaikų žaidimo aikštelė su smėlio likuciais užstatyta Sodų 8 namo mašinomis, vaikams tenka tenkintis mažesne teritorija.Sodų 10 namas užsisodino gyvatvorę, kad pyjokai po langais negertų ir negasdintų namo gyventojų. Komentatoriams /kai kuriems / pavydas bambą drasko, kad namas, aplinka tvarkinga,. Dirbkite, tvarkykikės ir Jūs taip gyvensite. Labai džiaugiamės, kad baigiami ruošti žemės priskyrimo namams projektai. Pavyduoliai pamatysite dar ne to, kaip reikia tvarkytis , kad miestas , namų teritorijos būtų tvarkingos. Sėkmės visiems puošiantis, grąžinantis, juk atskubėjo pavasaris. Tinginiai, pavyduoliai sukruskit………

 2. dejau as ant sodu 10:) parašė:

  gyvenat kaip termose ,pelesiais pasmirde :) ir mokesit dar paskolas iki pensijos kas sulauks jos :))))pensijonai jau nesulauks ,paliks palikuonims moket :))))

 3. Atsakysiu parašė:

  Kai visi daugiabučiai kaip Sodų 10 apsitvers tvoromis, kai visi daugiabučiai kaip Sodų 10 prižiūrės savo namą ir jo aplinką, kai visi daugiabučiai kaip Sodų 10 pasidarys renovaciją ir gyvens taip pat ekonomiškai, kai visi daugiabučiai kaip Sodų 10 turės tokią pat namų bendriją ir tokius sutariančius gyventojus kaimynus – tapsime pavyzdiniu Lietuvos miestu!

 4. to Galas komunizmui parašė:

  Jeigu tamasta esi privataus namo savininkas tai per tavo kiemą pusė miesto nevaikšto. Nesulekia visos gatvės vaikai žaisti, plėšyti gėlių, o daugiabučių žeme naudojasi kas tik nori ir šiukšlina kas tik nori. Dabar gi tik Sodų 10 apsitvėrę savo teritoriją, nieko neprileidžia ir neįleidžia, naudojasi didžiausiu žemės plotu, užtat jų namo vaikai siaučia po visus kiemus. Kai visi daugiabučiai apsitvertų tvoromis, įdomu kaip atrodytų miestas?

 5. Galas komunizmui parašė:

  Priprato daugiabučių savininkai už dyka žeme naudotis, dar jiems aikšteles išasfaltuok, gėlytes pasodink ir panašiai. Pajus žemės vertę ir anie pagaliau.

 6. ginte parašė:

  Noriu paklausti, o prie savivaldybės, kitų valstybės įmonių ar bus suformuoti žemės sklypai ir ar savivaldybės „ponaičiai“ ir kitų savivaldybės įmonių klierkai, susimokės iš savo kišenių, iš savo pinigėlių už pastatytus ir kaip nuosavame garaže ar sklype laikomus nuosavus automobilius, už prišnergtą, cigarečių nuorukų ir kitokių šiukšlių primėtytos aikštelės valymą. Nes tuose sklypuose šiukšlina daugumoje tik jie, jais naudojasi tik mūsų išrinktieji, tai gal iš savo algų, priedų ir nemažų premijų ir susimoka už tų aikštelių priežiūra , valymą ir remontą.

 7. Spąstai parašė:

  Juokas pro ašaras… Skaitai straipsnį, bandai suprasti atsakingų asmenų komentarus ir paaiškinimus, bet viskas kaip muilu ant vandens rašyta… Jie pasirodo nieko dar tiksliai nežino, negali nieko prognozuoti, bet visi gyventojai, papilstę iš tuščio į kiaurą, „nepriklausomai nuo to, bus sudarę žemės nuomos sutartį, ar ne, bus apmokestinami nuomos mokesčiu“ D. Štakonaitė stebisi, kad gyventojai nėra aktyvūs aptariant sklypų formavimą. O tuo pačiu jau straipsnio pradžioje informuojami skaitytojai, kad šie darbai jau pradėti 2011 metais, o projektas bus įgyvendintas iki 2014 metų. Informacija spaudoje ir visuomenės supažindinimas su šiais darbais prasidėjo tik 2013 m. vos ne balandžio viduryje… Taip, kad, kaip sako D.Štakonaitė, mes gyventojai turime „net “ pusę mėnesio susipažinti su pateiktais planais, juos apsvarstyti ir pateikti pasiūlymus… Ponai valdininkai, nereikėtų taip tyčiotis iš gyventojų, prieš jiems uždedant dar vieną privalomą prievolę, kurie jau ir taip yra ne vienuose spąstuose: ir šilumininkų ir dujų bei elektros tiekėjų ir t.t. Tikrai, daugiabučio eilinis gyventojas dabar savo nuosavame bute yra kaip spąstuose ir pabėgti negali (tiesiog neturi kur), ir nevykdyti to kas jam užkraunama (dažnai be jo sutikimo) tiesiog neturi teisės…

 8. Atsakomybė parašė:

  O kaži ar ant suformuotų sklypų tokių šaligatvių galės vaikai su kreidelėmis papaišyti , o tų namų gyventojai mašineles pasistatyti.? Įteisinus privačią teritoriją, gal ne tik pareigų pridės ir pinigų atims , bet gal ir teisių padaugės.

 9. ...... parašė:

  O puiki zinia, mokesiu zemes mokesti todel automobili statysiu ant zolyno, nes aiksteles platinimas didelis popierizmas ir laikas, nespejome, galesime statyti kur noresime.

 10. taip taip parašė:

  savivaldybe mum nemokejo, o paslauga tiek metu jai teikem, saligatvius mes valem, valytojom mes mokejom.

 11. AS parašė:

  Cia savivaldybe atsidekoja mums uz tai kad nepaklusome ranco diktatui, iskrypeliai cia jie visi sutiksiu gatvej koki valdininka desiu i duda

 12. kodel parašė:

  manai kad du kartus mokesi uz tvarkyma ,kaip mokejai savo valytojai taip ir toliau mokesi ,dabar nereikejo moket ,turejo savivaldybe valyt aplinka pagal istatyma tai ju zeme

 13. nu taip parašė:

  kaip kitaip blyn nulupsi nuo žmonių paskutinę skūrą? Sugalvoti dar vieną suknistą mokestį. Gerą valdžią turim: vietoj to, kad žmonėms palengvintų gyvenimą, krauna dar vieną našta. Mes tutim savo valytoją, jai ir mokam, tad kodėl mums dar vienas mokestis? Kiek mes, vargšai eiliniai galim kentėti? Šakes į rankas ir į valdininkų širšalyną.

 14. valioo parašė:

  va dabar aikstele masinoms kad pasididinsiem kiek reikes savo valdose

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  reiks begt is administruojanciu imoniu ,kai prades uz plyteles pakeitima lupti ,mazai nepasirodys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto