Sugriežtinta atliekų rūšiavimo statybvietėse tvarka

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo rugsėjo 15 dienos statybvietėse bus privalu ne tik rūšiuoti, bet ir atskirai laikinai laikyti susidarančias atliekas. Tai numatoma aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patikslintose Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėse.

Išrūšiuotos ir atskirai laikomos

Statybvietėje turės būti išrūšiuotos ir atskirai laikomos komunalinės, inertinės, tinkamos perdirbti ir pakartotinai naudoti, pavojingos ir netinkamos perdirbti atliekos.
Patikslintosios taisyklės taip pat nustato, kad statybvietėje gali būti išrūšiuojama ir daugiau atliekų rūšių, atsižvelgus į statybų rūšis, jų apimtis ir atliekų tvarkymo galimybes.
Išrūšiuotos atliekos turi būti perduodamos turinčioms teisę jas tvarkyti įmonėms.

Patikslinti terminai

Patikslinti ir pavojingų statybinių atliekų laikymo terminai. Jos statybvietėje gali būti laikomos ne ilgiau kaip šešis mėnesius ir ne ilgiau kaip iki statybos darbų pabaigos taip, kad nekeltų pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.
Aplinkos ministerija informuoja, kad komunalinėmis atliekomis laikomi maisto likučiai, tekstilės gaminiai, buitinės ir į jas savo pobūdžiu ar sudėtimi panašios kitokios atliekos, inertinėmis – betonas, plytos, keramika ir kitos atliekos, kuriose nevyksta jokie pastebimi fizikiniai, cheminiai ar biologiniai pokyčiai.

Antrinėms žaliavoms priskiriama

Perdirbti ir pakartotinai naudoti tinkamoms atliekoms, antrinėms žaliavoms priskiriamas popierius, stiklas, pakuotės, plastikas ir kt. medžiagos, pavojingoms atliekoms – tirpikliai, dažai, klijai, dervos, jų pakuotės ir kitos kenksmingos, degios, sprogstamosios, ėsdinančios, toksiškos, sukeliančios koroziją ar turinčios kitų savybių, kurios gali turėti neigiamos įtakos aplinkai ir žmonių sveikatai, medžiagos.
Netinkamomis perdirbti atliekomis laikomos izoliacinės medžiagos, akmens vata ir kt.

One Reply to “Sugriežtinta atliekų rūšiavimo statybvietėse tvarka”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kodel tokios dideles siuksliu isvezimo kainos miesto gyventojams? Kodel tiek pat mioka vinas gyvenanris bute,ir kai gyvena 4-ri ir daugiau asmenu? Kada bus ivesti normalus paskaiciavimai? Kas pelnosi is ir taip jau nustekentu LT zmoniu? Kur rasti teisybe?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto