Sukčiams banko kodus padiktavusi mažeikiškė neteko 900 litų

Per praėjusius metus Mažeikių policijos komisariate buvo pradėti 82 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po ilgesnės pertraukos mūsų rajono gyventoja nukentėjo per savo patiklumą, patikėjusi tuo, kad jai skambina pareigūnas.

Paskambino tariamas pareigūnas 

Pirmadienį 22-ejų metų mažeikiškei laidiniu telefonu paskambino nepažįstamas žmogus. Policijos pareigūnu prisistatęs vyriškis „informavo“, kad jos vardu yra paimta paskola, policija ir bankas tiria pinigų paėmimo aplinkybes. 
Uolus „pareigūnas“ merginai ne tik paaiškino situaciją, bet ir sujungė su banko „atstovu“, kuris taip pat maloniai paprašė padiktuoti turimus AB „Swedbank“ elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Vyriškis pasakė, kad G. B. dabar dvi valandas negali skambinti į banką – jis pats sutvarkysiąs likusius reikalus.
Tik apie aštuonioliktą valandą mažeikiškė sužinojo, kad, pasinaudojus jos elektroninės bankininkystės duomenimis, iš sąskaitos buvo paimti devyni šimtai litų.

Duomenys – konfidencialūs 

Per praėjusius metus Mažeikių policijos komisariate buvo pradėti 82 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, iš kurių 28 – dėl to, kad gyventojai sukčiams, kurie prisistatė įvairių įstaigų pareigūnais, pateikė savo elektroninės bankininkystės duomenis. 
Šiais metais vasario tryliktąją buvo užfiksuota sukčių ataka Telšiuose, kai tokių skambučių sulaukė net keturios šio rajono gyventojos, tačiau nė viena neužkibo ant jų meškerės. Mūsų rajone šiais metais per du mėnesius buvo pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, bet tokių atvejų, kai duomenis iškvočia tariami pareigūnai, šiais metais dar nebuvo.
„Suprantame, kad sukčiai kalba saldžiai, įtikinamai, tačiau žmonės privalo neskubėti vykdyti jų reikalavimų, tokie subtilūs reikalai netvarkomi telefonu, jeigu yra būtinybė, bet kurios tarnybos pareigūnai kviečiasi gyventojus į įstaigą. Primename, kad elektroninės bankininkystės prisijungimo kodai yra konfidenciali informacija ir jos negalima atskleisti telefonu bet kam“, – pabrėžė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.

3 Atsakymai į “Sukčiams banko kodus padiktavusi mažeikiškė neteko 900 litų”

  1. Kristina parašė:

    Nu bet ie kvailumas zmoniu,kad kokia sene butu apgave. O cia jauna…

  2. gorila parašė:

    kazy tau tik kriminalkej dirbti

  3. Kazys parašė:

    Na surasti sukčius turėtų būti nesunku.Juk yra pervedimo iš sąskaitos adresas- Kitas bankas, sąskaitos numeris ir sąskaitos savininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto