Sukčių jaukas – kriptovaliuta

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Noras greitai praturtėti mažeikiškiui baigėsi tuo, kad jis neteko kelių tūkstančių eurų. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Dar balandžio 7-ąją 47-erių metų vyrui paskambino asmuo ir pasiūlė būdą praturtėti. Skambinusysis informavo, kad, norint gauti kriptovaliutos, reikia prisijungti per programėlę. Po kurio laiko mažeikiškiui buvo paaiškinta, kad prisijungimą būtina patvirtinti, suvedus savo „Smart ID“ kodus. Vyriškis taip ir padarė. Po šių veiksmų iš jo banko sąskaitos dingo 5 tūkst. eurų. Pirmadienį nukentėjusysis kreipėsi į policiją ir dėl šio įvykio pateikė pareiškimą.

Policijos pareigūnai primena, kad gyventojai netvirtintų operacijų ar prisijungimų prie elektroninių kanalų, kurių patys neinicijavo, jokiomis aplinkybėmis niekam neatskleistų savo asmeninių duomenų ir elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų.

Vien gegužę Mažeikių rajono policijos komisariate buvo užregistruotos keturios nusikalstamos veikos, susijusios su sukčiavimu. Tokių veikų skaičius išlieka stabilus: pernai per penkis mėnesius jų buvo registruota 17, šiais metais iki antradienio – 16.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto