„Šulinys“ – priminimas apie Lietuvos buvimą

Performansą „Šulinys“ režisavo Airida Lementauskienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejuje galima apžiūrėti Dailės mokyklos mokinių kūrybos performanso „Šulinys“ darbus. Šis performansas mažeikiškiams parodytas Vasario 16-ąją ir yra skirtas šiuo metu vykstančioms Lietuvių kalbos dienoms.
Dailės mokyklos muziejuje rengiamos parodos mokiniams – savotiškos pilietiškumo pamokos.

Performansas pas mus dar neįprastas ir nedažnas reiškinys. Tai yra postmodernistinio meno vaidinimas, kuriame persipina iš anksto apgalvotas, konceptualus veiksmas. Šio modernaus vaidinimo režisierė – Airida Lementauskienė.
Dailės mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius pasakojo, kad savo kūrybą Mažeikių muziejuje Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Dailės mokyklos mokiniai pristato jau septyniolika metų: kasmet čia stengiamasi lankytojams parodyti kažką naujo. Per pirmąją parodą 2000-aisiais metais čia buvo eksponuojama Mažeikių vaikų vėliava, vėliau buvo kuriamos įvairios instaliacijos, tradicinės parodos, kurių temos aktualios nepriklausomos Lietuvos gyvenimui. Pavyzdžiui, 2007 metais buvo eksponuojama instaliacija, kurioje demonstruotos Lietuvos žmonių neigiamybės: korupcija, baimė, nepasitikėjimas ir pan.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto