Sumažintą tarifą pakeis kitas mokestis?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės taryba nusprendė, kad nuo kitų metų sausio įsigalios nauji, daugiau nei tris kartus mažesni daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalios techninės priežiūros tarifai. Dalis politikų pasisakė už tai, kad šie tarifai įsigaliotų nuo lapkričio 1-osios, dviem mėnesiais anksčiau sumažinant mažeikiškių mokesčių naštą.
Daugiabučių gyvenamųjų namų administratoriai teigia, kad šis sumažėjimas – sąlyginis dalykas: daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalios techninės priežiūros tarifai sumažinami, atsisakant avarinių tarnybų ir avarijų šalinimo ir smulkių remonto darbų apmokėjimo.
Už šiuos darbus gyventojai privalės susimokėti atskirai – pagal pateiktus darbų atlikimo aktus ir sąskaitas.

Daugiabučių gyvenamųjų namų maksimalios techninės priežiūros tarifai keičiami, vadovaujantis Aplinkos ministro gegužės mėnesį patvirtintu įsakymu. Šie tarifai taikomi, kai daugiabučių namų techninę priežiūrą vykdo Savivaldybės paskirtas bendro naudojimo objekto administratorius.
„Daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros tarifas skaičiuojamas, vertinant statybos techniniame reglamente nurodytas metinių darbų išlaidas. Šios išlaidos susideda iš nuolatinio namo būklės stebėjimo, periodinio sezoninių apžiūrų, nuolatinio stebėjimo apžiūrų dokumentų rengimo, pildymo ir saugojimo“, – spalio mėnesį surengtame Tarybos posėdyje kalbėjo sprendimo projektą pristatęs Mažeikių rajono savivaldybės administracijos statybos ir remonto skyriaus vyriausiasis specialistas Rustamas Safar-Zadė.
Jis Tarybos narius informavo, kad daugiabučių gyvinamųjų namų maksimalūs techninės priežiūros tarifai sumažins daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkų išlaidas nuo 0,052 iki 0,0152 euro už kvadratinį metrą.
Pagal naują skaičiavimo metodiką, į šį tarifą nebėra įtrauktos nustatytų namo būklės defektų, inžinerinių sistemų gedimų šalinimo, avarijų likvidavimo darbų išlaidos.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Sumažintą tarifą pakeis kitas mokestis?”

  1. Cha parašė:

    Gudrucei, kaip bus kai avarijos atsitiks kai reiks staigei likviduot? Bus kaip Klaipedoi kad sildymo nepaleido nes namas neturi pinigu sukaupes vambzdynu remontui? Grynas nepatogumas gyventojams nes pirma reiks del betkokios smulkmenos parasus susirinkt, o kas rasysis jei jam dzin?

  2. To Taryba parašė:

    Koks skirtumas, nuo kada įsigalios, juk aiškiai parašyta, kad tarifą sumažinus atsiras kitas mokestis… Kas žino, gal dar didesnis, nei buvo tarifas…. Taip kad jokio sutaupymo nebuvo ir nebus….

  3. Tarybai parašė:

    Baikit tyčiotis iš miestiečių. Rinkimai ne už kalnų, tikiuosi rinkėjai padarys atitinkamas išvadas dėl tų Tarybų veikėjų – UAB Admituras ir UAB Elotus interesams tarnaujančių. Beje, tarifas jau turėjo būti sumažintas berods nuo 2018 06 01 dienos, o mūsų tarybos vekėjai padėję ant įstatymų ir toliau vergauja privačioms įmonėms. Matyt ne už ačiū …..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto