Sumažintas pensijas pradėti kompensuoti žadama dar šiais metais

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį į antrąjį posėdį susirinkusi Pensijų kompensavimo darbo grupė sutarė, kad per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimas prasidės šiais metais.


Planuoja kompensuoti visiems

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, darbo grupė, kurios posėdyje dalyvavo ir Premjeras Algirdas Butkevičius, sutarė – kompensavimas prasidės šiais metais.
„Yra parengta keletas kompensavimo mechanizmų, ir jie pirmadienį bus pristatyti koalicijos Politinei tarybai“, – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė, kuri ir vadovauja darbo grupei.
Pasak A. Pabedinskienės, po Politinės tarybos sprendimų teliks įgyvendinti techninius kompensavimo įgyvendinimo sprendimus.
Ministrė pakartojo, kad jos nuostata dėl kompensavimo principo – kompensuoti dalimis, bet visiems – išlieka nepakitusi.


Siūlymus pateiks iki vasario vidurio

Prieš savaitę į pirmąjį posėdį susirinkusi darbo grupė apsitarė, kaip dirbsianti ateityje. Liko neaišku, ar sumažintos pensijos kompensaciją galės atsiimti paveldėtojai, jeigu pats asmuo tos dienos, kai jos bus pradėtos grąžinti, nesulauks. Apie tai yra užsiminęs Premjeras A. Butkevičius. Nepaaiškėjo, ir iš kokių lėšų būtų kompensuojamos pensijos. 
Darbo grupės, kuri savo siūlymus turės pateikti iki vasario vidurio, nariai, be A. Pabedinskienės, yra finansų ministras Rimantas Šadžius, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Algimantas Dumbrava, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė, Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas, socialdemokratas Algirdas Sysas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius ir A. Pabedinskienės patarėja Giedrė Vitienė.


Sumažintos dėl krizės

Pagal Seimo nutarimą Vyriausybė pensijų kompensavimo mechanizmus turėtų pateikti iki kovo 1 dienos. Pensijos dėl ekonominės krizės praėjusios kadencijos Seimo sprendimu buvo sumažintos 2010–2011 metais. 
Skaičiuota, kad joms kompensuoti prireiks per milijardą litų. 2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų skaičius siekė 599,4 tūkst., netekto darbingumo pensijų gavėjų buvo 143,9 tūkst., invalidumo pensijų gavėjų – 70 tūkst.

6 Atsakymai į “Sumažintas pensijas pradėti kompensuoti žadama dar šiais metais”

 1. Tai parašė:

  sikniai ka jie issidirbineja.

 2. Martynas parašė:

  reikės pirkti daug daug šnapso, kad kompensuoti pensijas.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  ZADAMA?! laikas jau grazinti!!!

 4. daiva parašė:

  o kada neįgaliems vaikams atstatys. Kuo tie vaikai kalti ….nesuprantu

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Nu jo,nes jau kitais metais bus Euras? Mazeja LT pensininku gretos,taip ir iseina nesulauke savo uzdirbtu pinigeliu.Gaila.

 6. vija parašė:

  Nu jei socialdemokratai grąžinti pradės pensijas tai bus pirmas jų geras darbas, o ne rinkimų pažadai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto