Sunkiai besiverčiantys gyventojai sulaukia pagalbos ir iš seniūnijų

Seniūnijos sunkiai besiverčiantiems gyventojams dažniausiai padeda papildomai įsigyti malkų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Artėjant kalendorinei žiemai vis daugiau problemų kyla socialiai remtinoms šeimoms. Dalis neturi šiltų drabužių, kiti – malkų būstui pasišildyti.
Seniūnai tikina, kad tokios šeimos nepaliekamos likimo valiai –  ieškoma būdų, kaip palengvinti jų gyvenimą šaltuoju metų laiku.

Gauna kompensacijas

Sunkiai besiverčiantiems žmonėms yra skiriamos kompensacijos kietajam  kurui įsigyti. Per spalio mėnesį į Mažeikių socialinės paramos skyrių kreipėsi per 170 šeimų.
Kaip informavo šio skyriaus vyresnioji specialistė Rasa Andrulaitienė, panašus skaičius buvo ir pernai.
„Dėl kompensacijos kietajam kurui įsigyti žmonės kreipiasi kas tris mėnesius. Paprastai šių žmonių finansinė padėtis nepasikeičia ir paramą jie gauna visam šildymo sezonui“, – informavo R. Andrulaitienė.
Tačiau seniūnai sako, kad ne visiems užtenka gautų pinigų malkoms nusipirkti, todėl yra ieškoma būdų, kaip padėti vargstantiems žmonėms.

Pasirūpina malkomis

Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius sakė, kad sunkiai besiverčiančioms šeimoms nurodo pakeles, kurias jos gali išvalyti – išsikirsti krūmus ir juos panaudoti savo reikmėms.
„Gruodžio mėnesį gavę leidimus iš aplinkos apsaugos specialistų, nurodome vietas, kuriose sunkiai besiverčiantieji gali kirtimui tinkamus medžius nusikirsti. O tiems, kurie patys to padaryti negali, atvežame jau paruoštų malkų į kiemą“, – paaiškino A. Grinkevičius.
Jo teigimu, seniūnijoje yra nemažai pagyvenusių, vienišų žmonių, kurie kuru žiemai nebegali pasirūpinti, nes yra per seni ar ligoti.
Medienos atlieka ir tvarkant miestelį. Ši mediena taip pat yra pasiūloma vietiniams socialiai remtiniems gyventojams.
„Vasarą nugriovėme poilsiavietę, supjaustėme lentas ir išdalinome. Yra buvusi situacija, kai žmonėms skubiai reikėjo malkų, o mes tuo metu neturėjome nieko paruošę, tai kreipiausi į vietinę įmonę, kuri gamina lauko baldus iš medžio, ir sutariau, kad tiems žmonėms pristatys nuo gamybos likusios medienos“, – prisiminė sediškis.

Ne visi priima

Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius taip pat sako, kad sunkiai besiverčiantys seniūnijos žmonės nėra paliekami likimo valiai. Tačiau ne visi jie nori priimti siūlomą pagalbą.
„Neseniai buvo ardomas ir tvarkomas namas, kuriame bus įrengti socialiniai būstai, todėl liko nemažai medienos, tačiau ne visi norėjo ją imti. Vienam ji pasirodė per daug supuvusi, kitam per didelė, trečiam per maža, dar kitam – vinių per daug. Be abejo, yra ir tokių, kurie džiaugiasi bet kokią paramą gavę“, – prisiminė K. Kryžius.
Jo teigimu, sunkiai besiverčiančioms šeimoms yra padedama ne tik mediena, bet ir drabužiais, namų apyvokos daiktais.
„Į šią veiklą gana gausiai įsijungia bendruomenės. Renka drabužius ir po to juos dalija, kam reikia. Dalis labdaros ateina per Caritą ar bažnyčią“, – pasakojo viekšniškis.
Kai kurios seniūnijos ne tik renka labdarą, o po to ją išdalija, bet ir tarpšventiniu laikotarpiu, nuo gruodžio mėnesio pradžios iki šv. Kalėdų, verda sriubą ir ja vaišina sunkiai besiverčiančius gyventojus.
Šio sumanymo autoriai įsitikinę, kad lėkštė šiltos sriubos ne tik pamaitina, bet ir sušildo sielą, nes žmogus supranta, kad nėra vienišas ir kažkam rūpi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto