Sunkumų dėl karo patiriantys ūkininkai pasiskolinti galės lengviau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerija pranešė: ūkininkams, kurie susiduria su likvidumo problemomis dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą, Žemės ūkio paskolų garantijų fondas artimiausiu metu pradės teikti individualias garantijas.

Šios garantijos bus teikiamos finansų įstaigoms dėl ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su žemės ūkiu, maisto ūkiu, miškų ūkiu, kaimo plėtra, akvakultūra ir žuvininkyste, teikiamų paskolų ir (ar) finansinės nuomos (lizingo) paslaugų. Tai padės išvengti apyvartinių lėšų trūkumo išaugus elektros energijos, gamtinių dujų, pašarų ir trąšų kainoms bei išsaugoti veiklos tęstinumą ir darbo vietas. 

Šiuo metu finansavimo prieinamumas rinkoje dėl didelio rizikingumo su minėtomis problemomis susiduriantiems subjektams yra ribotas.

Garantuojamos paskolos dydis negalėtų viršyti 5 mln. Eur ir šių ribų: 15 proc. ūkio subjekto vidutinės bendros metinės apyvartos per paskutinius trejus pasibaigusius ataskaitinius laikotarpius arba 50 proc. ūkio subjekto gamtinių dujų ir elektros energijos išlaidų per 12 mėnesių, ėjusių prieš mėnesį, kurį pateikta paraiška dėl individualios garantijos suteikimo.

Sprendimai dėl individualių garantijų teikimo būtų priimami iki 2022 m. gruodžio 31 d.
Planuojama už 33 mln. eurų paskolų suteikti 30 mln. eurų individualių garantijų.

Valstybės pagalbos būtinybę dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą sukeltos krizės identifikavo ir Europos Komisija, priimdama 2022 m. kovo 24 d. Komunikatą „Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą, sistema“.

8 Atsakymai į “Sunkumų dėl karo patiriantys ūkininkai pasiskolinti galės lengviau”

 1. parašė:

  ….“Jolantai ir bananams
  2022-08-28 11:22
  Durnmaršiniai ir vėl burbulus leidžia. Gyvenat iš pašalpų ir dar nuolat lojat ant visų. Nepatinka Lietuvoj, važiuokit pas botoksinį gnomą.“…..
  Tipinės valstybinėje įstaigoje sėdinčios kontoros žiurkės ir parazito nuomonė. Orą gadina,nosį krapšto,tūkstantinę algą gauna mokesčių mokėtojų sąskaita.Rojus Lietuvoje.

  1. to aš parašė:

   Pats ar pati tu žiurkė apsibezdėjusi. Kažin ar nors eurą tų mokesčių sumoki, tik loti težinai.

 2. Neūkininkas parašė:

  Jūs mums priminkite metus ,kuriais ūkininkai buvo patenkinti…tai sausra, tai liūtys,tai karas,tai dar velniai žino kas.Taip blogai,bet su džipais važinėjasi ir pilis statosi.

 3. Jolantai ir bananams parašė:

  Durnmaršiniai ir vėl burbulus leidžia. Gyvenat iš pašalpų ir dar nuolat lojat ant visų. Nepatinka Lietuvoj, važiuokit pas botoksinį gnomą.

  1. koksskirumas? parašė:

   pats tu išplautasmegenis vaflis.tokių kaip tu dėka ir mokame už viską brangiausiai Europoje.o jei tu gyveni iš pašalpų,nereiškia,kad dauguma tokių.

   1. Anonimas parašė:

    Daugumos tikrai nėra, tik tokie durnmaršiniai kaip tamsta, kurie nieko į tą biudžetą neįneša, bet gauti nori daugiau už kitus.

 4. Jolanta parašė:

  Ne karas kaltas, o gobsumas. Nebutu to karo, vistiek viskas butų pabrangę. Ir nedurinkit žmonių su savo karo propaganda. Problemu Lietuvoje milijonas, infliacija didžiausia Europos Sąjungoje, o valdžia tik dėl Ukrainos triedzia. Savo problemas pirmiausia išspręskite, o paskui kitur kiškites.

  1. bananų respublika parašė:

   bėda tame,kad patiklūs žmogeliai į valdžią išrenka tokius parsidavėlius,kurie atidirbinėja užsienio valstybėms ir vagių klanams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto