Šunų apkandžiotų gyventojų nemažėja

Apskaitos, kiek rajone laikoma keturkojų gyvūnų, nėra.

Visuomenės sveikatos centro duomenimis, kasmet nuo šunų nukenčia apie šimtą mažeikiškių. Tad nieko keisto, kad Administracinei komisijai, veikiančiai prie Savivaldybės tarybos, daugiausiai darbo tenka dėl netvarkingai šunis prižiūrinčių gyventojų.

Statistika panaši

Duomenys, susiję su gyventojų apkandžiojimu, iš gydymo įstaigų suplaukia į Visuomenės sveikatos centrą. Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė pastebėjo, kad ši problema tebėra aktuali. Pastaraisiais metais apkandžiotų žmonių skaičius yra panašus – apie šimtą.
Daugiausia gyventojai nukenčia nuo šunų ir kačių.  Tačiau pasitaiko vienas kitas nukentėjusysis nuo šeškų, žiurkių, lapių ir kitokių gyvūnų.
Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo apkandžioti 102 gyventojai: 64 iš miesto, 38 – iš kaimo. Net trečdalis jų – vaikai iki 15 metų amžiaus.
Šiais metais nuo šunų ir katino jau nukentėjo aštuoni žmonės.

Daugiausia nukenčia neblaivūs

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugytoja Sonata Keliotienė „Santarvei“
sakė negalinti tvirtinti, kad iškvietimai dėl šunų sukandžiojimo dažni, tačiau bent kartą per mėnesį tenka skubėti pas nuo keturkojų nukentėjusius žmones. Dažniausiai tokios pagalbos prireikia neblaiviems žmonėms ir vaikams.
„Galbūt jie labiau šunis erzina, o galbūt gyvūnai nemėgsta girtų“, – samprotavo slaugytoja.
Daugeliui nukentėjusiųjų užtenka ambulatorinės pagalbos, tačiau kai įkanda nežinomas šuo, jie  vežami į ligoninę.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Šunų apkandžiotų gyventojų nemažėja”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Penkis menesius gyvenau Vokietijoje ir nemaciau ne vieno benamio ar palaido suns.Taip pat ir zmogaus vd.bomzu gatvese. O kas darosi Mazeikiuose? Ka mano valdininkai siuo klausimu? Ar jie akli? Kaip suprasti,kaip jiems pavyksta tuo klausimu tvarkytis? Apie gatviu svara, zmoniu kultura Lietuvai lb toli…

 2. neprivalomas parašė:

  Yra tokių kvailų šunų, kur puola ant praeinančio žmogaus ar ant pravažiuojančio dviratininko. O šeimininkai stovi, žiūri ir šypsosi. Arba specialiai paleidžia pasiganyti ir papramogauti, kaip Viekšniuose, ir apsimeta, kad nieko nematė. Ką daryti, kur kreiptis, kad tokius šeimininkus sudrausminti?

 3. mazeikskis parašė:

  Mazeikiai pagal valkataujancius gyvunus jau primena Rusija… Labai daug privise valkataujanciu kaciu, kuriu niekas negaudo… O pinigus savivaldybe turbut siam reikalui nurasineja nemenkus…

 4. jonas parašė:

  zmogaus nuotaika.tai suns reakcija i aplinka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto