Šunų augintojams – civilinės atsakomybės ir augintinio sveikatos draudimas

ELTOS nuotrauka

Pirmą kartą Lietuvoje šunų augintojams pasiūlytos dvi naujos paslaugos – civilinės atsakomybės ir augintinio sveikatos draudimas. Naujovės pradeda veikti nuo spalio 1 dienos.

Tik paženklinti mikroschema

Šunys bus draudžiami tik per Lietuvos kinologų draugiją (LKD). Ši centralizuotai pateiks duomenis draudimo bendrovei.
Šunys bus draudžiami nuo 6 mėnesių amžiaus. Juos drausti galės tik pilnamečiai asmenys, sumokėję atitinkamą draudimo įmoką, teigiama LKD pranešime.
Draudžiant gydymo išlaidas arba civilinę atsakomybę bus draudžiami ne tik veisliniai, bet ir LKD dokumentus turintys augintiniai, ir nekilmingi šunys, tačiau visi be išimties šunys turės būti paženklinti mikroschema.

Metinė įmoka –  45 litai už šunį

Draudimas galios Lietuvoje. Įmoka vienam augintiniui, pasirinkusiam civilinės atsakomybės draudimą, per metus sieks 45 litus už vieną šunį, už du ir daugiau šunų – 60 litų. Apsidraudę šunų augintojai gaus 200 tūkst. litų draudimo sumos apsaugą kiekvienam draudžiamajam įvykiui.
Gyvūnų sveikatos draudimo įmoka už vieną šunį yra 90 litų.
Draudimo sąlygose yra numatomos išlygos veterinarinės priežiūros paslaugoms, kurios gali būti apmokamos iš draudimo. Pavyzdžiui, ganyklinių erkių platinamų užkrečiamųjų ligų gydymas kompensuojamas tik su sąlyga, kad nuo kovo 1 dienos iki spalio 15 dienos prieš šuniui susergant buvo naudojamos profilaktinės priemonės ar profilaktinis gydymas nuo erkių.

Maksimalus draudimo išmokos limitas – 1000 litų

Apsidraudusiems gali būti atlyginamos tik konkrečiose išvardintose gydyklose, veikiančiose penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, suteiktos veterinarijos paslaugos.
Besąlyginė išskaita – 100 litų kiekvienam draudžiamajam įvykiui.
Maksimalus draudimo išmokos limitas per visus draudimo metus ir kiekvienam draudžiamajam įvykiui – 1000 litų kiekvienam apdraustam šuniui, nurodoma draudimo sąlygose.
Šunis draus bendrovė „ERGO Insurance SE“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto