Susirinkusieji į Žemalės bažnyčią gėrėjosi vargonų muzika

Laimos RUGINIENĖS nuotr.

Šeštadienį į Žemalę žmones sukvietė vargonų muzikos koncertas „Barokas ir baltiečiai“. Tarptautinio Mažeikių meno festivalio renginyje koncertavo viešnios iš Latvijos – vargonininkė Ilze Reine, sopranas Gunta Gelgotė, fleitininkė Ieva Pudāne. Renginio metu muzikantas, keliautojas, žurnalistas Gerimantas Statinis pristatė naujausią savo knygą.
Renginio vedėja, režisierė Airida Lementauskienė, pristatydama viešnias, pastebėjo, kad šis renginys atspindi Latvijos ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą. Ji pristatė atlikėjas ir paminėjo, kad koncerte skambės barokinė ir šiuolaikinė muzika.

Laimos RUGINIENĖS nuotr.

„Atlikėjos labai nerimauja – ruduo, šaltas metas kartais „atšaldo“ ir balsą, rankos ne tokios miklios, be to, bažnyčios vargonai turi savitą stilių, garsą. Tačiau labai tikime, kad iš didelės meilės jums atlikti kūriniai pradžiugins, jus sušildys rami, romantiška baroko muzika“, – kalbėjo renginio vedėja.
Žemalės bažnyčios klebonas Petras Smilgys pastebėjo, jog tai, kad vyksta šis koncertas, lėmė ir aplinkybės: neseniai restauruoti šios bažnyčios vargonai, jie atkurti tokie originalūs, kokie buvo. „Šie vargonai dabar gali suburti žmones ir pakelti jų dvasią“, – džiaugėsi dvasininkas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto