Susitikimas su poete kraštiete G. Gustyte

Poezijos gerbėjų susitikimas su poete G. Gustyte (antra iš dešinės).

 „…įrėminti erdvėj, įkalinti laike vis repetuojam Amžinybės šokį…“ Tai mintys iš mūsų kraštietės Genovaitės Gustytės – poetės, aktorės, režisierės – antrosios knygos „Septynios esatys“. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko nuoširdus poezijos gerbėjų susitikimas su poete ir jos knygos sutiktuvės.

Žavėjo įtaigus viešnios pasakojimas apie gyvenimą, kūrybą, tikrumą ir ieškojimus… Daug gražių žodžių apie kūrėją išsakė žurnalistė Irmina Pryvalova, leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė. Jautriais muzikos garsais ir dainomis vakarą sušildė VDU Muzikos akademijos klasikinio dainavimo trečiojo kurso studentė Greta Karalienė ir muzikos pedagogė, vargonininkė, sakralinio ansamblio „Glorija“ vadovė Gintarė Brazinskienė.

Poetei dėkojo bibliotekos vadovė Vida Urnikienė, į susitikimą atvykę kraštiečiai, giminaičiai, gerbėjai.

G. Gustytė gimė Žemaitijoje, Telšių rajone, Mildagės kaime. Baigusi Luokės vidurinę mokyklą, įstojo į Juozo Miltinio aktorių paruošimo studiją (prie Panevėžio dramos teatro). „Mama nieku gyvu nesutiko, kad nesirenku „normalios“ profesijos, nes mokiausi labai gerai, galėjau įstoti bet kur. Bet man reikėjo tik į teatrą, tik į Panevėžio – pas legendinį Juozą Miltinį. Ir išvažiavau į Miltinio studiją, tiesiog pabėgau iš namų… Nebuvo lengva… Bet Avinas (toks mano Zodiako ženklas) turi išgyventi ir sunkiomis sąlygomis. Ko tik nepadarai dėl svajonės!.. Nesigailiu – Mokytojo Miltinio pamokos buvo neįkainojamos ir išliko visam gyvenimui.“

Vėliau studijavo Jaroslavlio valstybiniame teatro institute aktorinį meną ir teatro režisūrą ir įgijo lėlių teatro artisto ir lėlių teatro režisieriaus kvalifikacijas.

Pakviesta Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjo ir vadovo Antano Markuckio, dirbo aktore ir režisiere Lėlių vežimo teatre. Šiame teatre sukurti monospektakliai su lėlėmis „Laimingasis princas“ ir „Teisybės paukštė“.

Kraštietės G. Gustytės knygos sutiktuvės bibliotekoje.

Panevėžyje teatro buvo daug. Bet ilgainiui talentingam ir įvairiapusiam žmogui pabosta tradicinis teatras. Genovaitė suprato, kad reikia paieškoti saviraiškai naujų erdvių. Kėdainiai pasirodė tam tinkama vieta.

Nuo 2006 m. Kėdainių kultūros centre G. Gustytė vadovavo vaikų ir jaunimo teatro studijai „Polėkis“ (studija gyvavo trylika metų). Tais pačiais metais už aktyvią kūrybinę veiklą mūsų kraštietei LR kultūros ministro J. Jučo įsakymu suteiktas meno kūrėjo statusas.

Nuo 2007 m. G. Gustytė – Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai. 2014 m. ji pelnė Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimų konkurso „Kultūros versmė“ nominaciją „Metų kultūros darbuotoja“.

O 2018 metais Genovaitė – aktorė, režisierė, poetė, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ vadovė – tapo Kėdainių krašto kultūros 31-ąja laureate.
Nors poezijai ir kūrybai laiko lieka mažai, bet poetės lentynoje jau yra pirmoji kregždė – eilėraščių knygelė „Nelaimėliui broliui“.
Daug tvirčiau suręsta ir brandesnė – antroji G. Gustytės knyga „Septynios esatys“. Tai daugelio metų kruopštaus darbo literatūrinis vaisius.

Parengta pagal Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto