Susitikimo tikslas – išsiaiškinti seniūnijų problemas

Autorės nuotr.

Ketvirtadienį Tarybos narys Virginijus Sungaila pakvietė į susitikimą rajono seniūnijų vadovus. Opozicijai atstovaujantis politikas paaiškino, kad, artėjant kitų metų biudžeto aptarimui, jam svarbu iš pirmų lūpų išgirsti apie situaciją seniūnijose, su kokiomis problemomis susiduriama, kaip reikėtų jas spręsti.
Apie seniūnų iškeltas problemas V. Sungaila pažadėjo kalbėti ir komitetų, Tarybos posėdžiuose, susitikimuose su Savivaldybės vadovais.

Lemia finansavimas

Su seniūnais aptartos aktualiausios temos – viešųjų erdvių tvarkymas, gatvių apšvietimas, kelių valymas. Akcentuota, kad šiuos darbus lemia ne tik jų organizavimas, bet pirmiausia – gaunamas finansavimas. Tačiau ne visada gyventojai tai suprantantys – jie norėtų, kad apšvietimas būtų įjungtas visą naktį, o keliai ir žiemą būtų idealūs.
Šerkšnėnų seniūnė Alina Čekienė sakė: organizuodama darbus, sprendžiant, kokiems teikti pirmenybę, ji tariasi su bendruomenėmis. Taip yra ir valant gatves. Apsitarus nuspręsta: jeigu automobiliais jos pravažiuojamos, neskubėti valyti, geriau pinigus panaudoti kitiems poreikiams, nes sniegas nutirps.

Autorės nuotr.

Seniūnai teigė suprantantys biudžeto galimybes – pirmiausia į biudžetą įtraukiamas finansavimas toms reikmėms, kurioms lėšos skaičiuojamos pagal nustatytas normas, o kitiems poreikiams jo galima tikėtis tik iš viršplaninių lėšų, kai Taryba tikslina metų pradžioje patvirtintą biudžetą.

Didžiausia problema – trūksta darbo rankų

Socialines pašalpas gaunantys asmenys, kuriems buvo skiriama prievolė už išmoką atidirbti, per kelerius metus tapo seniūnijų pagalbininkais. Arba kitaip sakant – papildomomis darbo rankomis.
Tačiau pandemija ir čia pakoregavo planus – seniūnijos liko be pagalbininkų, mat karantino metu buvo panaikinta prievolė atidirbti už gautas pašalpas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija užsimojo uždrausti pašalpų gavėjus įtraukti į visuomenei naudingą veiklą. Viešųjų darbų programą pakeitus Užimtumo programa, pagal ją padedančių bedarbių seniūnijose – vienetai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto