Susitikimų tikslas – kviesti draugystei „be amžiaus cenzo“

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Ukrinų bibliotekoje vyko paskutiniai projekto „Vasara be amžiaus cenzo“ susitikimai. Įgyvendinant projektą, žmonės kviesti į garsinio skaitymo renginius, knygų aptarimus, edukacinius žaidimus, kūrybinius užsiėmimus, į susitikimą su aktore Nijole Narmontaite. Renginiuose dalyvavo kaime gyvenantys ir pas senelius atostogaujantys vaikai bei močiutės.
Vieno paskutinių susitikimų metu Ukrinuose svečiavosi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos Paulina Sprindžiukaitė ir Jonė Gorytė, kurios vedė edukacinį užsiėmimą „Virtualios realybės kūrimas“. Susirinkusiems ukriniškiams Paulina pasakojo virtualios realybės atsiradimo istoriją. Vėliau užsiėmimo dalyviai, J. Gorytės padedami, kūrė virtualią realybę programėle „CoSpaces Edu“. Jaunimas greit perprato programėlės teikiamas galimybes, o močiutėms reikėjo pagalbos, kurią mielai suteikė vaikai. Dalyviams buvo smagu, kad, užsidėję virtualios realybės akinius, jie atsidūrė savo kurtoje aplinkoje: vieni – tolimoje planetoje, kiti – miške, namuose, kuriuose gyvena žmonės. Užsiėmimas buvo labai įdomus ir visiems patiko.
Projektui baigiantis, vyko ir smėlio terapijos užsiėmimas. Kūrybinėje veikloje kartu dalyvavo vaikai, mamos ir močiutės. Susitikimo pradžioje psichologė asistentė Emilija papasakojo apie smėlio terapiją, jos teigiamą poveikį žmogui, supažindino su priemonėmis. Ji pakvietė dalyvius kuriant išlaisvinti savo kūrybinį mąstymą.

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Užsiėmimo metu močiutėms buvo smagu prisiminti piešimą, o visiems dalyviams – pirštais liesti smėlį ir jo spalvomis sukurti norimą vaizdą. Kadangi vienas iš pagrindinių susitikimo tikslų – draugystė, tai keletas darbelių buvo bendri: Onutės ir Kamilės – „Vaisiai“, Staselės ir Emos – „Saulėtoji vasara“, Valerijos ir Deimantės – „Nulūžusi ąžuolo šakelė“, Genutės, Ingridos ir Armando kruopščiai smėliu ištapytas darbelis „Laivelis, apsuptas vaivorykšte“. Vesta sukūrė „Laumžirgį“, Eglė – „Medžius“, Gabija – „Gėles pievoje“, Kornelija – „Gėlę“, Gabrielė – „Super obuolį“, Simona – „Gėlių rojų“. Adrianos darbelis pavadintas „Medūza, sauganti ukriniškius naktį“, Valdos – „Auksinė žuvelė Kvistėje“, o mažosios Paula ir Patricija piešė flomasteriais.
Susitikimų metu skirtingų kartų dalyvius jungė bendra veikla, kuri padėjo geriau vienam kitą pažinti, mokytis vieniems iš kitų, išbandyti naujų veiklų. Smagu, kad draugystei nėra amžiaus cenzo!

Valda MURAVJOVIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto