Suskystintųjų naftos dujų kaina bus reguliuojama

Įstatymo projekto nuostatomis siūloma numatyti naują funkciją – tvirtinti centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas po svarstymo pritarė Energetikos įstatymo pakeitimams, kuriais siekiama įtvirtinti centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainų reguliavimą. Pataisos turėti įsigalioti nuo liepos pirmos dienos.


Rezultatai neturėtų keistis

Už šias teisės akto pataisas balsavo 78 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 7 parlamentarai. Tam, kad šie pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą. 
„Santarvė“ tuoj po posėdžio kalbėjosi su mažeikiškiu Seimo nariu Kęstučiu Bartkevičiumi,  siekusiu, kad suskystintųjų dujų kaina buitiniams vartotojams būtų reguliuojama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK).
Jis drauge su Remigijumi  Žemaitaičiu ir Audrone Pitrėnienė buvo įregistravę įstatymo pataisas, kurios leistų keisti tokių dujų kainodarą.
K. Bartkevičius informavo, kad kitą savaitę Seimas balsuos dar kartą. Tačiau, jo teigimu, rezultatai po svarstymo procedūros neturėtų pasikeisti.


Kainos turės būti pagrįstos

Įstatymo projekto nuostatomis siūloma numatyti naują funkciją – tvirtinti centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainas. Pagal svarstomus pakeitimus, VKEKK turėtų parengti ir patvirtinti Centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainų nustatymo metodiką. Šios kainos privalėtų būti grindžiamos energetikos įmonės būtinomis suskystintųjų naftos dujų pirkimo, laikymo, skirstymo, tiekimo, apskaitos priemonių įrengimo, priežiūros ir patikros bei apskaitos sąnaudomis, įvertinant protingumo kriterijus atitinkančią investicijų grąžą. 
Centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kaina turėtų užtikrinti ilgalaikį tokiai veiklai skirtų suskystintųjų naftos dujų įrenginių eksploatavimą, atnaujinimą ir sudaryti vartotojams priimtinas sąlygas naudoti centralizuotai tiekiamas suskystintąsias naftos dujas. Nustatant centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainą taip pat turėtų būti vertinamas šių dujų didmeninių ir mažmeninių kainų santykis. Kainos galėtų būti diferencijuojamos pagal atskiras vartotojų kategorijas, atsižvelgiant į suvartotą suskystintųjų naftos dujų kiekį.


Numatyti terminai 

K. Bartkevičius pasidžiaugė, kad taip, kaip ir siekė įstatymo projektą įregistravę trys Seimo nariai, teisės aktų pakeitimai įsigalios nuo liepos pirmos dienos. 
Centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainos projektas ir kainos pagrindimas Komisijai turės būti pateikti ne vėliau kaip likus 60 dienų iki kainos galiojimo pabaigos. VKEKK per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo įregistravimo Komisijoje dienos patvirtina energetikos įmonės pateiktą centralizuotai tiekiamų suskystintųjų naftos dujų kainą.
Energetikos įmonėms, centralizuotai tiekiančioms suskystintąsias naftos dujas atskirų savivaldybių teritorijose, bus nustatoma centralizuotai tiekiamų tokių dujų kaina pagal kiekvieną savivaldybę.
Jeigu Komisija nepatvirtina kainos ir nustato pažeidimų kainos projekte ir kainos pagrindime, energetikos įmonė privalo juos pašalinti ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų. Jeigu energetikos įmonė nevykdo šio reikalavimo arba nustatytu laiku nepateikia suskystintųjų naftos dujų kainos projekto ir kainos pagrindimo, komisija vienašališkai nustato konkrečias kainas.
Komisijos patvirtintos centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainos galioja 12 mėnesių nuo jų įsigaliojimo dienos, – būsimas naujoves aiškino Seimo narys K. Bartkevičius.
Plačiau apie tai ir kitas su dujų tiekimu susijusias aktualijas  skaitykite ketvirtadienio  „Santarvės“ laikraštyje.

14 Atsakymų į “Suskystintųjų naftos dujų kaina bus reguliuojama”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Galetu greiciau! Mes jau senai gyvename jusu pazadais! Ar dar nesurinkote is gyventoju reikiamos pinigu sumos ?

 2. saulė parašė:

  kaip suprantu, juk yra visur kompensacijos (jeigu pajamos šeimoje mažos): ir už internetą – kabelinę, vandenį: šaltą ir karštą ir pagaliau, už šildymą žiemą ir vaikams už lankomus darželius ir už elektrą jei turi dieninį/naktinį skaitiklį, o už DUJAS – ne.
  Tai kaip čia suprast, jei dviejų asmenų šeimos pajamos tik 630 Lt, tai vien už dujas per mėn. reikia sumokėt 29 Lt. (ir tai tik jei 1 kūbą dujų sunaudoji). Tai kur bent kokia kompensaciją būtų???????
  Ir nebijo tas rancas paspringt tais mūsų nepasiturinčių žmonių pinigais???
  Juk kada nors kokia „Tetulė“ paims ir prakeiks jį ir visą jo šeimyną, galės tada jo vaikeliai ubagot po svietą… Pasisaugotų – žmogus viską galį…..

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  as aplamai jokios sutarties su saurida nepasirasiau,tai ka man bemoket?

 4. aš taip pat nemoku parašė:

  Aš taip pat jau keletą mėnesių moku tik 6.05 lt. ir nė negalvoju mokėti daugiau. Juk nesunku nubraukti grobuonies ranco iš oro įrašytus skaičiukus… Nemokėkime visi, juk ponulis pavargs su visais besibylinėdamas.

 5. Ar neatrodo? parašė:

  Tai nuo pat gruodžio mėn buvo aišku,kad Sauridos pakeltas abonentinis mokestis už dujas yra niekinis be vartotojo sutikimo ir nereikia jo mokėti,jei Rancas to užsimanė.Buvau atsijungęs nuo Sauridos tinklų 2010 m(ačiū dievui suspėjau)Gyvenu penktame aukšte,parsinešu 5 Ltr talpos balionėlį dujų ir mano dviejų asmenų šeimai užtenka 1-1,5 mėnesio.Dujų užsipilu auto kolonėlėjė,beje jos ženkliai atpigo 2 Lt/ltr ir gyvenu vargo neturėdamas dėl tų Ranco įsikalinėjimų:noriu abonentinį mokestį pakeliu,noriu dujas pabranginu,noriu neatjungiu nuo tinklo,noriu sutarčių nepasairašau ir t.t.
  Sėkmės vargstantiem su budulių firma,kuri tiekia buitines dujas.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Tiems kvaileliams, kurie mokejo kito durniaus ivesta mokesti jokios kompensacijos nereikia. PAtys mokejot- tai kam jums kompensacija. Ar buvo pagrindas moketi? Sutarti turejote, kur 18 Lt durnaius mokestis numatytas? Ne! Tai kokiu pagrindu mokejot? Reikejo nemoket visai arba moketi tuos 6 Lt, kurie numatyti sutartyje…

 7. AS parašė:

  Visa kalba apie kainas,kaip del kitu reikalu,atsijungimo,nesamoningo mokescio apie tai ne zodzio kazkaip panasu i didelio darbo ivaizdi,kad seimunai sau pliusuka uzsidetu. As taip pat jau 4 men.nemoku to 18 kos lt.taciau nesulaukiu nei sauridos kontrolieriu nei jokiu raginimu.Paskambinus Satinskienei ta mizerija irgi nieko konkretaus nepasako,kazkokia nesamone ir tiek.

 8. GINTARAS parašė:

  Man jau susidarė 72 Lt sąlyginė skola nuo gruodžio mėn.Nesiruošiu jos mokėti,nes neturiu sutarties ir naujos nepasirašinėsiu,nes Ranco bezdalas nėra nepakeičiamas į kitas energijos rūšis.

 9. Irena parašė:

  As nemokejau naujojo zasranco mokescio, o tik senaji 6,05, ir tai tik is geros dusios, nes neturiu JOKIOS sutarties su ta ragu ir nagu firma. Jeigu jai nepatinka, tegul paduoda mane i teisma! O kas moka, vadinasi, daug pinigu turi!

 10. Vida parašė:

  Nereikėjo mokėt tą „kvailio“mokestį ir nereikėtų sukti galvos .Vis tas bailumas ,nepasitikėjimas savo teisumu ir veda prie didžiulių verslininkų nusikaltimų .Reikėtų pagalvoti ir vieną kartą paprieštarauti visiems vieningai,bet kur tau ,atiduos paskutinius ,nors neturi pajamų elementariam pragyvenimui.Niekaip kitaip ir nepasakysi ,kaip durnelių šalis .Labai lengvas grobis ,nereikia jokių pastangų.Pažiūrėsime, kokiu principu bus sureguliuotos dujų kainos.Prikurs įvairių išlaidų ,kad padidinti eksploatacines sąnaudas .Tą jie labai puikiai sugeba .Darbai atlikti tik popieriuje ,o natūroje realiai niekas nevyksta.Gal kur kokį vamzdį nudažys,tuo ir baigsis.Būkime stiprūs ,draugiški ,laikykimės vieningai,nes korumpuoti Lietuvos atstovai iš mūsų nori atimti viską .Labiau tikėkime savimi.

 11. z parašė:

  Tai vadinasi , dujos po metų dar brangs , nes VKEKK irgi žmonės dirba.Pats baisiausias dalykas ,kai valdininkai nustatinėja kainas- baisiau yra tik karas .

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  niekaip nekompensuos-ziurekit kad dar nepakeltu,juk is musu paskutini kasni gali atimti-o ne duok dieve ju kasni atsikasi-tai isgres sausai..Jo parasykit kaip atsijunkti reikia nuo tokio.

 13. hm parašė:

  geriau tegu parašo kaip atsijungti reikia

 14. Tadas parašė:

  Iš straipsnio nesupratau, ar įvestas papildomas „kvailio“ mokestis liks galioti ir kaip bus kompensuojama tiems, kurie tą mokestį jau mokėjo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto