Sutartyse – papildomi duomenys

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Priėmus Civilinio kodekso pataisas, nuo lapkričio pirmosios automobilių pirkimo–pardavimo sutartyse padaugėjo pildomų duomenų, kurie pirkėjams leidžia daugiau sužinoti apie automobilio būklę.

Padaugėjo informacijos

Pataisose numatyta, kad motorinės transporto priemonės pardavėjas pirkimo–pardavimo sutartyje privalo pirkėjui nurodyti ridos duomenis, visus eismo ar kitus įvykius, kuriuose motorinė transporto priemonė buvo apgadinta per laikotarpį, kai pardavėjas buvo motorinės transporto priemonės savininku. Taip pat privalu informuoti apie visus jam žinomus eismo ar kitus įvykius, kuriuose motorinė transporto priemonė buvo apgadinta.
Naujojoje sutartyje atsirado ir eilutės apie perkamo automobilio trūkumus: turi būti nurodomi stabdžių sistemos; vairo mechanizmo ir pakabos elementų; apšvietimo ir šviesos signalizavimo įtaisų; vairuotojų ir keleivių saugos sistemų ir dujų išmetimo sistemos trūkumai.
Naujojoje valstybės įmonės „Regitra“ parengtoje pirkimo–pardavimo sutartyje, be anksčiau buvusių skilčių, atsirado ir naujas įrašas – sutartyje reikia nurodyti, ar galioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra. Kaip ir anksčiau, sutartyje turi būti įrašyti transporto priemonės gamybinė markė, registracijos ir valstybinis numeriai, identifikavimo numeris, registracijos dokumento numeris.

Priimamos ir ankstesnės sutartys

Valstybės įmonės „Regitra“ specialistai ramina gyventojus, kad, registruojant kelių transporto priemones įmonės padaliniuose, priimamos ir iki šių metų lapkričio 1-osios sudarytos transporto priemonių pirkimo–pardavimo sutartys.
„Motorinės transporto priemonės pardavėjas po lapkričio pirmosios sudarytoje pirkimo–pardavimo sutartyje turi nurodyti eismo ar kitus įvykius, kuriuose motorinė transporto priemonė buvo apgadinta, jei apie juos žino. Tokia sutartis, kurioje pardavėjas pažymi, kad eismo ar kiti įvykiai, kuriuose transporto priemonė buvo apgadinta, jam nežinomi, registruojant taip pat gali būti priimama, todėl naujieji reikalavimai neturėtų kelti didelių nesklandumų“, – teigė VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.
Anot jos, įmonės padaliniuose apsilankiusiems gyventojams darbuotojai stengiasi išsamiai paaiškinti pirkimo–pardavimo sutarčių naujuosius reikalavimus.
VĮ „Regitra“ skelbia, kad per dešimt šių metų mėnesių įmonėje buvo pirmą kartą įregistruota kiek daugiau kaip 124 tūkst. lengvųjų automobilių, per 14 tūkst. – naujų lengvųjų automobilių, o nurašyta beveik 11 tūkst. lengvųjų automobilių.

One Reply to “Sutartyse – papildomi duomenys”

  1. elytaz parašė:

    tiek „regitra“,tiek techninės apžiūros centras,yra raudonsnukių amb vagių gaujos šeryklos.kai tik tie išverstaskūriai -vagys atsiduria valdžioje,taip ir prasideda nauji pinigų melžimo būdai,kurie žmogui mažai naudingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto