Suteikė pastogę daugiavaikei šeimai

Daugiavaikė šeima gerų žmonių dėka turės jaukius ir šiltus namus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ingrida ir Simonas Jenšauskai su septyniais vaikais nuo šiol turės jaukius, šiuolaikiškai sutvarkytus namus.
Užleisti daugiavaikei šeimynai sūnui Eugenijui priklausantį namą – toks buvo visos ūkininko Stasio Kupliausko šeimos sprendimas.

Džiaugėsi gerumu

Šerkšnėnų seniūnas Alfonsas Šakauskas pasakojo, kad ūkininko Kupliausko šeima Jenšauskų šeimyna rūpinasi ne vieneri metai.
„Esame Kalėdų stebuklo liudininkai. Šie žmonės labiau myli kitus nei save“, – tokiais žodžiais Kupliauskų gerumą įvertino seniūnas.
Ir kiti seniūnijos atstovai jiems negailėjo gerų žodžių. Kupliauskai esą pagrindiniai seniūnijos rėmėjai. Reikia žvyro, smėlio – atveš, technika pagelbės, sniegą nuvalys.
Nors ūkininkas gyvena Sedos seniūnijoje, tačiau bendradarbiauja su Šerkšnėnų seniūnija. Pats Stasys „Santarvei“ sakė, kad jis visa širdimi yra šerkšnėniškis, nes iš Šerkšnėnų kilę jo tėvai, ten praėjo vaikystė ir jaunystė.

Priglaudė po gaisro

Daugiavaikę Jenšauskų šeimą Kupliauskai taip pat globoja ne vienerius metus. Padeda malkomis, pašaru ir kitkuo. Tuo labiau kad Simonas ne vienerius metus dirba jų ūkyje.
Prieš keletą metų kilus gaisrui jauna šeima liko be pastogės, glaudėsi tai vienur, tai kitur. Jos tada pagailėję Kupliauskai ir įleidę į to paties namo dalį. Matė, kad daugiavaikei šeimynai patalpos per mažos, todėl nusprendė užleisti visą namą.

Įsigijo tikėdamasis gyventi

Namas, kurį užleido daugiavaikei šeimai, priklauso ūkininko Kupliausko sūnui Eugenijui. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo specialisto Eugenijaus Kupliausko šeima gyvena mieste, augina mažą vaiką.
Eugenijus pasakojo namą įsigijęs tikėdamasis čia įsikurti: pakeitė stogą, šiuolaikiškai suremontavo, atsivežė baldų.
„Tačiau kol vaikas mažas, nepatogu važinėti į Mažeikius. Tad planus atidėjome neapibrėžtam laikui“, – teigė namo savininkas.

Visos šeimos sprendimas

Eugenijaus teigimu, namą užleisti daugiavaikei šeimynai, buvo tėvo pasiūlymas. Jį aptarė visa Kupliauskų šeima – prieštaraujančių nebuvo.
Pas tėvus su šeima gyvenantis ir savo ūkį turintis jaunėlis sūnus Stasys patikino, kad pavydo tikrai nebuvo.
„Džiaugiamės, kad galime padėti tai šeimynai. Kad tik visi sveiki būtų“, – sakė jaunasis ūkininkas. Jam pritariamai linkčiojo ir žmona Greta. Šių jaunųjų ūkininkų ūkis rajone šiemet pelnė trečiąją vietą.
„Padarėme bėdų turgų“, – šypsojosi Kupliauskai, tačiau į klausimą, už kiek bėdą „pirko“, nė vienas nenorėjo atsakyti. Esą ne pinigai svarbiausia.

Neslėpė jaudulio

26 metų septynių vaikų mama Ingrida neslėpė ašarų, graudindamasi dėl tokios kalėdinės dovanos. Jaudinosi ir vyriausioji dvylikametė duktė.
„Sunku kalbėti. Trūksta žodžių“, – kartojo jaunoji mama, laikydama savo mažąją, vos pusės metų dukrytę.
Šeimos galva Simonas buvo dar nekalbesnis.
Patiems mažiesiems labiausiai rūpėjo Savivaldybės, seniūnijos atstovų atvežtos dovanos, lauktuvės. Jaunai šeimynai buvo perduotos akcijos „Sušildykim sielas“ metu Mažeikių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir pavienių mažeikiškių suaukotos dovanos.

7 Atsakymai į “Suteikė pastogę daugiavaikei šeimai”

 1. parašė:

  už tai kad padėti,bet jei jie sveiko proto tai tikrai reikėtų pagalvoti,ar verta į pasaulį leisti vaikutį jei neturi kur priglausti,kuo pamaitinti

 2. nesvarbu parašė:

  piemene ir teiesko naudos,nesugeba islaikit ko gimdo?kas kam padejo kad augino po 14,15 vaiku.cia tik ir tesinaudoja pono ukininko gerumu ir pagalba,o gal ir pats ukininkas ira prisidejes prie tu vaiku gamibos?butu idomu pamatit kokius namus dovanotu kad sueitu prasit kokia 10mamu,ji ne viena tokia bet tikros mamos sedi ir tili!!!!

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Na tai taip, jei butumem visi tokie protingi ir atsakingi, kas dirbtu juodus darbus :)

 4. Laima parašė:

  Na ir kas, kad 14 gimde, na ir kas, kad neapgalvoje vaiku turi daug. Juk todel ir reikia pagalbos, kad nemoka, nesupranta, neapgalvoja. Deja, ne visi yra atsakingi, ismintingi, stiprus. Kiek neapykantos turite. Niekas juk nepraso Jusu pagalbos, nenorite, nepadekite, o jei padedat, nesmerkite.
  O zmones sitie verti didziausios pagarbos, neskaiciuoja, nesmerkia, nepila purvo, o realiai padeda.

 5. adas parašė:

  mama 26 metu, dukra 12………………..

 6. kaimietis parašė:

  va čia tai dovana,ne taip,kai Balčiūnas su Šideikiene tik liežuviukais lia,lia,lia

 7. Leila parašė:

  Na va, buna dar geru zmoniu, duok Dieve, kad tik tas gerumas butu ivertintas, tas kas lengvai gaunama dzaniausiai buna nesaugoma, kai pats uzdirbi zinai verte. Sis faktas kad 26 metu, ir septyni vaikai, gal pirma reiketu pamastyt ar vaikuciams galite suteikti visko, kad ju vaikyste butu silta, aprupinta, ar galite juos isaukletis pakankamai gerai, isleisti i mokslus..
  Po penkiu metu jau bus 12 vaiku, reikes dar didesnio namo :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto