Sutriko atliekų išvežimas – miestas paskęs šiukšlėse?

Mažeikių rajono savivaldybės administracija baiminasi, kad kol dvi bendrovės tarpusavyje „pešasi“ nukentės gyventojai, o Mažeikiai paskęs šiukšlėse. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį, prieš pietus, buvo skubiai sušauktas Mažeikių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl neapdorotų mišrių komunalinių atliekų tvarkymo galimybių.
Komisijos pirmininkas, Savivaldybės direktorius Saulius Šiurys informavo, kad posėdis sušauktas dėl iš UAB „Veistas“ gauto rašto, kuriame informuojama, kad bendrovė nebegali priimti ir nepriims mišrių komunalinių atliekų.

Dėl minėtų aplinkybių sudėtingoje situacijoje atsidūrė atliekų vežėjai, nes mašinos su jomis grąžinamos atgal. Jie nebegali surinkti atliekų iš gyventojų bei verslo subjektų, nes šių atliekų nėra kur išpilti.
UAB „Veistas“ aiškina, kad šiukšlių nepriima, nes talpos esančios perpildytos. Dėl tokios situacijos įmonės direktorius Deividas Miškinis kaltino „Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą“ (toliau – TRATC). D. Miškinio teigimu, tokia situacija susidarė dėl to, kad TRATC-as jau pusantrų metų riboja „Veisto“ pagaminto techninio komposto priėmimą į sąvartyno kaupo teritoriją. Direktorius ekstremalių situacijų komisijos posėdyje teigė, kad papildomų atliekų priėmimas priverstų jį pažeisti aplinkos apsaugos reikalavimus ir dėl to tektų mokėti didžiules baudas. Jis taip pat reikalavo, kad TRATC-as priimtų bioskaidžių atliekų pagamintą techninį kompostą, nes „Veistas“ nebeturi, kur jo iškrauti.
TRATC-o direktorius Vidimantas Domarkas paaiškino, kad pagal sutartį „Veistas“ neturi teisės stabdyti paslaugų teikimo, o bendrovės reikalavimas priimti techninį kompostą neatitinka sutartyje numatytų reikalavimų.
Mažeikių rajono savivaldybės administracija baiminasi, kad, kol dvi bendrovės „pešasi“ tarpusavyje, nukentės gyventojai, o Mažeikiai paskęs šiukšlėse.
Todėl Mažeikių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė pateikti „Veistui“ reikalavimą, kad dar šiandien būtų atnaujintas iš Mažeikių rajono savivaldybės atvežtų mišrių komunalinių atliekų priėmimas ir apdorojimas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Sutriko atliekų išvežimas – miestas paskęs šiukšlėse?”

 1. Tikrai parašė:

  Nuo pirmujų Jerubaičių savartyno statybos metų plungiškiai juokauja,kad už tuos ES pinigus galėjo pastatyti visą gyvenvietę, ten vyksta karas tarp verslininkų,kas daugiau nulups babkių,pastovūs teismai,ginčai,pykčiai.Galimai didžiosios investicijos pasidalytos.Dabar beliko kelti šaršalą,kad galėtu didinti gyventojų mokesčius.Bordelis aukščiausio lygio.

 2. Anonimas parašė:

  Bus pruoga da pakelti muokesni už šiukšles

 3. parašė:

  Taip reikia vežti prie savivaldybės

 4. Marina parašė:

  Šiemet šiukšlių išvežimo mokestį pakėlė, o šiukšlių išvežti nesugeba. Problemas reikia spręsti, o ne vien „tik iš oro“ kelti mokesčius. Kas ten per lūzeriai dirba?

 5. Jadzė parašė:

  Kas per velnias, atsibunda paskutinę minutę. Ką veikia savivaldybės administracija, tarybos nariai. Atsibuskite.Jau administracija užėmė 4 pastatus. Kur eisi viskas nedadaryta, niekas matyt nekontroliuoja atliekamų darbų. Žodžiu nieko gero.

 6. nu taip parašė:

  Vežkit prie savivaldybės ,kur joms ir vieta.Vistiek šis pastatas tik oro gadintojų naudojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto