Sutrikus eksportui į Rusiją, užsienio prekybos skatinimui būtų skiriama 200 mln. litų

Premjeras Algirdas Butkevičius. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Jeigu sutriktų eksportas į Rusiją, užsienio prekybos skatinimui būtų skiriama 200 mln. litų, teigia Premjeras Algirdas Butkevičius.

Padės verslui

„Vakar buvome susitikę su visais ministrais ir po to atskirai dar su finansų, su ūkio ministru kalbėjome, kad jie pagal savo sritis atliktų analizę ir pateiktų pasiūlymus, kaip padėti verslui. Ir galiu šiandien pasakyti, kad esame numatę skirti eksporto skatinimui, jeigu atsirastų tam tikrų problemų, 200 mln. litų ir ta suma ateinančią savaitę jau bus patvirtinta“, – interviu „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.
Premjeras patikino, kad eksporto ir importo į Ukrainą situacija stebima.

Importuojame daugiau nei išvežame

Ministras Pirmininkas pripažino apie šiuo metu esančius eksporto trukdžius, tačiau to nedetalizavo, nes esą vėliau atsiranda įvairių spekuliacijų, jautrių reakcijų.
„Stengiamės labai operatyviai reaguoti į tuos trikdžius ir išsiaiškinti, ar jie yra vienadieniai ir kokios jų priežastys“, – pabrėžė jis.
Praeitą savaitę pasirodė informacija, kad stringa kroviniai Klaipėdos uoste, su problemomis susiduria ir šalies vežėjai. Premjeras sakė, jog apie tai turi naujienų, tačiau jų neatskleidė.
2013 m. Lietuvos eksportas į Rusiją sudarė 19,8 proc. viso Lietuvos eksporto. Tuo tarpu Lietuvos importas iš Rusijos sudarė 29,22 proc. viso Lietuvos importo ir užėmė pirmą vietą.

2 Atsakymai į “Sutrikus eksportui į Rusiją, užsienio prekybos skatinimui būtų skiriama 200 mln. litų”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Piginkit produktus Lietuvoje… Pirma save apsirupinkim ir savo artimiausius kaimynus mainais.Uztenka tai Rusijai kisti…

  2. dajedet parašė:

    ir vel dalins pinigus uz aciu.Atleiskit geriau pradedancius versla nuo mokesciu.O dabar tiems kurie rizikavo verslauti rusijoj valstybe prisiima rizika ,gal ir neblogai.Susinervojau ,ainu kanapinio ikalt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto