Mažeikių rajono bažnyčių varpai sveikino naująjį popiežių ***(Papildyta)***

Naujasis popiežius Pranciškus trečiadienio vakarą sveikino visus tikinčiuosius. EPA-ELTA nuotr.

Trečiadienio vakare skambėjo Mažeikių rajono bažnyčios varpai. Jų gausmas sveikino naujai išrinktą katalikų pasaulio popiežių Pranciškų. Juo pirmą kartą bažnyčios istorijoje tapo Pietų Amerikos atstovas – Argentinos kardinolas 76 metų Chorchė Marija Bergolijus.


Vardas – ne atsitiktinis

Apie tai, kad turime naują popiežių, trečiadienio vakare pranešė Siksto koplyčios, kurioje vyko kardinolų konklava, kaminas: iš jo pakilo balti dūmai.
Katalikų bažnyčios vadovas išrinktas per penktąjį konklavos posėdį. Ch. M. Bergolijus yra jėzuitas, todėl neatsitiktinai pasirinko Pranciškaus vardą. Šventasis Pranciškus Asyžietis buvo vargšų ir gyvūnų globėjas, tad, kaip skelbia žiniasklaida, jis visada buvo jautrus socialiniams reikalams.
Popiežius Pranciškus I apibūdinamas kaip paprastas, nuoširdus, su žmonėmis itin mėgstantis bendrauti bažnyčios vadovas, tad neatsitiktinai jo pirmasis kreipimasis į Šv. Petro aikštėje jo pasveikinti susirinkusius romiečius ir svečius buvo paprastas „Labas vakaras“.
Prieš aštuonerius metus Ch. M. Bergolijus buvo rimtas konkurentas kardinolui Jozefui Ratzingeriui, vėliau tapusiam Benediktu XVI.


Išsiskyrė asketizmu

Popiežius Pranciškus I gimė Buenos Airėse. Jo tėvas į Pietų Ameriką atvyko iš Italijos ir čia dirbo paprastu darbininku. Augo daugiavaikėje šeimoje ir svajojo tapti chemiku, tačiau sutiko Jėzaus draugijos nariu, ir jie jį patraukė į pašvęstąjį gyvenimą.
1969 metais Ch. M. Bergolijus buvo įšventintas kunigu. 1980 metais tapo San Migelio seminarijos rektoriumi, Vokietijoje apsigynė teologijos disertaciją.
1992 metais jis tapo vyskupu Argentinoje, o 2001 metais popiežius Jonas Paulius II jį paskyrė kardinolu ir parsikvietė į Vatikaną, kur jis darbavosi įvairiose dikasterijose.
Kardinolas Ch. M. Bergolijus aplinkinius žavėjo nuolankumu, didžiu pamaldumu. Iš kitų kardinolų jis išsiskyrė asketišku gyvenimo stiliumi: sąmoningai rinkosi gyventi nedideliame kambarėlyje, pats gaminosi valgyti ir važinėjo viešuoju transportu.


Vardas kelia sentimentų

Mažeikių dekanas, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas Zenonas Degutis teigė, kad skambinti bažnyčių varpais Telšių vyskupijoje išrinkus popiežių nurodė Jo Ekscelencija Telšių vyskupas.
„Nurodyta skambinti penkiolika minučių, bet jau buvo vėlus metas, tad skambinome trumpiau“, – sakė Z. Degutis.
Dekanas džiaugėsi, kad naujojo popiežiaus pasirinktas Pranciškaus vardas yra malonus sentimentas.
Paklausus, gal atėjus naujam vadovui bažnyčiose bus kokių pasikeitimų, kunigas pareiškė, kad šis klausimas yra retorinis: o kas bažnyčioje iš tikrųjų turėtų keistis? Bažnyčia vis tiek turi visą laiką likti stabili ir atitikti laiko, epochos reikalavimus.


Gerbia buvusį popiežių

Dekanas Z. Degutis sakė norįs išsakyti ypatingą pagarbą popiežiui Benediktui XVI, kuris žengė vyrišką, orų žingsnį ir suvokęs savo negalią, amžiaus naštą, pakėlęs galvą atsisveikino ir išėjo.
„Ne tai svarbiausia – įsikibti į karūną, įsikibti į sostą – o darbas bendram gėriui. Ir kai žmogus pajunta, kad tam bendram gėriui jis negali ko nors pozityvaus kurti, bet gal net pakenkti, jis randa jėgos išeiti ir ne taip kur nors reklamuotis, o į vienuolyną tyliam, ramiam intelektualiam ir dvasiniam gyvenimui. Kaip ir dera žmogui, besiruošiančiam išeiti į anapusinę realybę. Man tas  popiežiaus žingsnis labai patiko“, – kalbėjo klebonas.


Bažnyčia dirba žmogui

Dėl naujojo popiežiaus dekanas Z. Degutis teigė taip pat labai apsidžiaugęs, nes jis, kaip ir šventasis Pranciškus, yra tokio pat paprastumo, asketizmo.
„Kadangi mano principai irgi panašūs – žmogus yra svarbiausia. Vardan viso ko tai turi būti – visa Bažnyčia yra dėl žmogaus: kuo arčiau žmogaus eilinis dvasininkas ar paties aukščiausio lygio dvasininkas, kaip ir dabartinis Šventasis Tėvas, pasivadinęs švento Pranciškaus vardu, man labai imponuoja“, – tikino pašnekovas.


Disharmonijos nemato

Dekanas teigė nematąs nieko tokio, kad šv. Pranciškaus vardą pasirinko jėzuitas: gal tokio realaus pagrindo ar įrodomo argumento jis ir nerastų, bet po šv. Pranciškaus mirties buvo pakilusi tokia kalbų banga, kad jo gyvenimas buvo kaip antrasis Kristaus atėjimas.
„Netgi taip buvo kalbama. Labai natūralu: jėzuitai yra Jėzaus ordino atstovai ir šventasis Pranciškus buvo lyg antrasis Kristaus atėjimas – per savo dvasingą laikyseną buvo įgavęs net Jėzaus žaizdas – stigmas, todėl panašybė su Kristumi švento Pranciškaus asmenyje labai atitinka. Kad jėzuitas pasivadina Pranciškumi, nematau jokios disharmonijos ar disonanso: man atrodo priešingai – gaunasi sintezė, visuma“, – svarstė dekanas Z. Degutis.

24 Atsakymai į “Mažeikių rajono bažnyčių varpai sveikino naująjį popiežių ***(Papildyta)***”

 1. ILONA parašė:

  P.Jurgita.klausėte ar bažnyčia daug dvasinio peno duoda?Aš taip pat nesu iš tų tikinčiųjų,bet yra žmonių.kuriems tikrai duoda.Įdomu,kur Jūs semiatės to dvasinio peno.Ar tik ne mūsų lietuviškoj televizijos ir spaudoj?Dvasiškai turtingam žmogui tikrai nesutrukdys keletą minučių skambantys varpai.Gaila man Jūsų.

 2. jop parašė:

  Mes turime dziaugtis tokiu dalyku o ne skustis kai ateis paskutine valanda kazin kur kreipsites ar ne i baznycia. o varpai privalejo skambeti tai juk pranesimas visiems tikintiesiems kad turime popieziu. ir manau sis popiezius kaip ir Jonas Paulius 2 bus geras. o musu dekanui dar daug maldu uz savo nuodemes sukalbet reik jis tik dirba darba o ne tarnauja baznyciai…

 3. ;:) parašė:

  nu kaip JURGITA tu i tai reguoji ,kad PREZIDENTE pasveikino POPIEZIU………resk savo nuomone:)

 4. Regina parašė:

  o dieve vargsai neisimiegat ,nueisit pas kurmius nu ten tikrai isimiegosit ,o man pavyzdziui malonu kad skambejo vakare tyloje varpai ,gal tuo metu kazkas kazka pamasto ,yra tas dievas ar ne to nez ne vienas ,bet jei visas pasaulis popieziu sveikina ,o mum vargseliam trukdo miegot ,geda ir skaityt ,lyg tas butu kas vakara.,o nelaimej saukiam visi dieve padek,gelbek.,zinau net tokiu kurie net baznycios nelanko,

 5. :)) parašė:

  nu cia gerai parasei……….zinok kas tik kruta tas nori….:) tai va, pataikiau rasydamas,…. kad reikia psichoterapeuto…….nelabai gaudaisi siame laikmetyje:)

 6. :) parašė:

  Psichoterapeuto vis tik reikia tikintiems pasakomis ir ištvirkusiais bažnyčių klerkais. :)

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Uzpakali tu uzpakali jeigu tu butum normalus ir mastantis zmogus tokiu nesamoniu nerasinetum (………bet pasirodo negaliu jei buvau vaikysteje krikstyta) Labai geri pas mus Mazeikiuose psihoterapeutai dirba tikrai pades tau…..

 8. Dėl demokratijos parašė:

  Jūs tikėkite nors ir užpakaliu, visiškai nusišvilpti. Tik yra triukšmo kontrolės taisyklės, kurių privalo laikytis net ir bažnyčia. Skambinkite savo varpais dieną, o ne naktį. Pasakos veikėjo, vadinamo popiežiumi, rinkimai nėra milžiniškas įvykis. Nebent dunduliukams, kurie vis dar tiki viduramžių pasakomis. :) Tad normaliems ir mąstantiems žmonėms tokie varpų gausmai naktį yra nepriimtini. O normalių ir mąstančių žmonių yra dauguma (kad ir ką nurodė; beje, surašant, buvo itin mažuma, kurie nurodė, kad yra praktikuojantys katalikai / krikščionys). Visi likę, tiesiog priverstinai vaikystėje buvo tokiais padaryti. Norėčiau nusimesti man primestą krikščionės skudurą, bet, pasirodo, negaliu, jei buvau vaikystėje krikštyta. Apskritai uždrausčiau krikštyjimą vaikystėje (tokias apeigas turi rinktis pats žmogus, kai jau gali sąmoningai nuspręsti dėl savo pasirinkimo). O dabar avių, mokančių ištvirkusiems ažnyčios klerkams, bandos nuomonė protingam žmogui yra nė motais.

 9. arūnas g. parašė:

  Jurgita.LT dauguma yr vartuojantys arielka.Ir iduome buto išgėrstė tava nuomonė apie „demokratėja“,kai kuoki vakara nuo tuos daugumuos atstuova gausi i nuosi.Matyt atsuksi dar ir žonda,juk anei yr daugoma,kuria rek paklostė ir susitaikytė su tou……

 10. Hm'ui (2013-03-15 12:04:52) parašė:

  Dabar esi tipo „krūtas’, juokiesi iš „senuko ant debesies“, bet juk tuoksiesi (ar jau susituokei) bažnyčioje, krikštysi vaikus, vesi juos pirmos Komunijos. Absoliuti dauguma tų mandriųjų elgiasi būtent taip, šneka vienaip, elgiasi kitaip. Na, negaliu aš tavęs gerbti, negaliu ir viskas.

 11. Jurgitai (2013-03-14 12:03) parašė:

  Apie skambinimą varpais pakalbėkime skaičiais. Per paskutinį gyventojų surašymą 77 procentai gyventojų pasisakė esantys tikintys. Pagrindinis demokratijos principas – mažuma paklūsta daugumai. Jūs mažuma. Teko 10 minučių pakentėti, bet negalite nei pykti, nei skųstis. Laukiu jūsų nuomonės apie demokratiją.

 12. svajunas parašė:

  Jurgita,
  dvasinio peno dave tik komunistu partija ir leninas,……as taip manau, kad ,ne jusu cia reikalas i ka zmones nori i ta tik

 13. Hm parašė:

  Šiaip užjausti reikia tuos, kurie iki šiol tiki pasakomis apie senelį ant debesies. Va tuos tai tikrai reikia užjausti

 14. as parašė:

  uzuojauta jums Jurgita…. ir panasiems i ja..

 15. Jurgita parašė:

  O tai bažnyčia daug dvasinio peno duoda? Visiškas briedas. :)

 16. sveikinu parašė:

  saunuoliai mazeikiu kunigai,kad varpais pasveikino naujaji popieziu ;-) kazkaip pakyletai pasijauciau vakaro tyloje isgirdusi si varpu gausma :)

 17. KAI PAGALVOJI ? parašė:

  matot,kokių dvasios ubagų gyvena Mažeikiuose.kliūva jiems net bažnyčia.

 18. to parašė:

  Naujiss nacelninks.

 19. Gal kas parašė:

  žinot, ar iš mažeikiškių kas nors buvo Vatikane ir gavo naujojo popiežiaus palaiminimą?

 20. komentatoriai parašė:

  vargšai sielos skurdžiai. Gėda už jus

 21. Jurgita parašė:

  Mes skambinome į policiją ir šianden parašėme pareiškimą dėl triukšmo. Esu netikinti ir netoleruosiu, kad visokių smurfų rinkimus naktį varpais sveikintų.

 22. lolas parašė:

  Ir iš tiesų, kiek žinau triukšmo valdymo įstatymas net gyvenamosiose patalpose vakaro metu įpareigoja netriukšmauti. O čia matai varpais skambina sutemus ir ilsėtis trukdo. Manyčiau už šį patriukšmavimą tai daręs asmuo turėtų būti patrauktas administracinėn atsakomybėn.

 23. M.Ž. parašė:

  Įdomu žinoti, kada jie visi savo turtais pradės dalintis su vargšais. Kiekvieną sekmadienį kvaileliai į bažnyčią neša pinigus, bet vargšų jie nepasiekia.

 24. Šiaip jau parašė:

  Šiaip jau už triukšmo kėlimą po 18 val. Z. Degutis turėtų sumokėti nemažą baudą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto