Šv. Velykas pasitinkame pasipuošę

Pievelę šalia Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios ir Kultūros centro papuošė klubo „Mano namai“ narių sukurta kompozicija. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Įvairių bendruomenių, mokyklų nariai, laukdami šv. Velykų, išpuošė savo aplinką rankų darbo dekoracijomis.
Laižuviškiai gamino įvairius velykinius personažus bei simbolius tam, kad sulauktų kuo daugiau lankytojų ir galėtų vadintis Lietuvos Velykų sostine.
Mažeikių politechnikos mokyklos kolektyvui, Plinkšių kaimo bendruomenei ir klubo „Mano namai“ nariams norėjosi tiesiog papuošti aplinką ir taip nuspalvinti kasdienybę.
Visi kalbinti pašnekovai vieningai tvirtina: pasiruošimas Velykoms – ne sunkus darbas ir pastangos, o didelis džiaugsmas.
Kūrėjams geriausias atlygis už įdėtą triūsą ir paskata nenuleisti rankų – parodomas dėmesys bei praeivių susidomėjimas.

Yra naujovių

Laižuviškiai Mažeikių rajono ir visos Lietuvos gyventojus savo išmone stebina ne pirmąkart. Antrus metus iš eilės įvairios miestelio erdvės puošiamos įvairiaspalvėmis velykinėmis dekoracijomis: didžiuliais kiaušiniais iš skiautinių, pliušiniais ir šiaudiniais zuikiais, viščiukais, gėlėmis, ryškiaspalvėmis akmeninėmis boružėmis, iš vytelių pagamintais skėčiais.
„Pagrindiniai šiųmečių dekoracijų akcentai – kelių metrų aukščio margučiai, pasiūti iš skiautinių. Visos dekoracijos šiemet yra naujos, išskyrus šiek tiek patobulintus viščiukus. Sukūrėme keletą floristinių kompozicijų. Miestelio prieigas puošia velykiniai kiškiai ir didžiulis krepšys, kupinas gėlių. Ruošdamiesi šventėms galvojome apie vaikus, norėjome minkštų, spalvotų, šviesių dekoracijų“, – mintimis dalijosi Laižuvos bendruomenės pirmininko pavaduotoja Edita Vasiliauskienė.
Didžiulį margutį puošė ir Plinkšių kaimo bendruomenė. Jo dekoravimu, padedami suaugusiųjų, daugiausia užsiėmė vaikai.

Idėjos gimsta bendraujant

Laižuviškiai galvoti apie būsimų švenčių papuošimus, ieškoti idėjų pradeda iki jų likus dar daug laiko. Pats planavimas bei gamyba jau esanti šventė, mat malonu pabūti bendraminčių būryje.
Paklaustos apie tai, kaip gimsta idėjos, ką reikėsią gaminti, aktyviausios bendruomenės narės pasakojo: idėjos gimsta bendraujant tarpusavyje.
„Vienas papasakoja apie savo sumanymą, antras sutinka ir dar ką nors pasiūlo. Aptariame ir nusprendžiame, ką ir kaip darysime. O būna, kad pasitaiko ir rimtesnių kūrybinių ginčų dėl vietos, kurioje tas darbas labiau tiktų. Bet galiausiai vis tiek daugumos balsų persvara susitariame“, – kūrybinius užkulisius atskleidė Gražina Gedrimienė.
Įgyvendinti sumanymus bendruomenės nariai šiemet pradėjo prieš maždaug pusantro mėnesio. Tiek truko velykinių dekoracijų gamybos procesas.

Apie Mažeikių rajono bendruomenių išmonę ruošiantis pavasario šventei plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Šv. Velykas pasitinkame pasipuošę”

  1. 1 parašė:

    Tvarte žiurkės ruošia puotą, girtas zuikis graužia šluotą. Vištos laksto visos plikos, visiems gera, nes Velykos!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto