Svarstykles ir kitas matavimo priemones reikės tikrinti kas 2 metus

Nuo šiol smulkieji verslininkai galės rečiau vežti matavimo priemones patikrai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Keičiasi metrologijai priskirtų matavimo priemonių grupių sąrašas ir laikotarpis tarp patikrų.
Nuo šiol smulkieji verslininkai galės rečiau vežti matavimo priemones patikrai, nes neautomatinių ir svarsčių bei automobilių žibintų reguliavimo prietaisų patikros turės būti atliekamos ne kasmet, o kas dveji metai.

Panaikintas terminas

Pasak Ūkio ministerijos, pagal patvirtintą naują tvarką įstaigos, atliekančios matavimo priemonių metrologinę, fasuotų prekių ir matavimo indų patikrą, bus skiriamos neribotam laikotarpiui – tol, kol jos atitiks keliamus reikalavimus. Pagal ankstesnę tvarką įstaigos buvo skiriamos metams, jiems pasibaigus įstaigos turėdavo iš naujo kreiptis dėl paskyrimo.
Be to, iš dalies atsisakoma nešališkumo reikalavimo – paskirtos įstaigos neturės būti nepriklausomos ir užtikrinti, kad būtų išvengta interesų konflikto, susijusio su tikrinamų matavimo priemonių, fasuotų prekių ar matavimo indų projektavimu, gaminimu ar konstravimu ir pan.
Paskirtos įstaigos ir jų darbuotojai galės būti įgaliotaisiais atstovais arba patys vykdyti tokią veiklą.

Daugiau galimybių laboratorijoms

Nešališkumo reikalavimas išlieka tik įstaigoms, atliekančioms vandens, dujų, elektros, šilumos apskaitos priemonių, visų rūšių degalų ir tepalų kolonėlių bei fasuotų prekių matavimo indų patikrą.
Pakeitimai sudarys daugiau galimybių laboratorijoms tapti paskirtomis įstaigomis, ir gerokai sumažės jų administracinė našta, nes atsisakoma perteklinio duomenų ir dokumentų kaupimo.
Paskirtoji įstaiga –  bandymų, kalibravimo ar patikros laboratorija, sertifikavimo ar kontrolės įstaiga, kurią Valstybinė metrologijos tarnyba paskiria atlikti matavimo priemonių metrologinį bei fasuotų prekių ir matavimo indų atitikties įvertinimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto