Svarstys galimybę skirti finansinę pagalbą audros nusiaubtoms savivaldybėms

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po penktadienį šalyje praūžusios audros ir škvalo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius apgailestauja dėl gamtos stichijos padarytų nuostolių.

Pasak Premjero, Vyriausybė, esant poreikiui, svarstys galimybes bent iš dalies padengti patirtus nuostolius toms savivaldybėms, kurių gyventojai patyrė didžiausią žalą.
„Stipri gamtos stichija nusiaubė ne vieną rajoną. Apgailestaujame, kad žmonės patyrė nuostolių. Kol kas sunku pasakyti, kurios savivaldybės nukentėjo labiausiai, nes pačios savivaldybės dar vertina patirtą žalą. Pagal šalyje galiojančius įstatymus, tos savivaldybės, kurios dėl audros stiprumo turėjo paskelbti ekstremalią situaciją, turi teisę iš savo rezervų padėti gyventojams, o esant poreikiui, bent iš dalies nuostolius gali kompensuoti valstybė. Tad jei savivaldybės kreipsis dėl galimybės bent iš dalies kompensuoti nuostolius, šie klausimai bus svarstomi Vyriausybėje“, – sako Premjeras A.Butkevičius.
Pasak Ministro Pirmininko, žalos kompensavimo dydis priklauso ne tik nuo patirtos žalos dydžio, bet ir nuo savivaldybės ar valstybės finansinių galimybių. Lėšos būtų skiriamos iš valstybės rezervo fondo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto