Sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo projektas „DVIRATUKĄ MINU, PRISIJUNK IR TUǃ“

Nuotr. iš Sedos bendruomenės archyvo

Sedos bendruomenė ir Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“ gegužės mėnesį teikė paraišką Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo skatinimo veikloms organizuoti konkursui ir gavo finansavimą projektui „DVIRATUKĄ MINU, PRISIJUNK IR TUǃ“ įgyvendinti. Tam skirta 2562 eurai. Iš projektui skirtų lėšų nupirkta: 6 balansiniai dviratukai, 4 triratukai, 11 dviratukų, 12 paspirtukų. Programos tikslas – skatinti Sedos miesto bendruomenės vaikų fizinį aktyvumą gryname ore.

Siekdamos atkreipti Sedos bendruomenės dėmesį į aktyvaus judėjimo gryname ore svarbą, važiavimo dviračiu naudą, rugsėjo 19 dieną bendruomenės pirmininkė Vilma Neliubšienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Vilma Pocienė surengė šventę „Dviratuką minu, prisijunk ir tuǃ“. Darželyje svečiavosi Mažeikių rajono bendruomenės pareigūnas Remigijus Stonkus ir Lietuvos policijos simbolis, vaikų draugas – bičiulis šuniukas Amsis. Išklausę Kelių eismo taisykles ir pasimankštinę šventės dalyviai, lydimi policijos mašinos su įjungtais švyturėliais, išriedėjo į dviračių žygį, kurio tikslas – apvažiuoti savo darželį dviratukais. Siekiant stiprinti vaikų sveikatą, labai svarbus fizinis aktyvumas ir buvimas lauke, o važiavimas dviračiu – patrauklus ir itin reikšmingas sveikos gyvensenos formavimo būdas, gerinantis fizinę ir emocinę būklę, padedantis išvengti lėtinių ligų, mažinantis nutukimą.

Nuotr. iš Sedos bendruomenės archyvo

Programos dalyviai įgijo žinių apie sveiką, aktyvų gyvenimo būdą, susipažino su važiavimo dviračiais eismo taisyklėmis, ugdė(si) norą važinėti dviračiais. Visi projekto dalyviai išgyveno bendruomeniškumo jausmą, daugiau laiko praleido gryname ore, patyrė važiavimo dviračiu naudą.

Sedos bendruomenės pirmininkė Vilma Neliubšienė dėkoja programos įgyvendinimo partneriams: Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ bendruomenei, Mažeikių r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnui Remigijui Stonkui, Sedos bendruomenei ir linkėjo nepamiršti judėjimo džiaugsmo. Juk judėjimas – tai maloni ir džiugi veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis, ne tik mažam, bet ir dideliam.
Vilma Neliubšienė
Sedos bendruomenės pirmininkė

Nuotr. iš Sedos bendruomenės archyvo
Nuotr. iš Sedos bendruomenės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto