Sveikinimai – kalėdiniu paštu

Šerkšnėnų kultūros centras vis dar išlaiko kalėdinio pašto tradiciją. Tokiu būdu vienas kitą sveikins dar dviejų kaimų žmonės.

Laukia sveikinimų

Gruodžio 1-ąją Šerkšnėnuose, Skuodiškėse ir Žemalėje pradėjo veikti šventinis kalėdinis paštas.
„Ši kalėdinio pašto tradicija Šerkšnėnuose gyvuoja jau seniai. Ir ji, mano manymu, pasiteisino – kiekvienais metais vien Šerkšnėnuose sulaukdavome po dvidešimt ar trisdešimt sveikinimo atvirukų, skirtų draugams, artimiesiems ar geriems kaimynams. Kai juos išnešiodavome po namus, apylinkės žmonės džiaugdavosi, kad juos aplankome, pabūname kartu, pakalbame, pabendraujame. O šito dabartiniais laikais labai trūksta“, – pasakojo vienas iš tokio pašto organizatorių, Šerkšnėnų kultūros centro vadovas Remigijus Kudla.

Šiemet pirmą kartą kalėdinį paštą Šerkšnėnų kultūros centras įrengė Skuodiškėse ir Žemalėje. R. Kudla tikisi, kad ir šiose gyvenvietėse tokia šventinė tradicija ilgainiui prigis.
Kalėdinio pašto dėžutę šerkšnėniškiai įrengė parduotuvėje „Aibė“, Žemalėje ji pastatyta prie kultūros namų, Skuodiškėse – prie informacinės lentos.
Pasak R. Kudlos, kalėdinio pašto veiklos principas paprastas – nuo gruodžio 1-osios visi gali įmesti į šias dėžutes atvirukus ir sveikinimus, tik būtina parašyti sveikinamo žmogaus adresą, vardą ir pavardę. Gruodžio 19-ąją atvirukai ir laiškai bus išimti, o kitą dieną – išvežiojami adresatams.

Ragina nepravažiuoti pro šalį

Panašus kalėdinis paštas veikia ir Rubikuose, jį organizuoja vietos bendruomenė. Kol kas Šerkšnėnų seniūnijoje be šios smagios ir draugiškos atrakcijos liko tik Plinkšės.
Kalėdiniu laikotarpiu Šerkšnėnų kultūros centrui pats darbymetis – jau buvo surengtos šventinių dekoracijų bei advento vainiko pynimo dirbtuvės Šerkšnėnuose ir Žemalėje, ketvirtadienį prie Šerkšnėnų kultūros centro buvo įžiebta kalėdinė eglė. Eglės dar bus įžiebtos Žemalėje, Plinkšių parkelyje bei Rubikuose, vyks kalėdinės šventės seniūnijos vaikams.

Kultūros centro vadovas ragina žmones, vietos gyventojus nepravažiuoti pro kalėdinius paštus, parašyti ir palikti sveikinimus šiose apylinkėse gyvenantiems draugams, pažįstamiems. Toks netikėtas sveikinimas, be abejonės, kiekvienam suteiks džiaugsmo akimirkų.
Nuotr. iš kultūros centro archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto