Švelnėja grįžusiųjų iš užsienio priverstinė izoliavimo tvarka

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Naktį iš pirmadienio į antradienį įsigaliojusios priverstinės iš užsienio grįžusių asmenų izoliavimo tvarkos nuostatos gyvavo neilgai. Trečiadienį, vėlai vakare, paskelbta apie švelnesnę tvarką: iš kitų šalių į Lietuvą grįžtantieji bus tikrinami dėl koronaviruso, jie galės pasirinkti, ar izoliuotis namie, ar savivaldybių suteiktose patalpose.
Šalyje daugėjant koronaviruso atvejų, daugėja ir iššūkių savivaldybėms. Naujausia užduotis – „karščiavimo klinikų“ steigimas.

Dvi paras galiojusi griežta tvarka viešojoje erdvėje buvo įvairiai komentuojama. Skeptiškai į ją sureagavo ir kai kurių savivaldybių merai.
Kritinį požiūrį „Santarvei“ išsakė ir mūsų rajono Ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, pastebėjusi daromas klaidas: kai vienoje patalpoje apgyvendinama po keliolika asmenų, atsiranda galimybė aritmetine progresija platinti užkratą.
L. Nagienė lygino: pakeista grįžusiųjų izoliavimo tvarka kur kas geresnė, tik daug problemų kilę dėl to, jog ji gimė vėlai vakare. Visą naktį tekę atsiliepinėti į grįžusiųjų ar jų artimųjų telefono skambučius. Paryčiais teko siųsti transportą mažeikiškiams parvežti, nes jie sostinėje jau nebuvo priglaudžiami.
„Visas problemas dėl pasikeitusios tvarkos pavyko išspręsti. Tikslinami sąrašai, kontaktuojame su grįžusiaisiais. Tuos, kurie neturi kur tinkamai izoliuotis, apgyvendinsime viešbučiuose, kitose mūsų parinktose patalpose. Grįžusiuosius, kurie nusprendė ar nuspręs izoliuotis namuose, nuolat stebėsime, kontroliuosime, ar jie laikosi saviizoliacijos režimo“, – ketvirtadienio rytą „Santarvei“ sakė Ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*