Švenčių, renginių iniciatoriai – ir bendruomenių nariai

Šachmatų turnyras sulaukė susidomėjimo, todėl organizatoriai planuoja, kad šis renginys taps tradicija. Nuotr. iš Tirkšlių kultūros centro archyvo

Neseniai Tirkšliuose pirmą kartą vyko bendruomenės atstovų iniciatyva organizuotas šachmatų turnyras. Geras pavyzdys užkrečia – sulaukta ir daugiau tirkšliškių pasiūlymų.
„Daugiau iniciatyvų – daugiau švenčių, renginių“, – džiaugiasi Tirkšlių kultūros centro direktorė Salomėja Macijauskienė.

Pirmas blynas neprisvilo

Prieš Šeimos dieną Tirkšlių kultūros centro didžiojoje salėje įvyko Tirkšlių kultūros centro ir Tirkšlių seniūnijos bendruomenės organizuotas šachmatų turnyras.

„Idėja kilo bendruomenės nariams Kęstučiui Šukiui ir Linui Balsiui, apie jų iniciatyvą mane informavo bendruomenės pirmininkė Asta Girciuvienė, ir sėdome ją įgyvendinti. Nusprendėme išbandyti – pažiūrėti, ar bus susidomėjimas, juk parodų ir koncertų netrūksta. Norėjome pažiūrėti, ar intelektualus sportas užkabins žmones, ir galiu pasakyti, nenusivylėme“, – kalbėjo Tirkšlių kultūros centro direktorė S. Macijauskienė.

Turnyre, kuriam teisėjavo svečiai iš Plungės Sigitas Kalvaitis ir Genovaitė Žalimienė, dalyvavo 14 žaidėjų (tarp jų 2 merginos) iš Viekšnių, Užlieknės, Mažeikių, penki tirkšliškiai. Nugalėjo viekšniškis Albertas Kesminas, antra ir trečia vietomis pasidalijo Vytautas Romutis ir Gintautas Matevičius.
Organizatorės teigė, kad netrūko ir sirgalių, žaidėjai džiaugėsi prizais ir medaliais, o visų gera nuotaika po turnyro – paskata jį padaryti tradicinį.

Laukiama ir jaunimo idėjų

Po turnyro vykusiame aptarime vienas iš miestelio gyventojų pasiūlė idėją Tirkšlių pušyne surengti kokį nors renginį, susijusį su krepšiniu, – pavyzdžiui, tritaškių ar baudų metimo konkursą. Apie tai dar bus svarstoma, idėjos įgyvendinimas paliktas ateičiai, tačiau netolimai.

„Liepos 1-ąją vyksiantys Šv. Petro ir Povilo atlaidai „Liepos jau kvepia medumi“ yra tradicinis renginys su ilgamečiais ritualais, todėl jo metu sportinių rungčių nerengsime, tačiau pagerbti tokio krepšinio turnyro prizininkus būtų visai šaunu“, – sakė kultūros centro direktorė.
Pašnekovė patikino, kad visi seniūnijos gyventojai, ypač jaunimas, raginami aktyviai siūlyti įvairias iniciatyvas.

Nuotr. iš Tirkšlių kultūros centro archyvo

„Kuo gausesnis būrys, tuo daugiau minčių, pasiūlymų, tuo daugiau renginių, susitikimų, parodų, varžybų, išvykų. Niekas kitas neateis ir nepaduos tų idėjų, o pakalbėjus kyla įvairių gražių minčių, kurias galima įgyvendinti“, – apie iniciatyvų ieškojimus kalbėjo pašnekovė.

Vasara bus pažymėta renginiais

Ne vienus metus penktadieniais Tirkšlių kultūros centre organizuojami šokių vakarai, kurie žiemą būna itin populiarūs. Pasišokti atvyksta žmonių net iš Telšių, Plungės, Šiaulių. Tik vasarą, jei šokėjų gerokai sumažėja, iki rudens padaroma pertrauka.

„Tėvo dienai paminėti planuojame žygį su dviračiais į Daubarių piliakalnį, kur surengsime pikniką, o vietoje Joninių, kurių renginių tądien netrūkta visame rajone, pirmą kartą bandysime birželio 17-ąją Užlieknėje organizuoti „Baltą vakarą“. Tikimės suburti bendruomenę, kad ateitų su šeimomis, pabūtų, pabendrautų, paklausytų koncerto, o pavadinimas yra toks, kad vakare dominuotų balta spalva“, – planais dalijosi S. Macijauskienė.

Renginių netrūks ir vasarą: liepos 1-ąją – jau minėti atlaidai, liepos 8-ąją – šventė su bendruomene Balėnose, sutinkant šios gyvenvietės 455-ąjį jubiliejų, rugpjūčio 26-ąją – tradicinis „Kopūstienės čempionatas kermošiuje“. Neužmiršti ir vaikai: bendraujant su biblioteka jiems bus skirti renginiai pušyne ir kultūros centre.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto