Šventės neapsiėjo be konfliktų šeimose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ilgąjį švenčių savaitgalį lydėjo smurtas šeimose. Dėl smurto artimoje aplinkoje pradėti šeši ikiteisminiai tyrimai, net keturi jų – antrąją Velykų dieną.

Nukentėjusioji buvo girtesnė

Pirmasis konfliktas tarp neblaivių sutuoktinių kilo penktadienio rytą Tyliojoje gatvėje – nustatyta, kad 37-erių metų vyras pakėlė ranką prieš savo vienmetę žmoną. Nukentėjusioji buvo gerokai girtesnė už į areštinę pasodintą vyrą – jai nustatyta 2,13 promilės alkoholio, jam – 1,31 promilės.
Pirmąją Velykų dieną į policijos areštinę pateko 62-ejų metų Ruzgų kaimo gyventojas, kuris smurtavo prieš trejais metais vyresnę savo sugyventinę.
Tik prasidėjus balandžio šeštajai, Mažeikiuose, Pavasario gatvės name, kilo konfliktas tarp brolio ir sesers. Neblaivus (2,05 promilės) 38-erių metų vyras sumušė septyneriais metais vyresnę savo seserį.

Trenkė per galvą liniuote

Pirmadienio vakarą dėl konfliktų šeimose pareigūnams teko važinėti po rajoną.
Apie pusę penkių vakaro Troškučių kaime kilo konfliktas tarp neblaivių sutuoktinių. Į policijos areštinę vyras, kuriam nustatyta 2,57 promilės alkoholio, dviem paroms buvo uždarytas už tai, kad liniuote kelis kartus trenkė savo sutuoktinei (dviejų promilių girtumas) per galvą.
Šeštą valandą vakaro keturiasdešimtmetis Gaurylių kaimo gyventojas smogė vienuolika metų jaunesnei savo sugyventinei per veidą ir išėjo iš namų. Policijai vyriškio sulaikyti nepavyko.
Po valandos policijos ekipažas vyko į Viekšnius raminti 41-erių metų Bažnyčios gatvės gyventojo. Neblaivus (1,57 promilės) vyras areštinėje atsidūrė sumušęs dvejais metais vyresnę, taip pat neblaivią (1,71 promilės) sugyventinę.

Kenčia moterys

Visais atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl fizinio skausmo sukėlimo. Smurtautojams gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Per tris šių metų mėnesius mažeikiškiai pareigūnai gavo net 175 pranešimus apie smurtą, dėl 78 iš kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai (pernai per tą patį laikotarpį tyrimų buvo panašus skaičius – 75).
Kaip jau įprasta, nuo smurtautojų dažniausiai nukenčia moterys (67), šiemet nuo smurto nukentėjo tik šeši vyrai (pernai – septyniolika).
Dažniausiai konfliktai ir smurtas kyla tarp sugyventinių (33 atvejai), kiek rečiau – tarp sutuoktinių (29 atvejai), rečiausiai – keturis kartus – užfiksuotas vaikų smurtas prieš tėvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto