Šventiniam savaitgaliui – išskirtinis policijos dėmesys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Artėjant ilgajam šventiniam savaitgaliui, policija ragina gyventojus atkreipti dėmesį į eismo saugumą ir turto apsaugą.
Pareigūnai taip pat informuoja: policijos patruliavimas tomis dienomis bus sustiprintas.

Ragina neužmiršti taisyklių

Policijos pareigūnai akcentuoja abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme ir pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas.
Pastarieji, norėdami užtikrinti savo saugumą ir matomumą, turėtų laikytis nustatytų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, judėti pėsčiųjų takais, šaligatviais, jei jų nėra, – kelkraščiais prieš automobilių judėjimo kryptį, o per gatvę ar kelią eiti tik tam leistinose vietose, gerai įsitikinę, kad tai daryti yra saugu.
Taip pat jiems patariama segėti atšvaitus, dėvėtų ryškiaspalvius drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, naudoti šviečiančius žibintuvėlius. Vairuotojams ypatingo atidumo priemonių būtina imtis vietose, kur į kelią gali įžengti pėstieji, – gyvenvietėse, prie pėsčiųjų perėjų, gyvenamųjų namų kiemuose ir kitur.

Kelią pastoja ir žvėrys

Didžiausią dėmesį mažeikiškiai policijos pareigūnai skirs patruliavimui prie kapinių, eismo reguliavimui ir viešosios tvarkos priežiūrai, ypač darbui tamsiuoju paros metu. Jau sudaryti sustiprinto budėjimo grafikai, jis vyks nuo šeštadienio iki pirmadienio.
Pareigūnai dirbs ne tik viešo, bet ir neviešo patruliavimo metodu, į pagalbą bus pasitelkti ir policijos rėmėjai.
„Raginame vairuotojus stebėti ne tik pėsčiuosius – pirmadienį kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė, ties Seda, vienas po kito važiavę automobiliai „Opel Meriva“ ir „Mercedes Benz“ susidūrė su ant kelio išbėgusiomis stirnomis ir buvo apgadinti“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Petrulevičius.

Prioritetas – turto saugumas

Gyventojams taip pat patariama pasirūpinti savo turto saugumu – automobilių, kurie neretai pastatomi atokiau nuo kapinių, salonuose nepalikti daiktų. Net jei tai tik tuščia kuprinė, geriau jos nepalikti matomoje vietoje, kadangi vagis gali sumanyti ją patikrinti ir tuomet išdauš mašinos stiklą. Rankinę, piniginę būtina pasiimti, visa kita paslėpti bagažinėje. Tvarkant kapus ar degant žvakutes, negalima palikti be priežiūros rankinės, telefono, kitų asmeninių daiktų – praradus budrumą, jie akimirksniu gali pradingti.
Išvykstantys iš namų mažeikiškiai raginami neužmiršti gerai užrakinti durų, uždaryti langų, balkono durų, įjungti signalizacijos. Jei signalizacija neįrengta, vertėtų paprašyti kaimynų prižiūrėti jūsų būstą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto