
Jau antrus metus Šerkšnėnų kultūros centras Kovo 11-osios proga organizuoja pėsčiųjų žygius. Pernai buvo surengtas dešimties kilometrų žygis aplink Šerkšnėnus, šiais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena pažymėta žygiu iki Ketūnų koplyčios ir atgal.
Tikslas – aplankyti istorinį radinį
Šerkšnėnų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Salomėja Macijauskienė paaiškino, kodėl žygeivių tikslas buvo Ketūnai.
„Ketūnų koplyčia susieta su Šerkšnėnų kultūros centru. Vykdant jo rekonstrukciją ir plėšiant grindis, tarp ten buvusių statybinių atliekų radome kryžių, kuris anksčiau buvo nugriautoje Ketūnų bažnyčioje. Toje vietovėje pastačius koplyčią, mes jį atidavėme. Ir dabar norėjome pažiūrėti, kaip kryžius ten įsikomponavo, o kartu pažymėti mūsų visų šventę bei palaikyti kovojančią Ukrainą“, – sakė renginių organizatorė.
Į Ketūnus patraukė 24 žygeiviai, kurie senuoju keliu žygiavo iki Skuodiškių, iš ten vietinės moterys laukais ir miškais, kad būtų įdomiau, nuvedė iki Rubikų, o toliau jau – keliu iki Ketūnų.
Geriau žygis nei pramogos
Po pusvalandžio poilsio prie koplyčios, kur buvo pasivaišinta arbata ir sumuštiniais, žygeiviai plentu grįžo į Šerkšnėnus, iš viso įveikę 25 kilometrus.
Pasak renginių organizatorės, žygis sulaukė jaunųjų šaulių, svečių iš Mažeikių, Skuodiškių, prisijungė šerkšnėniškiai, net dvylika kilometrų kartu ėjo ir septynmetė žygeivė, kurią vėliau artimieji parvežė automobi-
liu.

„Išmėginimas buvo nemenkas, tačiau viską nugalėjo gera nuotaika, puiki kompanija bei nuostabus oras. Pernai žygyje buvo daugiau vaikų, bet tada atstumas buvo tik dešimt kilometrų. Šį kartą žygis pareikalavo daugiau ištvermės ir ryžto. Manau, kad jis taps tradicija – ir kitais metais koncerto nerengsime, o kilsime į žygį. Tik šį kartą gal į kitą pusę, Dionizo Poškos gimtinės Lėlaičiuose link“, – sakė S. Macijauskienė.
Nuotr. iš Šerkšnėnų kultūros centro archyvo