Švęskime Velykas per atstumą ir džiaukimės gražiomis iniciatyvomis

Baigiantis ketvirtai karantino savaitei ir artėjant didžiajai pavasario šventei – Velykoms, oras už lango vis labiau džiugina ir kviečia išeiti laukan. Tačiau, kad ir kaip stipriai šildytų saulė, reikia nepamiršti karantino sąlygų ir atsakingai jų laikytis.
Juk visas pasaulis sustojo ne veltui. Ir tik patys panorėję bei susimąstę galime įžvelgti ne tik negatyvių, bet ir gerų dalykų, kuriuos mums transliuoja šis laikotarpis. Mums yra duotas šansas suprasti, kas iš tiesų yra svarbu ir kas mus daro laimingus.
Prieš tai mes tik lėkėme, lėkėme ir lėkėme. Apakinti išprotėjusios ir užsisukusios rutinos, vijomės patys nežinome ką. Pametėme savo prioritetus ir patikėjome iliuzijomis. Pasidavėme aistrai ir malonumams, tačiau ne tiems, kurių troškome patys, o tiems, kuriuos diktavo dauguma. Pramogavome, vartojome be saiko ir sunkiai tempėme viską, ką buvome patys sau užsikrovę ant pečių.
Galiausiai viskas apsivertė aukštyn kojomis. Nesustojome patys, tai mus sustabdė prieš mūsų valią.
Jei būsime sąmoningi ir racionalūs, iš šio etapo pasiimsime viską, ką galime, ir jokiu būdu kitiems nesėsime hiperbolizuotos panikos sėklos.
Tiek daug gražių iniciatyvų šiuo metu vyksta: žmonės vienijasi ir aukoja medikams, siuva apsaugines kaukes ir neatlygintinai jas dovanoja kitiems, padeda senoliams, reguliariai dezinfekuoja ir valo laiptines, muzikantai rengia koncertus ir internetu tiesiogiai juos transliuoja iš savo namų, įvairių sričių profesionalai dalijasi savo žiniomis ir veda kursus, aktoriai filmuoja spektaklius, mokytojai ieško ir atranda patarimų, kaip galima ne tik mokytis, bet ir išmokti namuose… Ir dar begalė kitų nuostabių pavyzdžių.
Atkreipkime dėmesį į visus šiuos gražius dalykus ir pasikraukime geros energijos. Nė vienam nėra lengva, tačiau pasaulis keičiasi, todėl turime galimybę pasikeisti ir mes patys.
Nepamirškime saugoti savęs, savo artimųjų ir visų aplinkinių, nes tik bendromis jėgomis galime įveikti šį etapą.
Nevažiuokime per šias Velykas pas tėvus ar kitus giminaičius, draugus, būkime ten, kur ir buvome visą šį laiką. Juk išrinkti gražiausiai nudažytą kiaušinį galima ir per vaizdo skambutį, dėl to tikrai neverta rizikuoti savo ir kitų sveikata.
Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto